Potvrdenie otcovstva po 3 rokoch a styk s dieťaťom

erinka855
18. jan 2013

ahojte dievcence surne Vas chcem poziadat o informaciu. moj pripad je specificky. Ked sa moj syn narodil a mal pol roka otec dietata podal ziadost na sud o zapreti otcovstva. Predstavte si bez DNA sa mu podarilo otcovstvo zapriet vdaka spolupraci so sudkynou, ktora ho na dobre slovo vyciarkla z rodneho listu. neboli sme este ani rozvedeny a on ako bio otec sa postaral o to aby z rodneho listu bol vyciarknuty. Po troch rokoch sa prebral alebo omozno ho prebrali vycitky a ziadal o DNA. boli sme na vyter DNA sa potvrdilo. zrazzu ziada styk a povedal ze viac ako 40 eur mi nan neda. A teraz otazka znie :::: ak je vyciarknuty z rodneho listu aky mam ja narok ho do rodneho listu nezapisat a dieta mu nedavat. neviem si predstavit ze po 3 a pol roku mam dietatu sposobit taku traumu dakujem vam za kazdu informaciu

titkovamiriam
18. jan 2013

divné ak ste boli manželia a dokazal si to ,,vybavit,, ale odpoved na otazku-nieje v rodnom liste,nieje otec-nemusis ho zapisat ale nemas potom narok na alimenty-ako sa to potom rieši sudne to ti neviem povedat,ale ak stat chrani dieta je mozne ze mu otca budes musiat zapisat a budete rozvedeny,bude platit alimenty a ma na styk narok.....

strawberry17
18. jan 2013

co ja viem, tak pokial nie je otec urceny do 3 rokov veku dietata tak potom to uz nie je mozne, iba cez sud na ziadost dietata, ked dovrsi 18r, ale kedze je tvoj pripad specificky, este si to niekde over...no a k tej sudkyni "no coment" bananova republika slovensko

vefi89
19. jan 2013

zaprel sa otcovstva, môže robiť čo len chce. ON ho zaprel, budiť sa nemusí 😀