Udali by ste za neplatenie výživného bývalého, keď máte dobré vzťahy s jeho rodinou?

24. júl 2020

Udali by ste za neplatenie vyzivneho byvaleho ak mate velmi dobre vztahy s jeho rodinou??

renatka1985
24. júl 2020

ano, to s rodinnymi vztahmi nema nic spolocne

pribinak
24. júl 2020

Áno, z dobrých vzťahov sa deti nenajedia, neobleču ani neobuju

sissy27
24. júl 2020

keby ste mali také dobré vzťahy, tak to nenechajú tak a budú to riešiť aj oni.. Ak o tom nevedia, tak ich treba informovať, možno sa veci pohnú. A áno, bez výčitiek by som ho udala.

pieksamaki
24. júl 2020

Samozrejme ze ano.....medziludske vztahy su v dnesnej dobe meratelne aj peniazmi......nakolko nikto nekradne ale zodpovednost sa nesie aj touto formou.....
Ak by ti nezaplatil tusim viac ako pol roka....mozes poziadat stat o nahradu vyzivneho......pretoze jest treba....

autor
24. júl 2020

@sissy27 praveze vedia,ale nestaraju sa.

salome123
24. júl 2020

ano, bez mihnutia oka.

petronelka47
24. júl 2020

Nechápem ako s mini môžeš vychádzať keď vedia že neplatí ( asi ich podarený syn),toro mi rozum neberie...🙈🤦‍♀️

sissy27
24. júl 2020

nuž tak potom asi až tak dobré vzťahy nemáte, keď im to je jedno.
a sama si povedz, či ti viac záleží na tvojich deťoch (sú to ich peniaze) alebo na vzťahoch s rodinou tvojho ex..

sims4
24. júl 2020

Samozrejme ak ti oni miesto neho neprispievajú na deti tak by som ho isto udala, veď sú to aj jeho deti a má sa proste minimálne finančne podieľať na ich výchove

zuzka251
24. júl 2020

to su dobre vztahy, ked oni o tom vedia a nic s tym nerobia? hnala by som takeho syna svinskym krokom

pribinak
24. júl 2020

Ak o tom vedia a nic s tým nerobia, tak tie vzťahy až take dobre nie sú.
Normálne by som ich informovala že ak si otec deti nezačne plniť svoje povinnosti tak zo budem riešiť cez políciu a exekútora, a potom ešte len uvidis tie dobre vzťahy

maciatkolulu
24. júl 2020

Akože ja chápem, že nijakú osobu nikto nedoniti robiť, keď sa nechce... Tzn, že ani rodičia, či ini príslušníci nemôžu donútiť tvojho ex platiť, to je jasne, predpokladám, že sa s ním bavili a upozornili, ak máte naozaj dobre vzťahy, tak ich tento tvoj krok nemôže nahnevať. A koľko neplatí?

sara07
24. júl 2020

tak keby môj synator bol taky haj,,l že by neplatil tak by som sa snažila za neho platit alebo by som jej neveste povedal nedá sa nič robit musíme to takto riešit ked by som nemala prachy na to vyživne
však su to ich vnučata, ich krv

deti95060810
24. júl 2020

udala....

panelacikova
24. júl 2020

@sissy27
@zuzka251
@pribinak
@sara07 ženy, nič v zlom, ale ste normálne? prečo by nemali mať dobré vzťahy? alebo prečo by mala byť rodina ex povinná niečo platiť? my sme mali v rodine veľmi podobný prípad. rodičom sa nepodaril syn. ten sa oženil, rozviedol, na dieťa neplatil. matka sama neveste dohovorila, aby podala trestné oznámenie na ex, čiže na jej vlastného syna. matka jej občas dala nejakú korunu, ale mala pomerne nízky príjem a sama mala ešte dieťa v puberte, o ktoré sa starala. peňazí nemala nazvyš. pritom to bola dobrá žena, ktorá robila všetko preto, aby deti vychovala poriadne. jednoducho sa nepodarilo, zlá partia. jej to bolo veľmi ľúto a nevestu mala rada, dala by jej aj posledné, no nemala fakt z čoho. je preto zlá? preto sú vzťahy nedobré-zlé? Lebo to proste tak je? A keby aj mala z čoho, syn bol predsa dospelý, nevesta tiež, pri "výrobe" dieťaťa matka ani otec neboli, prečo by mali byť povinní niesť finančné následky? Vy ste niekedy fakt ako slepice...

a autorke: áno, podala by som trestné oznámenie...

sara07
24. júl 2020

@panelacikova neviem prečo označuješ mna ked píšem to isté čo ty cca

sara07
24. júl 2020

@panelacikova a baba sa pýta či podat trestné oznámenie, ano

janeninka
24. júl 2020

ano, je to v zaujme dietata, hajis jeho pravo na vyzivne. je fajn, ze sa aspon takto ako tak da donutit k zodpovednosti.

pribinak
24. júl 2020

@panelacikova kde v mojom príspevku si sa Dočítala, že rodina má niečo platiť? Alebo že by nemslimst dobre vzťahy? Takze nič v zlom, ale si ty normálna?

sissy27
24. júl 2020

@panelacikova ja chápem, že rodičia nedokážu umravniť dospelého syna, ani netvrdím, že je ich povinnosťou platiť zaňho, ale potom by mali oni bez akýchkoľvek výčitiek chápať, že sa to bude riešiť všetkými zákonnými možnosťami a nie je na mieste úvaha, či to náhodou nenaruší dobré vzťahy. Ak po tomto tie dobré vzťahy už zrazu nebudú dobré, tak vlastne ani nikdy dobré neboli.

panelacikova
24. júl 2020

@sara07 prepáč, zle to vyzerá, s tebou som súhlasila, preto som označila aj teba, aby som ti prakticky dala za pravdu... sorry, fakt to zle vyznelo 🙂 a presne, baba sa pýta jedno a oni riešia, že prečo zvyšok rodiny neplatí za lajdáka otca.... preto som sa trošku ozvala. na mimo témy som odpovedala mimo témou.
@pribinak nie že platiť, ale citujem ťa: Ak o tom vedia a nic s tým nerobia, tak tie vzťahy až take dobre nie sú............ - prečo by s tým mala niečo robiť rodina? a čo akože konkrétne???? nerozumiem
@sissy27 ja si myslím, že ak sú tí ľudia normálni, tak to chápať budú. predsa aj to dieťa je ich rodina, takže by mali mať pochopenie pre danú matku, že robí to, čo pokladá za správne

pribinak
24. júl 2020

@panelacikova nepochopila si čo som napísala. Dá sa vytvoriť tlak na toho člena rodiny, aby si začal plniť svoje povinnosti a ak nie, tak musí pocítiť dôsledky svojho konania resp nekonania.
Ja nikde nepíšem že by mala miesto neho niečo platiť, to sú dosť rozdielne veci

kittykat22
24. júl 2020

Rodina vie a nestara sa - neviem ci by som to nazvala dobrym vztahom. Skor neutralnym.

maciatkolulu
24. júl 2020

@panelacikova presne máš pravdu

diusqa761
24. júl 2020

Záležalo by na dôvode. Určite by som skúsila kontaktovať ex partnera z akého dôvodu neplatí. Ak by to bolo stratou práce , vážnej choroby alebo inému závažnému faktoru dohodla by som sa s ním na čas na sume ktorú by bol schopný ti dávať alebo ako bude doplácať výživné ktoré nezaplatil. To samozrejme ale iba platí keď je ex partner rozumný a máte aspoň trochu slušný vzťah medzi sebou. Ak to neplatí lebo skrátka nechce áno dala by som to na políciu a keď tak potom riešila náhradné výživné . Dieťa potrebuje z niečoho žiť. A jeho rodinu by som predom nesúdila. Nevieme v akej sú finančnej situácii. Ak sú obaja na dôchodku sú radi že s tým vyžijú aspoň trochu slušne nie tak ešte 100 alebo 200€ platiť za svojho dospelého syna. On je zodpovedný za platenie za vaše dieťa nie starý rodičia. A ak platiť skrátka nechce tak ho ani rodina nedonúti. Nieje to predpokladám malý chlapec aby rodičia spravili "no-no-no" ☝️ a hneď sa zľakne a donesie peniaze. Na takého človeka ak je taký tvoj expartner jedine tým nahlásením.

natalienka12
24. júl 2020

autorka pise anonymne takze odpovedam jej - ak mas miliony a peniaze nepotrebujes tak ho neudavaj, lebo si pokazis velmi dobre vztahy s jeho rodinou. Ale ak tie miliony nemas tak si zvaz koho mas radsej ci svoje dieta alebo jeho rodinu. To ze tvoja dieta netrpi nudzou nie je hladne a ma v podstate vsetko, neznamena ze otec nie je povinny platit vyzivne. Dieta ma pravo na vyzivne a ty ako matka mu toto pravo odopieras tym ze vyzivne nevymahas.

panelacikova
24. júl 2020

@pribinak aha, rozumiem... ale napríklad v tom prípade, o ktorom som písala, ani tlak nepomohol. proste syn bol idiot, ktorý prepadol alkoholu a bohviečomu ešte. flákal sa a peniaze nemal. ani robotu. dnes ani netušia (už roky), že kde vlastne je

miriam11
24. júl 2020

Áno

sasa1310
24. júl 2020

kľudne ho môžeš udať. Ak bude natoľko normálny, že nebude chcieť ísť do basy, tak nebude musieť ísť. Stačí, že všetky alimenty vyplatí na súde a je čistý. Udaj, a všetko ostatné už záleží iba na ňom

luccija
24. júl 2020

Samozrejme napísala by som mu čo zvažujem, ak nedoplati