Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zverenie chorého dieťaťa rozvedenému otcovi. Ako sa mu vyhnúť?

kittike
3. jan 2008

Vazene mamicky, advokatky,
potrebovala by som poradit.
rozsudok mame stanoveny na kazdu sobotu a nep. nedelu.
otec dietata berie vzdy dieta ked nie je chore.

moja otazka je?
ci je stanovene v zakone ked otec pride pre dieťa a ci musím mu dať fotokopiu od lekara alebo staci len mu povedať ze dieta je chore?

dakujem.

kisska
3. jan 2008

Ahoj, nezavidim situaciu, ale podla mna ide asi o to, ze ak by mal otec nejake namietky, ze si si to vymyslela, tak spravu od lekara budes musiet dokladat na sude. Aj ked urcite su situacie, ked dieta je sice chore, ale k lekarovi nejde (napr. prve tri dni chripky a pod.). Neviem, aky mate vztah, ci by mu stacilo povedat, ze dieta je chore, nech sa aj on zbytocne neprehana... alebo bude robit problemy, aj keby male lezalo doma v horuckach...

andrea1158
4. jan 2008

kittike: nemusíš mu dať žiadnu kopi, z ničoho ti to nevyplýva, ale ak mu dieťa nedáš, tak on na teba kľudne môže dať trestné oznámenie za marenie výkonu úradného rozhodnutia

borocka
19. mar 2013

@andrea1158 a co v pripade ked taketo oznamenie namna poda??
my budeme mat sud teraz v piatok, zije v zahranici a chce si brat maleho cez vianoce, velku noc a leto. ale ja som z jahody nespadla. cely rok sa pre maleho mozem zodrat, ked je chory, ked ma nalady, ked mu treba vselico kupit, ked treba vychovavat a potom si ho len tak pride na vianoce vziat lebo ma "pravo"???
a povinnosti ziadne??

Tu začni písať odpoveď...

Odošli