Výška výživného na 11 mesačného syna

6. máj 2022

Koľko môžem žiadať výživné ak mám 11 mes syna a otec dieťaťa má mesačný príjem cca 850eur v čistom? Ja som na RD, príjem len rodičovský príspevok a prídavky na dieťa, takze dokopy 400eur.

zuzana2299
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikaeli
6. máj 2022

Táto otázka sa tu pravidelne opakuje - podstatná je jedna vec - vyčísliť reálne náklady na dieťa a nie len tak zbrucha strieľať čísla, lebo on zarába toľko a toľko - prešla som si tým začiatkom roka - budú sa pýtať na tvoj príjem, jeho príjem, tvoje a jeho nevyhnutné výdavky na život (inkaso, lieky, ...) a tvoje výdavky na dieťa, jeho výdavky na dieťa. Aby si mala predstavu, mám 15-ročnú a posiela mi 130€. Do januára to bolo len 40/50€.

anna_2
6. máj 2022

@zuzana2299 je aj nejaky realny priklad, kedy to sud spatne schvalil? standard je od datumu podania navrhu. 11 mesiacov je uz celkom dost.

zuzana2299
6. máj 2022

@anna_2 záleží od sudcu, ci uz nejaké peniaze posielal pred tym, ako sa dohodnú.

dievcacitajucelist
6. máj 2022

@nikaeli Mne platil ex 80€ na dve deti....teraz na 16r 150 a 12r 135.....už podal 3x odvolanie chudáčik, lebo nemá z čoho žiť 🙄

Autorka: určite by si mala uviesť svoj príjem a všetko reálne výdaje na dieťa, strava, drogéria, lieky, oblečenie a aj na seba pokiaľ niesi zamestnana tak by mal platiť aj na teba....pokiaľ sa mýlim ta ma prosím opravte...

zuzana2299
6. máj 2022

@dievcacitajucelist ano môže podať návrh aj na výživné na seba a výdavky spojené s tehotenstvom

kapurka270
6. máj 2022

@dievcacitajucelist na seba jej dajú len v prípade, ak boli manželia.

autor
6. máj 2022

Baby my ešte sme manželia, ale ideme sa rozvádzať.

zuzana2299
6. máj 2022

To ze ste manželia si mohla napísať hneď 😩

anna_2
6. máj 2022

Prve roky po narodeni dietata su tazkou skuskou. je nam luto, ze to nevyslo. Snad sa budete vediet rozpravat a dohodnut. Drzime palce.

ildiko36
6. máj 2022

Napiš mi ip poviem čo mi povedal právnik pred par dňami

diamond007
6. máj 2022

Kamoška sa rozviedla, dieťa tiež tak malé a odklepli jej 180€ s tým že dieťa šlo do jaslí. (Príjem do tisíc eur muž, bez hypo/úverov bol).
Podľa mňa rozhoduje veľa faktorov. Vypýtať si môžeš aj 400€. A ak ste boli manželia tak výživné môžeš žiadať aj na seba.
DAJTE TOMU EŠTE ŠANCU!!!! Len teraz začína byť dieťa samostatne a bude to oveľa lepšie.
Veľa ľudí má krízu po narodení dieťaťa, všetko chce skôr čas pri deťoch a viac porozumenia.
Treba si predsa uvedomiť že sa berie človek z lásky a deti vyrastú veľmi rýchlo tak zbytočne sa hádať kvôli deťom. Ak tam neboli vážne problémy tak držím palce že to napravite.

autor
6. máj 2022

@anna_2
@diamond007
Žiaľ za všetkými našimi čiastkovými problémami je jeden obrovský problém ešte z čias, keď sme boli slobodní a ja som o tom nevedela. sme aj cirkevne zosobášený a budem riešiť aj anuláciu manželstva.
Mňa to mrzí veľmi veľmi, dávala som tomu čas a aj veľké nádeje že sa to snáď zlepší, ale žiaľ…

diamond007
6. máj 2022

Tak to ma mrzí.

miaka2
7. máj 2022

@kapurka270 toto nie je pravda

kapurka270
7. máj 2022

@miaka2 nebuď múdra keď sú manželia má nárok po rozvode na príspevok na seba ak by neboli manželia nemá nárok na príspevok na seba. Kolegynina sestra to riešila minulý rok, na dieťa sa dohodli na príspevok 100 eur na seba nemala nárok lebo neboli manželia len druh a družka.

kapurka270
7. máj 2022

@miaka2 a na príspevok na seba len do 3 rokov dieťaťa.

miaka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miaka2
7. máj 2022

@kapurka270 akože sorry!!! absolútne som sa nesnažila byť za múdru, chcela som len pomôcť, napr. slobodným maminám, kt. si mohla uviesť do omylu. kolegynina sestra to riešila minulý rok.... ja som to riešila tento rok a nárok mám a taktiež nie je pravda, že do 3 rokov, ale do 2 😉 pokiaľ mám dobre informácie