Vymáhanie dlžného výživného zo zahraničia cez Cipc

jurcisinova
11. máj 2015

Prosim Vas Maminy chcem sa opytat mate niektorá skúsenosť vymáhanie dlzneho vyzivneho zo zahraničia konkrétne z Veľkej Británie cez urad CIPC...Ak ano ako dlho to trva vrátil otec dieťaťa dlzne vyzivne alebo...Dakujem

lilly0812
15. máj 2015

@jurcisinova Dobry den, ja mam skusenosti z CIPC, akurat, ze vyzivne sa malo vymoct z Nemecka. Po dvoch rokoch nevymohli absolutne nic napriek tomu, ze otec syna pracuje v Nemecku. Poskytla som im presnu adresu kde sa otec nachadza no napriek tomu bolo v spise stale uvedené, ze adresa povinneho neznama. Do uradnych prekladov a overovania dokumentov som investovala nemale peniaze, po dvoch rokov od podania navrhu som ziadost v CIPC stiahla nakolko nic nerobili, stale pytali iba nove a nove overene a do nemciny prelozene dokumenty. Okrem toho so mnou vobec nekomunikovali, moj spis vystriedalo behom pol roka 5 pracovnikov, vzdy som musela poslat vsetky dokumenty odznova. Tie peniaze mi nikto nevrati. Vyzivneho som sa doteraz nedockala,exekucia na Slovensku bezi uz treti rok a doteraz exekutor nevymohol nic, otec syna posiela vyzivne ako sa mu chce, raz za pol roka, posiela bezne vyzivne, dlh vobec nesplaca.

jurcisinova
autor
15. máj 2015

@lilly0812 moje nervy...Ved ja som tiez teraz dala za 3x overený rozsudok 36€ skoro som z nôh spadla ked mi povedala cenu...Este treba preklad akýsi výpis z rozsudku ale ze to robi sud tak verim ze na ich náklady....Mam aj u jednej kamošky skúsenosť co sa tyka vymáhania dlzneho vyzivneho cez cipc jej ex od narodenia dcery jej poslal možno 200€ mala bude mat za chvíľku 5 rokov uz asi cez 3 roky to vymáha cez ten urad ako ako pises je to dlhy proces ale uz otca ich dieťaťa naháňajú vo Francúzsku verim ze tie peniažky od neho francúzske úrady vymôžu.Je to velmi smutne ze mi matky musíme deti dat viest ich k rodicom ako k otcom a neviem co vsetko a im nemôžu nic ani len peniaze vymôcť pre deti smutne cele je to chore nemam slov.A ty mas ake veľké dieta a kolko mate sudom určené vyzivne.Ja mam 4 ročne dievča bude mat 5 rokov a dali sme si rodičovskú dohodu na 130€ mesačne s tým ze 80€ výživa a 50€ sporenie malej.Ja som chcela 200€ ale moja právnička bola rýchla a nechala ma potopiť ja to uz tak volám lebo šla za jeho privanikom pred pojednávaním a pytala sa ho ake ma pokyny od svojho klienta on vyspal co od neho ma a moja právnička ma tak zlomila ze po mojom psychickom dne som povedala ano na miesto toho aby bojovala za viac ....

lilly0812
15. máj 2015

@jurcisinova tak to prajem veľa šťastia. Môj syn má 3 roky a 5 mesiacov, výživné mi na syna určil súd najskôr minimálne (žiadala som 100 eur, ZAMIETLI), po roku a pol mi výživné na dieťa zvýšili na 40,00 eur (žiadala som zvýšiť na 70,00 eur, všetko bolo zdokladované takže právom som žiadala zvýšiť na sumu 70,00 eur no keďže otec poslal raz za pol roka 40,00 tak zvýšili len na 40,00 čo je pre 3 ročné dieťa fakt málo. Pokiaľ som poberala rodičovský príspevok tak sa to ako tak dalo ale teraz už vôbec nie. Teraz mám 100 eur mesačne (dávka v hmotnej núdzi a prídavok na dieťa). Náhradné výživné síce využívam no akonáhle otec dačo pošle ja musím všetky peniaze vrátiť úradu práce, zastavia mi výplatu. Aj tento mesiac mám o 40 eur menej lebo v apríli poslal, aj to som musela vrátiť lebo som poberala náhradné. Na toto je skutočne blbý zákon, ja viem, že nemôžem mať za daný mesiac výživné aj otca aj od úradu ale veď on má predsa dosť vysoký dlh na výživnom, je to vážne choré. Tento štát chráni neplatičov výživného a nie matky. Tento rok by som chcela požiadať opäť o zvýšenie výživného no podľa sociálnej kurátorky mi to zamietnu kedže syn nechodí ešte do škôlky.

lilly0812
15. máj 2015

s tým výživným to je riadne zle. Exekútor doteraz nič nevymohol len preto, že povinný je v zahraničí a tam mu ževraj na príjem stiahnúť nemôže. Hlavne, že pracuje len súd mu to akosi preukázať nedokáže. Je to beh na dlhé trate toto výživné. Už ani neverím, že sa k tým dlžným peniazom niekedy dostaneme. Exekútor to berie asi tak, že takých prípadov je veľa, mali by s tým už niečo robiť a nie len sedieť a čakať. Exekútor mi povedal, že to čo povinný pošle mám brať ako splátku zameškaného výživného no nemôžem keďže úrad tie peniaze vždy zhrabne, takto sa ten dlh nikdy nezníži. Keby on napísal na šek bežné výživné a zameškané výživné možno by to úrad práce uznal ale tak ako to pošle nie, on napíše detské výživné čo sa berie ako bežné výživné. Niekde som čítala, že pokiaľ sa dlh za nejaké obdobie nevymôže exekútora musí zaplatiť ten čo podal návrh na vykonanie exekúcie, exekútor mi túto informáciu potvrdil čím ma úplne dorazil. Aby oprávnený platil za povinného to kde sme ? Na Slovensku

jurcisinova
autor
15. máj 2015

@lilly0812 ja normálne,ze nemam slov ...toto je velmi ale velmi 😞.Och boze a tak malo ti platí ja nechápem ty chlapy ja nemam slov moj priateľ co teraz mam ma skoro 4 ročne dieta a platí mu 170€ a to sme žiadali o znizenie a sud mu to zamietol takze ja uz nechápem ničomu na tomto s.u.v.n.m Slovnesku tento stat je na hlavu.Tu maju väčšie prava otcovia ako mi matky och a ze dieta sa ma podieľať na úrovni svojich rodičov strasne toto je.Tak ako ex pride tak este aj spodné pradlo ma Ralph Lauren ale dcere oblecko z Tesca proste ta šľak trafit musi

lilly0812
15. máj 2015

@jurcisinova asi tak, keby tych 40 eciek platil aspon riadne a nie raz za 5-6 mesiacov ako sa mu zachce, dnes som volala aj exekutorovi ze ci je nieco nove lebo az vyse dvoch rokov preslo a ze nic, ze povinny otec o exekucii vie, ze sa na spis pozrie buduci tyzden, ze momentalne je mimo kancelariu. Ako ja by som kludne aj hned podala navrh na zvysenie vyzivneho ale o kolko by ho zvysili? zas o 13 eur ako posledne? Nase sudy su katastrofa, mame take diery v zakonoch ze az. Inak mna by tiez trafil slak kebyze on dojde v znackovom a malemu kupi daco z tesca, ze na nech je ticho vsak som daco kupil. Toto u nas nehrozi, on totiz vlastneho syna este ani nevidel, nema ziadny zaujem, absolutne, on ma totiz este dvoch synov z prvom manzelkov, tam ma sudom urcene 50 eur na kazdeho. Zdrhol do Nemecka kde su podla mna celkom pekne platy, jedna znama zaraba 1000 eur a to pomaha v kuchyni ak ma podobny plat tak by sa mohol hanbit ze nevie poslat vlastnemu dietatu riadne vyzivne, vidno, ze mu to je uplne jedno.

jurcisinova
autor
15. máj 2015

Tak to verim človeka to nahnevá ked neplatí ako ma a keby šlo o neviem ako hornybilnu sumu ale o 40€ a to v DE musi zarábať viac nez dobre...A este ked ma tam Nemecku zmluvu a rodný list vášho dieťaťa tak dostáva tam este aj rodine prídavky kde sa suma pohybuje okolo 180€ mesačne no do 200€ mesačne.A on tým ze uz ma dve deti ti preto rapídne vyzivne nedvihnu to tak ako mi sme žiadali znížiť no nie ma iba ju jednu dceru tak musi 170€ ale uz to neriesim platí a o dieta sa stara iba matka.Je to s nimy tažko s tými mužmi deti by chceli a platit niet kto och boze boze.

martina8843
27. feb 2017

@jurcisinova @lilly0812 mate nieco nove? Preklady by mal zabezpecit sud, kedze odporcovia su inej narodnosti, ako im bol potom doruceny rozsudok? Ja som pre CIPC nemusela nic prekladat

yvkay
9. jan 2020

@martina8843 ahoj. Môžem sa opýtať z akej krajiny si žiadala výživné? Ja potrebujem riešiť cez českého exekútora, a neviem ci sa dá aj inak ako len cez to CIPC.
Neplatí mi už 8 mesiacov, viem jeho adresu kde býva, pozerám na nete a hľadám nejaké info. Ďakujem za odpoveď.

yvkay
9. jan 2020

Žienky, môžte mi niektorá napísať ako mam postupovať o vymáhanie výživného z ČR? Žiaľ nezaplatil už 8 mesiacov a ani nedoplatil dlzne výživné, ktoré mu bolo určené súdom splátkovým kalendárom, viem mala som to riešiť hneď, ale platil aspoň bežné výživné asi 1 rok, tak som si vravela, že aspoň niečo platí už konečne, no ale začal potom posielať nepravidelne a posielať výšku vyzivneho ako si zmyslel sám, a teraz už je 8 mesiacov co vôbec nezaplatil a už to chcem začať riešiť, lebo viem, že keď to nebudem riešiť už ani nič nepošle.

ramona7
9. apr 2021

Ahojte, podarilo sa niekomu vymôcť výživné cez cipc?

miruska320
3. jún 2021

@ramona7 ahoj riešiš podobnú situáciu?Ja cez CIPC riešim dlžné výživné,ex žije a pracuje v Nemecku ,ťahá sa to od roku 2018,doteraz sa nič nedialo,ale pred mesiacom bol predvolaný na Bundesamt fur Justiz...aj že mu stiahli nejakú 1/3 výživného čo má určené súdom.CIPc celý čas so mnou komunikuje dosť slabo

ramona7
4. jún 2021

@miruska320 ahoj, aj mne dlží od 2018, no až teraz sa podarilo dať papiere dokopy a hneď v marci to postúpili do Nemecka. No momentálne čakám, aby mi schválili náhradné výživné a dĺžne nech vymáhajú

miruska320
4. jún 2021

@ramona7 nám to postúpili do Nemecka ešte pred rokom ,ale doteraz sa nič nedialo.Zaujima má ,že kedy sa táto dlho trvajúca situácia prejaví na mojom účte,ale mám pocit ,že to bude trvať nejakých pár týždňov

samkolea
30. jún 2021

@martina8843 ahoj z akej krajiny vymahas? Mne poslali tiez kopec veci co musim predlozit :(, nie som z toho nadsena. Podarilo sa ti nieco vymoct cez nich? Ako dlho to trvalo? Mne pravnicka povedala, ze ak on preukaze, ze nemoze platit sudom stanovenu vysku vyzivneho tak to plati stat slovenskej republijy ako nahradne vyzivne ale na to aby som dosiahla aby to platil stat potrebujem papier od CIPC, ze sa snazili to vymoct cez neho...

m226
30. aug 2021

@ramona7 ja vymaham cez CIPC 9mes a stále nič na emaily neodpovedali poslali mi že rakúskym orgánom sa podarilo vymôcť prvú splátku ale nič nedošlo komunikácia viazne je to hrôza a výživné otec dlhuje za 6rokov

m226
30. aug 2021

@miruska320 keby len pár týždňov počítajte mesiace ako ja od novembra nič!!!a email od nich prvú splátku rakúske orgány dokázali vymôcť ale na účte 0,00€

miruska320
31. aug 2021

@m226 ja čakám od roku 2018 ☺️🙂,nejako si s tým nevedia rady.Ako prišiel mu list za ktorý mi hneď volala a nadával,že mu zoberú dôchodkové,až je majiteľom motor.vozidla aj to,ale to bolo tento rok vo februári a odvtedy zase ticho.Ex tento rok dobrovoľné neposlal ani euro...predtým aspoň raz za polr oka nejakú smiešnu sumu 🤦

m226
31. aug 2021

@miruska320 ja som dnes volala do agentúry hovorili zo mnou jak z debilom že mám čakať a nemám toľko naliehať

miruska320
31. aug 2021

@m226 v CIPC sú taký salamisti 🤦😁
Ale ja ich tiež často bombradujem mailami...minimálne raz do mesiaca sa pripomeniem ... Kedy rozmýšľam,že kde je vlastne problém Veď keď vedia kde žije a kde robí,s tým teda súvisí ,že má príjem.Nedajboze keby to bolo opačne,že mi dlzime nejakému úradu,to by poriesili v priebehu pár prac.dni ☹️

m226
31. aug 2021

@miruska320 áno máš pravdu oni sú tam úplne jak pripeceny neviem zaco berú plat!!!
Na e-mail neodpovie voláš tam hovoria s tebou ako s debilom to fakt ale neuvedomia si peniaze idú nie mne ale dieťaťu školský rok je tu ja na malú beriem len rodinné posrate 25€ všetko čo je treba som jej kúpila sa to ešte triedny fond a ZRPS čo je cca 35-40€ a x2nakolko mám dve školáčky takže v jeden deň dám od seba len 80€ ich to zaujíma???
Nie.Hlavna vec že berú krásny plat za nič robenie debilný slovenský systém a že vraj pomoc deťom HOVNO

katarina4141
9. sep 2021

Dievcata, smiem sa spytat ako dlho budem cakat na potvrdenie od CIPC pre nahradne vyzivne ?

miruska320
10. sep 2021

@katarina4141 to príde rýchlo,mala som to týždňa ,ale nakoniec som o to nežiadala

katarina4141
10. sep 2021

@miruska320
Smiem sa spytat aj kvoli comu ? dost ma to zaujma pretoze konecne po 2 r. som sa dockala sudu ohladne vyzivneho a nakolko zatial pracu nemam a ochvilku mi konci aj rodicovsky tak chcem to nahradne vyzivne.

miruska320
10. sep 2021

@katarina4141 keď to tak čítam mala som podobnú situáciu ako vy...neuveriteľných 31 mesiacov trvalo pokým sa konečne dostavil po x predvolaniach na súd kvôli rozvodu a určeniu výživného.Odradili ma procedúry ohľadom náhradného výživného,až by ex začal platiť a utekať zase s tými peniazmi naspäť na UPSVaR....stále dúfam,že už to CIPC niekde dotiahne.Možno budem ,ale nakoniec nútená žiadať aj ja,ale chcem počkať do konca roka.

katarina4141
10. sep 2021

@miruska320
Jasne, ak zaplati viem, ze je nutne peniaze vratit. S tym akoze problem nemam. Mne kolizna opatrovnicka spominala, ze mam ist urcite do nahradneho vyzivneho pretoze ak platit nebude a mne bude platit zanho stat tak vtedy ma stat aj vacsiu chut a zaujem ho nahanat.Vtedy ze vraj aj on dost apeluje na CIPC aby sa zacalo s vymahanim rychlejsie a viac sa o to zaujmaju pretoze vlastne dlhuje akoby peniaze statu tym ze nahradne vyzivne my dostaneme.
Ja mu teda neodpustim nic a urcite to nahradne vyzivne chcem riesit.