Výsluch dieťaťa na súde

tilda
24. mar 2018

Prosim vas, neviete, ci je povinnost nahravat vysluch dietata? Dcera (skoro 8r) bola vypocuta sudkynou ohladne styku s otcom, vysluch prebiehal len v pritomnosti sudkyne a kolizneho. Ked som sa pytala po skonceni, ci dostanem nejky zaznam, len ma odbila, ze to nema spracovane, ze sa dozviem na pojednavani. Myslela som, ze sa to pausalne nahrava, ale kedze dceru o tom, ze ju nahravaju nikto neoboznamil, tak teraz neviem... dakujem 🙂

sissy27
24. mar 2018

@tilda na súde sa pokiaľ viem zapisuje, zrejme preto to nie je spracované.

adriannasvk
24. mar 2018

Na sude sa nahrava iba obcas,zalezi od sudcu a hlavne v trestnych veciach. Teda aspon predpokladam,ze sa tu jedna o civilnu vec napr. rozvod. Vacsinou sa spise zapisnica,ktoru treba este potom opravit atd,takze to trva niekedy den niekedy viac dni ale na vyziadanie ti ju poslu bud postou,emailom alebo si zbehnes na sud a tam ti ju prefotia zo spisu.

tilda
autor
25. mar 2018

dakujem 🙂

dhlinkova
25. mar 2018

@tilda Povinné je nahrávanie pojednávanie a nie výsluch. Na pojednávaní Ťa oboznámia s výpoveďou dcéry.
@adriannasvk To nie je pravda, od 1.3.2015 platí povinnosť nahrávať aj všetky civilné pojednávania. Výsluch, nie je pojednávanie, toto sa vzťahuje na hlavné a verejné pojednávania.

adriannasvk
25. mar 2018

@dhlinkova je to mozne,ze bola prijata nejaka novela,ja som sa s tym pocas mojej praxe nestretla. Ja som sa stretla len s nahravanim vysluchu maloletej v trestnom.pripade. Kde bol urobeny zvukovy,obrazovy zaznam a bola pritomna kolizna opatrovnicka. S nahravanim pojednavania som sa stretla pri trestnych veciach,s tym,ze sa nenahravalo uplne vsetko,bola protomna aj zapisovatelka. Ak sa pojednavanie aj nahrava,urobi sa pisomny prepis,ktory si ona moze vyziadat,resp ziadat kopiu cd. A autorka sa pyta ak to spravne chapem ci a kedy sa moze a ako dostat k tomu vysluchu,a na to som jej myslim.odpovedala sprave,nema to nic s novelou,musi si to vyziadat na sude to je cele.

trinneo
26. mar 2018

A výsluchu niečo predchádzalo? Pojednávanie, resp. neskôr prebehlo pojednávanie? Ak nie, tak zvukový záznam asi nedostaneš, ale ak tento výsluch maloletej bol súčasťou pojednávania, tak si podaj žiadosť na konkrétny súd a žiadaj o zvukový záznam z pojednávania dňa, dátum , sp. značka a pod. a následne ti zvukový záznam vyhotovia a ty si prídeš po cdečko na súd.. A tam si vypočuješ, čo malá hovorila a ako to prebehlo... jedine tak viem poradiť

tilda
autor
27. mar 2018

@trinneo vysluch nebol sucastou pojednavania. pojednavanie bolo pedtym, takze neviem.... dakujem 🙂

trinneo
27. mar 2018

@tilda Ešte záleží, koľko dní uplynulo od výsluchu, teoreticky po nejakých 7-10 dní by v spise už mal byť záznam a môžeš ísť nahliadnuť do spisu (ale ešte stále nemusí). Skús volať na súd na info, potom sa daj prepnúť na konkrétnu kanceláriu, ktorá má tvoj spis na starosti a následne sa asistentky spýtaj, či už je tam nejaký záznam z toho výsluchu a ak hej, tak si choď nahliadnuť do spisu a urob si kópiu.

tilda
autor
27. mar 2018

@trinneo ano, to vsetko som urobila, uz mam termin na nahliadnutie do spisu. len by som bola radsej, keby som sa dostala k doslovnej nahravke, lebo z toho co viem od dcery to uplne ciste nebolo. ...