Aké krúžky navštevujú vaše deti?

titinwe
24. sep 2011

Ahojte. Zaujímalo by ma, aké krúžky navštevujú vaše deti? Máme 5 ročnú dcérku, ktorá chodí 2-krát týždenne na gymnastiku. Budúci rok začína školu a boli by sme radi, keby aspoň počas základnej školy mala každý deň krúžok. Uvítala by som nejaké tipy, čo všetko môžu deti v dnešnej dobe robiť? Ďakujem za rady 🙂

jallka11
7. nov 2019

@natassha1 jaj no tak to je škoda, že im to zrušili keď ich to bavilo :/ a tam akože skladali niečo a tak? my chceme skôr ale niečo také pohybové vieš aby si aj energiu vybil a tak 🙂
@tinatitti fu tak to si teda neviem absolútne predstaviť, že by malo byť každý deň niečo už len kvôli tomu, že sama by som to asi nevedela nejako utiahnuť, každý deň voziť na tréning z tréningu, nebodaj ešte tak, že aj ráno aj večer. to ťa teda fakt obdivujem

tinatitti
7. nov 2019

@jallka11 je to o hubu, čo ti poviem. Aj teraz sme dorazili na tréning, pomôcť dcére rýchlo do plaviek, natiahnuť čiapku, ta menšia zatiaľ reve, lebo ju mama nema na rukách. Och, leje zo mňa aj bez cvičenia 🙂

miriam11
7. nov 2019

@titinwe každý deň krúžok ste sa asi zbláznili... kedy sa bude to dieťa učiť? Do školy sa treba aj pripravovať... 2x za týždeň bohate stačí.

jana_vaj
13. nov 2019

@tinatitti To si neviem ani ja predstaviť takto lietať. Dala by som to možno týždeň dva a už by som potom padala na ústa asi :D Obdivujem ťa fakt strašne
@miriam11 Ale vieš keď si to vedia zorganizovať a pokiaľ to dieťa samé chce, že ho nenútia, len ho proste podporujú. Keď si dieťa samé povie, že toho naňho veľa tak jasné ubrať ale máš rôzne deti, niektoré to proste potrebujú

tinatitti
13. nov 2019

@jana_vaj ja sa pozerám na to tak, že kvôli môjmu pohodliu jej to brat nemôžem. A dáva jej to veľa, nielen šport ako taký, ale učí ju to aj zodpovednosti, pokore, spolupatričnosti, vytrvalosti atď. Plus vytvárajú si priateľstva. Školu zvlada bez problémov. A ci som sa zbláznila? Nie, nezblaznila. Ta ktorá to napísala, je drzá. Opýtajte sa rodičov Zuzulovej alebo Cibulkovej ci sa zbláznili. Iste, moja dcéra možno taka slávna nikdy nebude, ale bude mať základ a predpoklady na to.

natassha1
10. dec 2019

@jallka11 tiez som si hovorila, ze jediny kruzok co ich asponako tak bavil na tej skole, ze viem, ze sa tam deti hlasili vela a oni ho zrusia. sme sa smiali s ostatnymi rodicmi, ze sa asi postracalo lego a nebolo uz za co kupit nove 😂 ved asi nam tiez uz nic ine nezostava potom. aspon, ze chodi do skoly do bratislavy lebo muz tam robi, tak mame moznosti nejake

natassha1
10. dec 2019

@tinatitti ved to, ze ked chces aby dieta robilo co ho bavi tak s tym moc nepohnes. jednoducho robis vsetko co sa da. vsetky sa o to snazime

jana_vaj
16. dec 2019

@tinatitti Hej pravdu máš, pokiaľ to nemá nejaký vplyv na to ako zvláda školu alebo sama nepovie, že je vyčerpaná a že to nezvláda tak prečo nie. Aspoň vieš kde je, s kým je čo robí a má to pre ňu aj nejaký zmysel 🙂

jana_vaj
16. dec 2019

@natassha1 Veď toto, čo by sme pre deti nespravili však. Keď ich to ešte aj baví tak to už duplom. Ja len dúfam, že nám to vydrží a bude to mať nejaký zmysel. Ja som ako dieťa chodila na kopec krúžkov, športových aj nešportových ale pri ničom som nevydržala nejako dlho, ma to prestalo zakaždým baviť

jallka11
17. dec 2019

@jana_vaj prosím ťa ozaj nepýtala si sa teda či sa dá ešte prihlásiť na to plávanie? my sme to odložili potom lebo sme sa nejako zamotali do školského roka ale teraz by to aj možno šlo lepšie takto po novom roku nie?

ingrid2304
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ingrid2304
17. dec 2019

2x tanečná, 1x výtvarná, 1x gymnastika, 1x klavír/týždenne... 10 a 7 rokov... dievčatá.

tinkag
17. dec 2019

Moja 8macka chodi na vytvarnu 1x tyzdenne na 2hod. k vytvarnicke, prostrena 6tacka je v sportovej triede - volejbal - 4x do tyzdna trening,raz aj nulta. Domov chodi medzi 14:30h a 16h. A najmensia 4tacka ma v utorok lego kruzok v skole, potom od 18h do 19h gymnastika, vo stvrtok volejbalovy kruzok v skole a od 18h do 19h zase gymnastiku, inak byva vzdy do 16h v druzine,kde si urobi ulhy a doma sa len doucime, im to bohate staci, radsej sa este hraju (nie na mobile) alebo sa ucia. Dve starsie chodili na plavanie 3x do tyzdna,ale ich to vycerpavalo a hnevalo ich, ze decka sa tam radsej spliechali,akoby mali plavat. Na som za jeden kruzok a nech to robi poriadne. My chodime v zime aj lyzovat, to by tie 2 mensie velmi bavilo,ale byvame na zlom mieste. Tak to maju ako hobby.

jana_vaj
18. dec 2019

@jallka11 Joj nie, úplne mi to vypadlo. Ale veď najlepšie by aj tak bolo keby sa priamo spýtate toho Sadloňa čo je tam hlavný tréner a ten by vám hneď povedal či sa to dá alebo nie. Už je ale skoro pol ročné vysvedčenie tak možno by už nebolo zlé počkať zase do budúceho roka ak to nepôjde. To sa aj tak zase šuchne, že nebudeš vedieť ako

jana_vaj
18. dec 2019

@tinkag To máte dobre podelené, každý má niečo 😀 My sme práve vsadili s Alexom na to plávanie lebo má rad vodu, dali sme ho do toho three pools, oni plávajú v bazénoch v Bratislave, chodí od septembra cca a zatiaľ vyzerá, že ho to baví. Bála som sa aj ja trochu, že ako to bude prebiehať ale boli sme sa pozrieť aj na tréningu a aj podľa toho čo malý vraví to majú také rozložené, že aj plávajú ako majú a potom majú aj nejaké hry na konci

natassha1
19. dec 2019

@jana_vaj toho sa asi boji kazdy rodic, ze sa nieco take stane ale nakoniec si myslim, ze to dobre dopadne. skoro kazde dieta ma nieco co ho potom casom fakt zacne velmi bavit a potom pritom zostane. ved vy uz chodite na to plavanie teraz nie?

natassha1
19. dec 2019

@jallka11 vacsinou to byva pri takychto kruzkoch tak, ze sa da prihlasit iba na zaciatku roka. lebo ved tiez maju nejaky obmedzeny pocet deti, ktore mozu zobrat

jallka11
30. dec 2019

@jana_vaj ide to strašne rýchlo ale neviem či vydržíme až do ďalšieho roka. oni cez leto neplávajú vôbec? alebo vieš čo ja tam skúsim teda aspoň zavolať, že či by sa to nejako nedalo. kedy im začínajú tréningy po sviatkoch?

jallka11
30. dec 2019

@natassha1 aha vidíš to mi ani nenapadlo, že nemôžu asi len tak zobrať všetkých ale keď mávajú tie tréningy viackrát do týždňa tak si môžu tie deti podeliť nie?

jana_vaj
17. jan 2020

@natassha1 Áno veď som to písala, že sme ho tam dali nakoneic takže už pláva pekne aktívne, zatiaľ nevynechal ešte ani jeden tréning, dokonca ani chorý nebol, čo som sa bála, že keď je teraz zima vonku, že vyjde von, že ho potom ofúkne takého vymáčaného ale všetko v pohode. Asi mu to aj trošku pomáha čo sa týka imunity

jana_vaj
17. jan 2020

@jallka11 Vieš čo medzi sviatkymi nemali, aj keby mali tak by sme malého ani nedali lebo my sme boli preč vieš. My chodíme na vianoce k našim na stredné slovensko a potom sme šli do tatier odkiaľ sme sa vrátili až po silvestri 🙂 Vidíš či plávajú aj cez prázdniny vlastne ani neviem ešte. Musím sa na to spýtať, ešte, že hovoríš

natassha1
21. jan 2020

@jana_vaj ano ved vdaka tomu tam mozu mat viacero deti, ze maju potom tie treningy takto podelene podla dni. ale tiez maju len nejaky pocet deti, ktore mozu mat na jednom treningu aby ich dokazali ustrazit, hlavne pri tych mensich detoch vies ako 🙂

natassha1
21. jan 2020

@jana_vaj podla mna hej, ale ved sa tam nesusi ked vyjde z bazena? vies lebo tam normalne maju aj susiaky na vlasy a tak. treba mu to povedat, ja viem, ze niekedy tam byva viac deti naraz a najprv si musia baby vlasy vysusit ale tak nech pocka, ved ho nikto nenahana

jallka11
4. feb 2020

@jana_vaj fúha tak to sa máte takéto prázdniny. dúfam, že aj my tak raz budeme chodiť ja milujem chodiť do tatier v zime keď je tam poriadne nasnežené. ja teda neviem lyžovať, na to som fakt antitalent ale mám to tam rada, má to tam takú super atmosféru takto v zime. budem rada ak sa spýtaš aj ja by som to chcela vedieť 🙂
@natassha1 hej to chápem veď aj v školách je to tak, že môžu mať iba určitý počet detí na jedného učiteľa takže v tom s tým aj súhlasím

jana_vaj
10. mar 2020

@natassha1 Jasné, to chápem, to akože aj ako rodič oceňujem, že to tam berú tak zodpovedne
@jallka11 Tam to musí byť krásne, my chodíme skôr tak na skorú jeseň sa tam prejsť na túru a tak v zime to moc pre nás nie je

natassha1
16. mar 2020

@jana_vaj tak maju ich tam na starosti vies ako. teraz ved su aj kruzky presusene takze to je skoda ale hadam si to budu moct deti co najskor vynahradit

jallka11
24. mar 2020

@jana_vaj je fakt, už keď chceš teraz zažiť fakt takú pravú zimu aj so snehom, tak jedine do hôr musíš ísť niekam vyššie. ale niekomu to zase nechýba, každý sme iný, to ja chápem zase
@natassha1 veď ja tiež dúfam, že to bude čo najskôr ale podľa toho čo aj dnes hovorili v telke tak do školy sa pôjde asi až niekedy v máji takže asi aj krúžky až vtedy zase začnú, možno aj neskôr ešte, uvidíme

natassha1
26. mar 2020

@jallka11 asi ano ale to prejde rychlo ved pozri ako ubehol ten marec, ani nevieme a uz je koniec mesiaca 🙂 mne osobne niektore veci ani nechybaju ale zase na druhej strane by som bola rada keby sa minimalne s tymi detmi dostalo vsetko zase do normalu 😀

jana_vaj
27. mar 2020

@natassha1 Isto áno, veď to hovoria všade, že robia všetko preto aby deti v máji, maximálne v júny mohli ísť zase do školy takže dúfam, že vtedy sa to už začne všetko dávať zase do poriadku a bude to okay 🙂
@jallka11 Tak niekomu to možno nechýba ale ja si tým vždy tak pripomeniem tie detské časy kedy tie zimy bývali práve takéto 🙂 Rada na to spomínam

jallka11
30. mar 2020

@natassha1 hádam áno, ja stále dúfam, že v máji už začneme zase postupne žiť normálne a v lete sa aj okúpať bude dať niekde. hlavne aby deti stihli normálne dokončiť školský rok a nemuseli potom mať ukrojené z prázdnin, musí as to nejako podariť
@jana_vaj veď áno, vravím, že niekto to má rád ale ja som skôr taký letný typ, že mám rada keď si môžem len dať šaty a niekam sa proste ide ale každé ročné obdobie má nejaké to čaro