Výživné na dieťa, ktoré je športovec

6. máj 2022

Ahojte prosím poraďte idem podať o vyzivne manžel zaraba približne 1300 niekedy 1200 € mesačne ma výdaje len byt 330 a 100 hypoteka nič iné také neplatí chcem dat vyzivne na dve deti a k tomu je jedno profesionalny sportovec chcem aby pravidelne platiť na dieťa sútaže pretože dieťa je profesionálny športovec reprezentant Slovenska a my platíme každú jednu súťaž na ktorých sa pravidelne zúčastňuje ročne je ich okolo 8 a jedna nás približne stojí okolo 60€ niekedy aj viacej podľa toho kde a chcem teda stanovené presne vyzivne plus polovicu na každú súťaž a mimoriadne výdaje tábory?dá sa to takto?
Výživné na dve deti by som chcela 300 +mimoriadne výdaje ako tie sútaže a tábor na polovicu?
Ďakujem veľmi pekne za každú jednu radu co mi pomôže

luccija
6. máj 2022

Áno, takto nejako sa to žiada.Plus treba ešte aj nejakú vybavu športovú dokupovať?Veď vieš asi koľko ste mali výdaje na deti ..

mirkasmile
6. máj 2022

Pomimo výživného, ak je reprezentant, nenašiel by sa aj nejaký sponzor? Kamarátka tiež športovala,tiež v reprezentácii mala sponzora, hradil jej výživové doplnky + posilku. Keď je dobrý, isto sa niekto nájde, môžu si robiť reklamu navzájom 🙃

autor
6. máj 2022

@mirkasmile nie nikto takto nie je preto si to všetko platíme my ja len chcem ze keď keď dám na súd ci mi to uznajú ci sa to uznáva neviem

autor
6. máj 2022

@luccija áno viem preto chcem vedieť či to pôjde takto a uzná sa to

danyelia
6. máj 2022

Ahoj, malo by sa to uznať, športový klub nech Ti vystaví potvrdenie o mesačných platbách na tréningy, súťaže, výstroj...my v našom klube sme dieťaťu takéto potvrdenie normálne vystavili, plus by si mohla požiadať o nejaký plán alebo rozpis súťaži so sumou, ktorú bude potrebné zaplatiť...

autor
6. máj 2022

@danyelia bojím sa koli tomu podať žiadosť o vyzivne na súd ze ci mi to uznajú chcem to mat na papieri zatiaľ dáva ale už začína čuvač z toho tak preto

nikaeli
6. máj 2022

Dnes som už písala do inej diskusie s podobnou otázkou, ktoré sa tu pravidelne opakujú.. všetky výdavky by si mala vedieť zdokladovať.. nedávno som si žiadala zvýšenie, boli sme len na informatívnom stretnutí s vyšším súdnym úradníkom, vypovedala som ja, aj ex - moje príjmy a výdavky, jeho príjmy a výdavky plus výdavky na dieťa, starostlivosť oň, stretávanie sa s ním zo strany otca. Výdavky nie sú len inkaso, či hypo, ale aj jeho strava 🙂 oblečenie, poistky, auto (benzín, či doprava do práce), lieky a pod. My sme sa dohodli už tam. Ak by sa tak nestalo, šli by sme na pojednánie so sudcom a tam už treba svoje príjmy a výdavky zdokladovať.

danyelia
6. máj 2022

No podľa mňa sa nemáš čoho báť, veď buď Ti to schvália alebo nie, škoda by bolo aspoň sa o to nepokúsiť. Ale myslím, že je to výdavok o starostlivosť na dieťa, tak minimálne aspoň časť by Ti schváliť mali...

autor
6. máj 2022

@danyelia no bojím sa keď to neuznaju ze prestane prispievať na ten tanečný keď teraz ešte prispiev

danyelia
6. máj 2022

Tak ak mu to prikáže súd bude musieť prispievať, no Ty sa bojíš, že ak to súd neschváli, tak Ti prestane prispievať aj to, čo teraz dáva dobrovoľne, ak tomu dobre rozumiem...Možno najlepšie dohodnúť sa s mužom a urobiť nejaký kompromis, čo ja viem, nech Ti dobrovoľne ďalej prispieva aspoň polovicu z toho (resp. o niečo viac ako teraz) čo by si žiadala oficiálne cez súd... 🤔

luccija
6. máj 2022

Ja si myslím, že sa nemáš čoho báť.Ved, keď dieťa športuje venuje tomu roky a je dobré prečo by malo skončiť, keď sa vy 2 rozvediete.Ste do toho už investovali tisíce.Ty si to nevymýšľas je to reálny výdavok a vaše deti...neviem kamarátka tak žiadala na dcéru gymnastku a všetko išlo na polku.Oni chodili tiež aj do zahraničia, takže aj letenky, hotel...tábory, dovolenka či iné mala vo výživnom.

panelacikova
6. máj 2022

@nikaeli čiže aj do výdavkov na dieťa si môžem dať naftu? keď si môže dať otec dieťaťa? či ako si to myslela?

luccija
6. máj 2022

@panelacikova ja som to pochopila, že autorka píše, že muž má iba výdavky energie, hypo...ale má aj iné benzín, poistky, lieky...

panelacikova
6. máj 2022

@luccija aj ja som to pochopila tak, ale ak sa na to máme pozrieť objektívne, tak prečo mňa má zaujímať, že muž má výdavky na benzín? a žena nemá? keď vezie dieťa do školy, na krúžky, na súťaže, k lekárovi, atď....? veď žena má náklady na benzín vyššie, ak máme brať do úvahy spojitosť týchto nákladov so starostlivosťou o dieťa...a ak máme brať len starostlivosť o samotnú ženu, tak má predsa rovnaké náklady ako aj ten muž.... plus/mínus pár drobných...

nikaeli
6. máj 2022

@panelacikova ja som hovorila iba o inkase, strave, drogérii, internete ako moje pravidelné mesačné výdavky plus dcérina poistka a výdavky na školu. Ex začal menovať svoju poistku, cestovné do práce, svoje lieky a topánky a vetrovku a pani všetko zapisovala - ja som vypleštila oči, že ja som moje osobné výdavky nepočítala, plus mám ďalšie dieťa, a to som tiež nespomínala. Tak sa pani vrátila ku mne a mala som jej vymenovať všetky moje výdavky. Doplnila som iba moje lieky a poistku, prišlo mi odveci kalkulovať s lístkami na autobus, či synovu škôlku a tak. Všetko to ale bolo bez dokazovania a dokladovania. Keď sa nad tým zamýšľam, nikdy za 8 rokov s ňou nebol na OČR, či u zubára, nekúpil jej ani Paralen a tak. Som poučená, odkladám si všetky bločky a nabudúce nebudem súhlasiť s dohodou, nechám ho všetko zdokladovať, pretože už za ňou ani nechodí.......

panelacikova
6. máj 2022

@nikaeli no takže som ťa správne pochopila. akurát nechápem, čo s tým má spoločné vaše dieťa, že muž má nejaké výdavky (možno mnoho takých, ktoré nie sú nevyhnutné)... akože normálny človek by to mal vedieť posúdiť, čo je pre rodiča nevyhnutné a čo je už bohapusté utrácanie peňazí na koníčky, bez ktorých sa dá žiť. takže som prekvapená. lebo žena môže zarobiť 500, muž 2500, žena žije skromne a tomu prispôsobí výdavky a muž si žije na vysokej nohe, minie 2000 mesačne a akože toto má koho zaujímať? preto mi to nešlo do hlavy, chápeš...

nikaeli
6. máj 2022

@panelacikova ja s tebou súhlasím.. on tam zo seba robil chudáčika s minimálkou a keď vymenoval svoje výdavky, tak boli vyššie ako jeho príjem 😁 vtedy mi to ale bolo jedno, 8 rokov jej posielal 40/50€, nevzal ju na jedinú dovolenku, všetky voľné dni bola so mnou, lebo on chudák vždy pracoval alebo brigádoval. Vedela som, že mi zvýšia a bolo mi v podstate jedno koľko. Teraz pôjde na strednú súkromnú, je tam nejaký mesačný poplatok, takže si budem žiadať zas a už sa pripravím aj s bločkami. Nenechám ho len tak 🤦🏻‍♀️ nedávno sa oženil a dcéru nie že nepozval, ale jej o tom ani nepovedal. A že odignoroval aj jej 15, to je už o inom. Pardon, sme už mimo tému 🙃

autor
7. máj 2022

@danyelia áno teraz mi prispieva polovicu zatiaľ žiadosť o rozvod nepodal ale ze pôda ale nechce mi napríklad už prispieť na letné tábory pre deti co ma každé dieťa a boli sme dohodnutý ze pôjdu spolu predtým ale teraz už nechce ze prispieva vyzivne určitú sumu co sme si stanovili a polku súťaží a viac nedá

autor
7. máj 2022

@nikaeli takže musím si radšej odkladať všetky bločky na súd aby som mala?a keď pôjde na strednú tak potom sa zase môže podávať zvýšenie?

nikaeli
7. máj 2022

radšej buď pripravená.. nestačí povedať, že si dala mesačne 200€ na šport, keď to nemáš ako zdokladovať - to isté môže povedať muž a ste si fifty-fifty 😉 ja som nežiadala zvýšenie 8 rokov, pretože som chcela, aby s ňou chodil na bazén, do kina a tak, proste aby sa jej venoval. Obávala som sa, že keď bude musieť platiť viac, nebude ju brávať nikde. Čo sa stalo aj tak. Keď si našiel frajerku, plus mu k tomu pekne nahral C19. Zatiaľ čo iní muži bojovali s matkami, že im nechcú dávať deti cez lockdown, on bol celý rád, že "nemusí". Tak som si požiadala o zvýšenie. Odvtedy s ňou nebol ani raz! nič mimo tých 130€ jej nedáva, nič jej nekupuje, hlavne že jej píše cez messenger, ako veľmi ju ľúbi. Žiadať môžeš v podstate vtedy, keď sa zmenia pomery, zvýšia sa výdavky na dieťa. Ja to chcem skúsiť. Školné bude 50€ mesačne a pochybujem, že mi bude láskava sám od seba prispievať - opýtam sa ho v septembri a uvidím podľa reakcie.

autor
7. máj 2022

@nikaeli na zdokladovanie to mam mam normálne ustrizky o zaplatení alebo by som si vypýtala výpis z klubu to budem mat na zdokladovanie

autor
7. máj 2022

A ešte sa spýtam ako v lete tábory to by mali prispievať tiež polovicu?ci ako to funguje?

nikaeli
7. máj 2022

Vieš, všetko je to o tom, aký je to človek. Ja som dcére zariadila izbu - nový nábytok, posteľ. Cez dištančné notebook, tlačiareň. Neprispel ani jedným eurom. Pani na súde povedala, že by mal na mimoriadne výdavky prispieť polovicou. Ako ho donútim? Moja dcéra chodila istý čas na gymnastiku, neplatil jej členské, nekúpil dres - lebo nemal 🤷🏻‍♀️

autor
10. máj 2022

Ahojte prosím ako mam napísať tu žiadosť viete mi povedať?