Rozvod po 24 rokoch

dzsungel
23. jan 2024

Ahojte. Potrebujem ukľudniť. 4.1. som podala návrh na rozvod. Manželmi sme boli 24 rokov už to nefungovalo ochladlo. Od októbra žijeme oddelene deti 24 a 18. Pred 2 týždňami prišlo zo súdu že je žiadosť evidovaná, ale ešte mi nič neprišlo. Už mohol návrh manžel dostať? Kedy môžem počítať s rozvodom? Myslím si že to manžel chce naťahovať no ja sa chcem rozviesť čím skôr už to psychicky nezvládam. Čo keď nepreberie poštu? Ďakujem za vaše správy 😉

joesvk
23. jan 2024

@dzsungel Odsťahovať sa predsa môžeš aj pred rozvodom.

dzsungel
autor
23. jan 2024

@joesvk uz som odstahovana od oktobra. Ide mi o to, ze manzel bude rozvod natahovat a ja to uz chcem mat z krku bude schopny nepreverat postu dobre by bolo vedier dokedy to moze natahovat a ci nas mozu rozviest aj v pripade ked nepreberie postu ci i tak sud urci datum pojednavania.

markusrasford
23. jan 2024

@dzsungel rozvod je väčšinou po 3 až 4 mesiacoch od podania žiadosti. Netreba dopredu panikáriť. Aký zmysel má naťahovať čas rozvodu? Keď to nefunguje nemá zmysel si robiť naschvál.

dzsungel
autor
23. jan 2024

@markusrasford no moj manzel bude robit naschval lebo ja som chcela rozvod on ma urazene ego mysli si ze som nemala dovod poziadat o rozvod ked som mala vsetko peniaze dom auto dovolenky no len jedno mi chybalo laska a aby si ma vazili za to co vsetko som robila pre rodinu

markusrasford
23. jan 2024

@dzsungel rozvod je stále o dvoch ľudí. Keď ti bude chcieť znepríjemňovať život tak to bude robiť aj po rozvode. Určitú dobu to trvá kým sa vyrovnáme že sme niekoho stratili. Čas je najlepší liek.

dzsungel
autor
23. jan 2024

@markusrasford pre neho to bude trvat dlho lebo ma vlastnil a manipuloval mnou a bola som pre neho sluzka kucharka pracka upratovacka zahradnicka no prisiel o full service

markusrasford
23. jan 2024

@dzsungel budeš musieť byť veľmi trpezlivá. A hlavne byť nad vecou. Držím ti palce aby ti to dobre dopadlo

dzsungel
autor
23. jan 2024

@markusrasford dakujem velmi pekne 😉snazim sa byt v pohode i ked je to tazke hlavne ked proti mne postval deti peniaze robia svoje

avonladyba
23. jan 2024

A kebyže ho zabiješ? A budeš mať vdovský? 🤣

dzsungel
autor
23. jan 2024

@avonladyba to nie mame deti a neprajemu nic zle i ked on mne ano 😢

liusa82
23. jan 2024

@dzsungel a to si sa prečo spamätala až teraz? už dávno si sa mohla rozviesť teda

zuzanka.zuzu
23. jan 2024

@liusa82 na toto sa pýtala? 🙄

macilka
23. jan 2024

@dzsungel nemusí prevziať, zásielka sa po vrátení súdu považuje za prevzatu, aj keď ju neprevzal (či sa o nej nedozvedel).

liusa82
23. jan 2024

@zuzanka.zuzu no a? ved sama hovorí že bola len na slúžku atd atd a to tolko rokov? no klobuk dole

dzsungel
autor
23. jan 2024

@macilka dakujem 😉

dzsungel
autor
23. jan 2024

@liusa82 hej za sluzku ako vravis zahradu som kosila strihala tuje rylovala sadila vsetko som robila v zahrade bazen cistila a on sa kazdemu chvalil ze to manzelka sa stara ona robi vsetko lebo kazdy ze zahrada jak park pri zamku a teraz vravi ze som nic nerobila nevarila na prd matka som bola ale toto jednym uchom dnu a druhym von hlavne ze nie som v strese a nemam zdravotne problemy

maranta_leuconeura
23. jan 2024

Dospele deti, nezijete spolu... Rozvedu vas na orvom pojednavani.

dzsungel
autor
23. jan 2024

@maranta_leuconeura syn bude mat 18 v juli tak dufam ze to bude na prvom len aby to manzel nenatahoval mesiace

nixie144
24. jan 2024

@dzsungel manželovi teraz zo súdu pošlú váš návrh na rozvod, aby sa k nemu vyjadril, a ak s tým nesúhlasí, tak musí napísať. Ak suhlasi, nič nepíše. Ak sa nevyjadrí do dátumu , ktorý určí súd v tom liste, čiže aj ked neprevezme zásielku, tak súd považuje , že so všetkým súhlasí a stanoví presny dátum a hodinu súdu. Ak sa nedostaví k súdu , musí predložiť napr.PNku, či vážny dôvod , prečo neprišiel. Súd stanoví nový termín. Ak neprevezme zasielku, tak ju vedia doručiť aj policajti. Ak nepride na druhý termin, tak ho predvedú policajti, vo väčšine pripadov. Zaplati aj pokutu.. Naťahovať to moc nemôže, určite vás rozvedú, keďže už niekoľko mesiacov bývate oddelene. Ak by vo vyjadreni k rozvodu(to, čo mu príde poštou) pisomne vyjadril, že nesúhlasí s rozvodom a navrhuje manželskú poradňu, tak na súde povedzte, že máte novú známosť a je to👍. Dátum súdu je podľa množstva podaných žiadostí na konkretnom súde. Držím palce a potom aj na druhom súde o majetkovom vysporiadaní. Nebuďte hrdá, berte všetko na čo máte nárok. A nezabudnite, že to treba vysporiadať do určitej doby, inak mu ostane vsetko čo využíva. Pekný život prajem ❤️

dzsungel
autor
24. jan 2024

@nixie144 dakujem Vam velmi pekne ukludnila ste ma 😘 aj Vam prajem vsetko dobre vo Vasom zivote😉

ibatanecnica
24. jan 2024

@avonladyba len by jej to muselo prejsť. keby to bolo také jednoduché nebolo by toľko rozvodov amimochodom, vdovský je iba do 2 rokov, potom sa dostáva až v starobnom, ak sa človek dožije 😂

dudos
24. jan 2024

Rozvod prejde rýchlo podľa mňa. Ak je manžel takto nastavený a aj deti skorej treba počítať, že bude robiť prieky pri delení spoločného majetku nadobudnutého počas manželstva. A komentáre, že pre čo si čakala tak dlho nech idú mimo teba. Lepšie neskoršie ako nikdy. Nikomu nie si dlžná vysvetlenie pre čo si tak dlho vydržala. Pravdepodobne pre to, že máte dve spoločné deti. Ktoré sú už dospelé, teda jedno už áno a druhé je na prahu dospelosti.
A byť s mužom ktorého ego má vlastné ego aj po tom ako deti dovŕšia dospelosť a sú už právne za seba zodpovedné nie je správne.
Treba sa dať do kľudu ako najviac vieš.

dzsungel
autor
24. jan 2024

@dudos dakujem pekne 😘som rada ze to vidia viacere tak ako ja. Presne ako pises kvoli detom som cakala a mame len jeden zivot a ten rychlo uteka a clovek musi byt stastny a ja som uz nebola uz som len prezivala 😉