Výška výživného od nezamestnaného muža

liliankak
2. júl 2022

Ahojte, potrebovala by som radu. Ma vôbec význam žiadať výživné od muža, ktorý je dlhodobo nezamestnaní? Robí len kade tade bez zmluvy, ani na úrade práce nieje zaevidovaný...
Ďakujem za každé rozumne odpovede

gladys_07
3. júl 2022

@pz2451976 hmm zdupkala tu niekomu zena za inym? Ved ani sa jej necudujem.

Uplne z teba krici urazena jesitnost

zalka
3. júl 2022

@pz2451976 si čítal celý môj príspevok? Asi nie lebo by si dočítal, že aj človek v hmotnej núdzi musí platiť výživné. A príjem na úrovni veľmi životného minima je cca viac ako 200€ to je tri krát viac ako mal príjem chlap dávka v hmotnej núdzi a platil na dvojičky na každé vtedy minimálne výživné na dieťa cca 26€ tj matke platil 52€ a zvyšok ostával jemu tých pár eur. Len tvoja hlava nevie pochopiť,že deti sú aj tvoje majú tvoju DNA a gény je to tvoja krv a starať sa musíš a je jedno či matka detí žije s ďalšími chlapmi alebo nežije. Ty nezivis matku ty prispievať na výživu svojich detí.

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gladys_07
3. júl 2022

@pz2451976 ziadna ta nechce? 😞 Ved skus byt troska mensi debil, mozno sa nejaka ulakomi

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pieksamaki
3. júl 2022

@liliankak pozri aj vo vazeni....musia platit vazni vyzivne a su tam zamestnani....normalne to daj na sud....sud uz bude vediet co dalej....ak ma problem s alkoholom...tak pojde na liecenie..minimalne sa obratis na instituciu ktora uz bude vediet ako dalej...od toho th je....ma vyzivovaciu povinnost ...musi....a nemat v dnesnej dobe pracu je asi o tom..ze casom bude z neho bezdomovec...ved niekde musi byt a platit...

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
staronova
3. júl 2022

@liliankak moji priatelia ako dedko a babka museli platit za nezamestnaneho syna povalaca vyživne na dve deti.

liliankak
autor
3. júl 2022

@girl2524
@pz2451976 ty musíš byt riadne mimi, kto tvrdí že niekto niekoho podvádza?? Asi si mal zle skúsenosti tak preto taky skeptický..... Ale nie každá sa hneď musí " zavesiť na iný konár"

pz2451976
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
3. júl 2022

@liliankak tiež takého fešáka poznám, síce nepil, ale robote sa vyhýbal celkom úspešne. Sudcu to nezaujímalo, nebol invalid, platil na dve deti 88 eur, bolo to dávnejšie. Jeho ex mala veľmi dobrý príjem, ale on je otec tak isto ako ona mama. Ani náhodou by som to nenechala tak

elizabet173
3. júl 2022

@liliankak nerieš, je to troll. Ešte som zabudla napísať, že ten pánko, o ktorom som písala vyššie, musel doplatiť v splátkach aj dlžné výživné.

liliankak
autor
4. júl 2022

@elizabet173 Ďakujem vám baby, pomohli ste mi dodať odvahu 😉

sindy21
10. júl 2022

Moja sestra má tiež problém s bývalým...rok žije u našich, odišla od neho, zobrati neboli...a keďže si začal robiť čo chce - nedáva jej na malého € ( resp kým bývali spolu tak jej nedal na neho nič ....)...a potom tiež len keď sa mu chcelo...nevie predýchať,že sa rozišli, a tak začal robiť také veci ,že jej povedal ,že nevie ,kedy ho dovezie ( keď ho mal napr na víkend) atď ...išla za právnickou spísať návrh ,aby sa dohodli , aby ho mala ona v starostlivosti a aby jej platil výživné...tiež je nezamestnaný...robí na čierno, ma autodielnu...nakoniec na prvé informativne stretnutie prišiel s návrhom na striedavu starostlivosť, s čím moja sestra nesúhlasí , lebo on sa nevie postarať ani o seba....a ociernuje moju sestru,že pije ( tá pomaly ani päty z domu nevytiahne, a keď je malý doma ,tak vôbec - malý ide mať 5 rokov) ...mali už aj stretnutie so psychologičkou a od vtedy je to ešte horšie....dva týždne každý deň niečo iné...útoky na ňu...že aká je matka ( moja sestra je typ ženy ,čo chlapovi okolo zadku skáče...) A vymýšľa si stále...dal návrh na neodkladne opatrenie na striedavu starostlivosť a že chce ešte od nej 150€ ...čo sú toto za chlapi ???? Jej nejde o peniaze, i keď dieťa sa zadarmo vychovať nedá....skôr chcela mať konečne všetko na papieri ,aby si nerobil ,čo chce...na miesto toho ....trpí aj tak najviac malý, lebo mu on stále niečo do hlavy vstepuje