Styk detí( 13 a 11r.) s bio otcom

tajka1
4. júl 2018

Ahojte, potrebujem radu ako postupovať. Rozvod 2011, neplatenie vyzivneho, nenavstevovanie deti, r. 2013 dlh 4tis € ten vyplatil ale aj tak dostal trestný rozkaz pre neplatenie vyzivneho. Tu mu došlo čo sa vlastne deje a udal ma na sud, vraj mu bránim v styku s detmi. Sudom sme styk upraveny pri rozvode nemali a kedze ho deti nepoznali, sud urcil kazdu druhu sobotu ale v mojej prítomnosti. Navstevy boli az dve a v r. 2013 bol vo vykone trestu 14mes. Dalsi dlh na vyzivnom 2013 - 2017 a to dalsich 7tis €. Kontakt ziadny. V juni 2017 napisal aby som nachystala deti, ze pride. Deti odmietli, nechceli sa s nim stretnut, nevideli ho roky, ja sa necudujem nemali s nim ziaden vztah. V juli sme sa stahovali a poslala som mu list aby som ho s tym oboznamila. Ziadna reakcia,ale aspon po vykone zacal platit. Od decembra 2017 opat posle len 20€, 30€ alebo 50€, pritom ma platit 200€. ale zacal sa mi vyhrazat, ze ja som pravny zastupca deti a mam za povinnost ho informovat o skole, znamkach a o vsetkom a ako ma zacne vlacit po sudoch. Nevideli ho 5r. a ani nechcu, neviem ako ich donutit kedze je to pre akoby cudzi clovek. Mam priatela, ktory byva s nami od 2013 a deti ho miluju, maju velmi dobry vztah a asi aj preto nemaju pocit ze by im po citovej alebo inej stranke chybal otec. Dakujem za radu.

warholette
5. júl 2018

A ty si ho už dala na súd že neplatí výživné? Lebo každý má plno reči, až kým sa nezistí, že súd bude riešiť najprv jeho povinnosti a až potom práva.

pribinak
5. júl 2018

Byt tebou, tak este dnes idem k exekutorovi! Nech sa “ocinko” zobudí.
Skočila by som aj na socialku a povedala to co si tu napisala. Su to uz dost velke deti, kurátorka si ich moze zavolať a mozu same povedat svoj nazor na stretávanie sa s otcom.
Treba ho poslat do riti!!!!

kahanikova
5. júl 2018

@tajka1 poslala by som mu papiere ohľadom toho, že sa vzdáva otcovstva. Načo je deťom niekto, kto nemá ani záujem im poslať nejaké peniaze a stretnúť sa s nimi chce raz za rok, ani to nie..

tajka1
autor
5. júl 2018

Ano este v 2011,ved preto bol aj sudne trestany, mame aj exekuciu, v prvom pripade sa zlakol a tych 4tis.vyplatil ale uz mu to nepomohlo,aj tak ho zavreli a tych 7tis.to mu ina exekutorka dala vydrazit byt. On ma vraj teraz novu priatelku ktora je adoptovana a ta ho zacala tlacit aby kontaktoval deti, vraj sa kvoli tomu hadaju. On kazdemu place ako mu ja branim v styku ale to herec, od rozvodu mam odlozenu kazdu sms, od sudu ked ma udal v tom 2013 tak aj navstevu. Ta jeho nova je zaslepena,pise mi ako ho ona po troch 3r.pozna a aky je uzasny. Lenze rozprava jej same rozpravky. Ked sme sa spoznali mal dlhy ktore sme po svadbe spolocne splacali, zivili jeho matku, ktora bola na up a nezabudnem na vetu: kam mam ist sa spytat do prace aby ma nezobrali...platili 3 byty,jeden prenajom v cr kde sme pracovali,jeden byt jeho a treti jeho matky. Na sude povedal ze byt necha detom. Neprepisal a dokonca nam ho predal. Ani nebol schopny nam oznamit aby sme sa vystahovali, urobil to ten novy majitel. Dva mes.sme byvali u susedky potom som nasla podnajom. Ani vtedy ho nezaujimalo co je s detmi ale hra divadlo ako ho hrozne zaujimaju. Teraz mi pise vetu- daj mi deti a ja budem mat vsetko co chcem.

sissy27
5. júl 2018

@kahanikova preboha, nič také ako vzdanie sa otcovstva neexistuje, nepíš somariny prosím ťa. Keby mu aj poslala niečo také "akože", tak preňho to bude v prvom rade znamenať, že nemusí nič platiť.
@tajka1 povinná si informovať v prípade, že sa opýta - aké mali deti vysvedčenie, ako sa majú, atď. Nie si povinná to robiť z vlastnej iniciatívy.
V styku s deťmi si mu nebránila - on nemal záujem. Vďaka tomu si deti k nemu nevytvorili žiaden vzťah, vyrastajú v kompletnej harmonickej rodine a sú spokojné. S týmto zájdi na upsvar, prípadne za právnikom, ako tu bolo spomenuté, deti sú už veľké a dostanú priestor na to, aby sa vyjadrili.

kahanikova
5. júl 2018

@sissy27 niečo také existuje a robí sa to najmä ak si chce dieťa adaptovať "iný otec" resp. Volá sa to vzdanie rodičovských práv.. síce v tom málokedy súd vyhovie ale občas sa zadarí teda museli by s tým súhlasiť obe strany ale kto vie možno by súhlasil.. takže nepíšem blbosti ale reálne možnosti

sissy27
5. júl 2018

@kahanikova nie, neexistuje. Jediný spôsob ako sa zbaviť rodičovských práv a povinností je osvojenie novým partnerom. Ale prvotná iniciatíva by musela vyjsť od toho nového partnera, nie že biologický otec sa vzdá otcovstva len tak. Nič také sa urobiť nedá.

tajka1
autor
5. júl 2018

Ja som mu na otazku ohladne znamok napisala, nech zavola priamo 13r. dcerke, ved ako chce docielit aby s nim niekam chceli ist, ked s mini vobec nekomunikuje

deti95060810
5. júl 2018

no len nech dá na súd...sudca nie je slepí a keď uvidí že je basista tak neviem ako mu bude veriť... chce sa hrať akože na slušného človeka ktorému každý ubližuje? Hm len tá jeho minulosť ho rýchlo dobehne...😉

viera
11. júl 2018

Nooo pokial mas priatela a byvate spolu a deti ho maju naozaj radi ako keby bol ich vlastny ocko, tak si myslim,ze nie je co riesit...Dala by som stretnutie vsetkych 3(ty,tvoj priatel, on)najpr, kde by som mu predlozila, ze neplati, alebo ak plati,co plati....Dalej nevidaval sa s detmi...Nemaju k nemu vztah...A podla toho ako by reagoval by som dala dalsie stretnutie, kde by boli deti a on...A tam by sa deti vyjadrili, ci chcu sa stykat s biolog.ockom alebo nie...Sud musi prihliadat na nazor deti a tam by som potom asi podla situacie riesila co dalej...a podala navrh na sud, ze deti sa nechcu stretavat a dala dovody...

viera
11. júl 2018

A este toto presne moj exko vyhadzoval na oci.. "ze ja som pravny zastupca deti a mam za povinnost ho informovat o skole, znamkach a o vsetkom " ....ako keby som pocula jeho...Povedala som mu, ze ja som sice pravny zastupca ale on sa ma "SAM od SEBA" zaujimat o deti ako sa maju...Ich sa ma pytat, nie mna...

tajka1
autor
11. júl 2018

@viera aj ja som mu odpovedala to iste, a tie nase zakony o rodine su na ... vraj chlap ma pravo a nie povinnost navštevovať deti, zena sa starať musi. Dnes mi exekutor povedal,ze zrazky ohladne vyzivneho sa uplatniť nejaku lebo ex je na dohodu...

viera
12. júl 2018

@tajka1 To je fakt dobre tuto na Sr🙂, fakt bananova republika🙂,ze chlap ma pravo a nie povinnost ...Neviem ja byt na tvojom mieste, tak dam sudom, ze deti sa nechcu stretavat...A pokial by neplatil vyzivne, tak zas trestne oznamenie...