Rozvod a striedavá starostlivosť

dvorcidlo0
7. apr 2021

Pred pár mesiacmi som tu prispel s témou nevera manželky na pracovisku.
Tak nejak nám čas pokročil , a manželka sa skalopevne rozhodla pre rozvod.
Preto sa chcem opýtať. Či má niekto s týmto osobnú skúsenosť.
Naše pomery sú nasledovné : Manželka príjem cca 1000 eur v čistom , býva u mamy , ktorá býva u svojej mamy , toho času je tam aj manželka a dcéra. Čiže 4 generácie v 3 izbovom byte.
Zamestnaná manželka - pracovná doba 9 00 až 21 00 ( obchodné centrum ) vzťah s dcérou na dobrej úrovni.
Ja ( manžel ) príjem cca 1400 eur v čistom , vlastný byt ( nadobodunutý pred sobášom ) dcéra ma u mňa vlastnú izbu , pracovná doba 8 00 až 14 00 + podľa potreby nadriadeného nemám.
Dcéra 3 a pol roka. Chodí do škôlky cca 30 m od môjho bytu , lekárka cca 100 metrov ( bývam v centre mesta ) , vzťah k nám obom viac menej ako každé dieťa. Ocko je na iné , mamka na iné. Toho času tzv. striedavá starostlivosť prisposobená manželkinej práci ( do nekonečna to ale nepôjde ).
Je niekto sveta skúsený kto mi vie poradiť či je reálna striedavá starostlivosť ?
Ono totižto manželka na základe toho že 3,4 dni v týždni pracuje do 21 00 a jej mama do 17 00 v inom meste ( cca 10 km od trvalého bydliska dcéry ) netuším ako by chodila po dcéru do školky. Predsa len všetká česť voči starým ľudom ale slepú 87 ročnú prababku poslať do škôlky , ktorá je schopná stratiť sa aj na zastávke asi najideálnejšie riešenie nebude.
Ja sa viem o dcéru postarať každý boží deň , na základe toho že mám pracovnú dobu akú mám. Ale nemyslím si že výhradná starostlivosť jedného rodiča , by malo konkrétne pre moju dcéru , ktorá je od malička naviazaná na nás oboch by prinieslo očakávané výsledky v jej budúcom vývoji.
Právnika čo mám , ten trvá na striedavej starostlivosti manželka bohužial s tým až tak zmierená nie je. Preto mi právnik radí alternatívu číslo 2 a to je žiadať o zverenie dcéry do mojej starostlivosti , a jej tzv.neobmedzený styk s ňou.

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
3. máj 2021

@dvorcidlo0 Este mas asi 2-3 prispevkynezmazane...len pre pripad, ze si prehliadol...

dvorcidlo0
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
number19
3. máj 2021

@dvorcidlo0 Tak ja sa dnes s tebou lucim na dobro.

jesienka32
3. máj 2021

Hmmm tak po precitani poslednych prispevkov myslim ze sa tu vnieslo ine svetlo do temy a uvazujem, o co tu vlastne ide autorovi... uprimne, je mi luto tej malej, lebo evidentne tu vobec nejde o tu malu

kristiii
3. máj 2021

@77viki77 haha, dobrý postreh, čítala som to, ale vôbec som si nevšimla, že ti písal z iného nicku 👏 A takto nejako zrejme zavádza v celej diskusii, aj v informáciách, horšie, že to prevdepodobne až určite bude robiť aj na súde, len aby dosiahol svoje. Nie dcerine, ale svoje.

jesienka32
3. máj 2021

@kristiii ktovie ako to nakoniec bolo s celym tym prebehom... co ak to bol nakoniec on ten co podvadzal a tu sa hraje na chudacika..

kristiii
3. máj 2021

@jesienka32 no toto je presne jeden z tých príbehov, v ktorom keby sme mali možnosť vypočuť si aj druhú stranu, tak by sme pravdepodobne ešte len zírali.

zu2za3na
27. máj 2022

@21oktober presne tak to sa deje aj mne

zu2za3na
27. máj 2022

@simona92101 sudite ludi a neviete pribehy.nesud ale poraď.zrejme ten pan je zufaly otec a klobuk dole,ze sem aspon mapisal.na detoch mu záleží

simona92101
28. máj 2022

@zu2za3na keby si citala vsetky jeho komentare ktore neskor zmazal,inak by si pisala 😉