Rozvod a malé dieťa

11. aug 2022

S manželom náš vzťah ide dolu vodou, odpustila som mu dosť vážnu a zásadnú vec a dala druhú šancu, napriek tomu si ma prestáva vážiť a je to dosť zlé… Chcem od neho odísť ale som na RD s ročným synom. Povedala som si že to s ním vydržím aspoň do synových dvoch rokov, nájdem si prácu, jeho dám do jasiel a odstrihneme sa od manžela. Ale do synových dvoch rokov to s ním asi nevydržím. Čo mám robiť? Dať syna do jasiel už teraz alebo ako? Lebo len z rodičáku by som to asi sama neutiahla. Alebo predsa len zaťať zuby a nejak to ten rok ešte vydržať?
Mám pocit že som v slepej uličke, manžel si uvedomuje, že sme na ňom teraz finančne závislí a zneužíva to.

zmrzlinka2021
11. aug 2022

Ja by som to neriesila tak skoro, pokial tam vyslvone nie je alkoholizmus, nasilie... proste sa zamestnaj, nieco nasetri, a ked dieta bude mat lepsi vek a stale manzel bude debil, odid

petricka22
11. aug 2022

A nemas kam ist, rodicia nepomozu? Alebo uz teda teraz zacni pracovat a ked budes vediet, ze to uziahnes, tak mozes odist.
No na druhej strane viem, ze prichod maleho dietata je velky zasah do vztahu manzelov, nevieme, aky mate problem, ako dlho to trva, lebo velakrat sa stane, ze ked deti podrastu, ze sa vztah vrati do starych kolaji, ze staci len vydrzat.

modry1985
11. aug 2022

1.Prestáva si ťa vážiť a ty jeho si vážiš ak od neho chceš odísť ?
2. .... " a odstrihneme sa od manžela " ....od manžela sa možno odstrihneš ako od partnera nikdy však neodstrihneš dieťa od neho , a jeho od rodičovských práv a povinností........Prepojený budete cez dieťa stále.....t.j aj ak ti ho dajú do osobnej starostlivosti ( čo nie je úplne isté ) tak minimálne každý druhý víkend ho bude mať on. Budeš ho musieť informovať o zdravotnom stave a iných informáciách o dieťati. Budete sa musieť dohodnúť na škôlke ( kde je potrebný súhlas oboch rodičov ) a i.......
Mnoho prispievateľov na MK si myslí že sa jednoducho zbalí a odíde. Je to možné iba v prípade bezdetného manželstva. V prípade že sú tam deti , odstrihnutie nehrozí. Komunikácia a stretávanie bude bežné. Je to daň za to akého partnera si vybrala za rodiča svojho dieťaťa....

barborachors
11. aug 2022

neodpustila si mu a on to citi, nikto z vas na vztahu nepracuje, radsej by som s nim hodila rec, co dalej…

domca1408
11. aug 2022

ako nie som v takej situácii takže si to asi predstavujem ľahko....ale tak sociálny byt by ti isto pridelili, do toho rodičák, do toho alimenty z tých sa otecko nevyzuje...možno sa nájde aj nejaký ďalší príspevok alebo nejaká práca na doma cez pc..... Ja len, viem, že žiť s chlapom ktorého nechceš a ešte ti bude arogantne dávať najavo "že no čo moja čo spravíš" je na....

mondolina
11. aug 2022

@domca1408
sociálny byt by jej pridelili? kedy? 🤦‍♀️
vieš aké sú poradovníky
@autor
ten rok ešte vydrž,

domca1408
17. aug 2022

@mondolina tak poradovníky asi ako kde....napríklad mi v dedine síce máme sociálne byty plné ale vedľa v dedine zrovna teraz v novembri pridelujú....proste ale treba skúsiť...treba si poslať žiadosť...