Ako ďaleko sú vaši prváčikovia s učivom?

edyta
11. dec 2014

Chcem sa Vas opytam mam prvacku a preberame teraz pismenko p. Ratame len 2 + 4 = 6, pozname cisla do 8. No kamaratka ma dieta v madarskej skole a prebrali uz celu abecedu a riesia dost narocne ulohy z matiky ako 3 + 2 + 1 = 6, ale aj take 2+3 = _ -1. Je mozne zeby bol az taky rozdiel medzi skolami?

maminai
12. dec 2014

@pencil no hej som rada ze som zistila ze idu dobrym tempom nato ze su v specialnej triede kde ich je 5 žiakov.

pencil
12. dec 2014

@sev111 ano, je skvela, odporucam 😉

edyta
autor
12. dec 2014

dakujem Vam za vsetky prispevky ,lebo som si myslela ze nasa skola je o nicom. Asi predsa tie madarske skoly, tu hovorim konkretne o Kosiciach, maju ine osnovy a idu podla nich, no kamaratka povedala ze deti u nich maju najlepsie vysledky z monitoringu. Ona ma nadane deti tak to zvladaju, ale vraj daktore maju z toho traumu ze musia riesit tazke ulohy a vediet vsetky pismenka. Nakoniec aj moj muz chodil na dedinsku skolu a ziskal velmi kvalitne vzdelanie. Co nevedel dobehol sam. Len ze ked kukam na dceru tak ju netrapi ci je to pekne alebo krivo napisane. Hlavne ze rychlo a moze sa uz hrat. Dufam ze sa to časom zmeni.

edyta
autor
12. dec 2014

este co sa tyka znamkovania tak u nas ucitelka uz dava aj trojky prvakom, to som bola paf z toho. Skoro, ze?

ivuss01
12. dec 2014

ahojte, aj ja mam prvacku, teraz piseme S a 7, ked isla do skoly uz vedela citat a pisat tlacenym pismom, a ratat do veeela, a priklady do 20 formou: dam ti 10 jablcok, ocko ti da dalsich 5 kolko budes mat spolu, ale zvlada to krasne, zatial mame same 1 a pochvaly, diktaty uz tiez pisu, len tak na 2 riadky, zatial bez chyb, no len dufam, ze jej to co najdlhsie vydrzi 😉

bonaqa2013
12. dec 2014

Moja dcéra je prváčka, preberajú P, rátajú do 9. No keď sa dcére chce tak je šikovná, keď nie tak koniec. máme zopár poznámok, ako nemala pomocky, zabudla si úlohu, žiačka ignoruje príkazy učiteľky....
Na rodičovskom sa učiteľka sťažovala na dcéru, že je zaťatá. Keď nechce, neprinúti ju nik. A známky. Všetko možné. Aj nejaké 2 a aj dve 3. No a kopu jednotiek.

bonaqa2013
12. dec 2014

@edyta mne minule jedna maminka písala že jej dieťa nosí aj 5. Učiteľka nemá problém dávať aj takéto známky. Neviem či to je dobré....

edyta
autor
12. dec 2014

@bonaqa2013 aj moja je taka zatata, ale to je uz na inu temu. Rozumiem Vam, take dieta sa velmi tazko vychovava. Na staste moja sa zduva len doma, vraj v skole pocuva. Aspon ze. Drzim Vam prsty. 😉

edyta
autor
12. dec 2014

@bonaqa2013 no, a manzel dostaval v 1 triede len vcelicky, a ked zle tak nic. Ja si uz nepamätam.

bonaqa2013
12. dec 2014

@edyta ono sa to z roka na rok mení. Syn je už dospelý r.1995, a keď on chodil do školy tak aj vysvedčenie bolo písomné, ale nie známky. Myslím, že v prvej ani naznámkovali.
dcéra chodí do 3 triedy a im pani uč. nedávala vobec zlé známky len 1,2 a keď bolo ešte horšie tak tam dávala nejaké varešky, nasraté včely.....
Asi je to všetko ponechané na učiteľke.

edyta
autor
13. dec 2014

@maminai myslim si, ze pokial dieta nie je zaostale po psychickej stranke, neni dovod zaostavat s ucivom, take deti potrebuju len viac pozornosti a ta sa im dostane pokial je ich tak malo v triede. Drzim prsty, kamoska ma dieta co je 3 krat dis ... a pojde na vysku, a to chlapec chodil do normalnej triedy - 30 deti.

anett98
13. dec 2014

Tak u nás sú nejak dopredu potom, matematika po 10, počítajú už rozložené 3+3+4 a začali písať y...diktátu píšu a aj ich znamkuje...

elenita
15. dec 2014

Ahojte, my sme na tom asi rovnako ako @anett98. Sčitujú, odčitujú v rámci 10, aj reťazovky, aj nerovnice, písmenká píšu a, e, o, u, i, m, j, s, p, možno ešte nejaké hlásky, tiež idú práve na y. Píšu prepisy, diktáty už vyše mesiaca určite. Predtým len na izolované hlásky, slabiky, teraz píšu aj celé oznamovacie/opytovacie vety.
Ideme podľa HUPSOVHO šlabikára, o chvíľu končíme 1. diel.
Inak známky nedostávajú, len slniečka - usmiate, s rovnou pusou, zamračené. Rovnaké známkovanie bude aj na vysvedčení.
Úloh máme požehnane, ale deti napriek tomu škola veľmi baví a máme výbornú, motivujúcu pani učiteľku. Podobne to majú aj v ostatných dvoch prváckych triedach na našej škole.

zuzka1.
15. dec 2014

Nas prvacik ma prebrate pismena, a,e,i,o,u,v,p,s,m,j, scituju a odcituju do 10 , rozkladaju cisla, doplnaju a porovnavaju.
Pisu diktaty, slova aj vety, pisu samostatne prace aj patmiutovky, prirodovedu sa pripravuje opakovanim podla ucebnice co robili, na hudobnu sa ucia texty piesni kazdy tyzden naspamat, na anglictinu len slovicka, na regionalnu sa neucievame doma, na telesnej trenuju prihravky, zakladne povely cvicebne atd. V cítani idu klasicky, co pismenko to texty,
znamkuju ich uplne nromalne, niektori spoluziaci maju 2 aj 3, zbieraju male aj velke znamky,

katarina644
15. dec 2014

@edyta ahoj, my sme len na pismenku j, pecko sme ani nezacali, ale kazdy ucitel ide s pismenkami inak. nasa vie pocitat do osem. neviem, kde by sa mali deti ponahlat, vsak do konca roka maju cas.

diorka
15. dec 2014

Ahojte dievcata, kolko hodin do tyzdna maju vase deticky AJ? 1 alebo 2x? Dakujem

edyta
autor
15. dec 2014

@diorka u nas len 1 krat do tyzdna

elenita
15. dec 2014

@diorka, u nás tiež len 1x. Ale mne sa zdá, že z nej prebrali celkom dosť....kopec slovíčok (bežné predmety, hračky, postavy), pozdravy, oslovenia, všetky farby, zvieratká....

@zuzka1 Vidíš, aj my máme za sebou aj v 🙂 Idete asi identicky ako my. Akurát, že nemáme tú regionálnu (náuku?). Len prírodovedu.

diorka
15. dec 2014

Dakujem baby, lebo u nas maju v jednej skole 1x a v druhej 2x a vyberam teraz skolu 😖

edyta
autor
16. dec 2014

@diorka ja by som pozrela aj kto bude ucit deti. Aku ma vyslovnost, ake bude pouzivat pomocky, ...
To nie je len o pocte hodin ale aj o kvalite vyucovania 🙂

demetria
16. dec 2014

@diorka
Mojho starsieho som od druhejo rocnika prihlasila na AJ do jazykovky, kde ich uci native speaker. To iste planujem so strednym. A uprimne, bola by som radsej, keby mal AJ v skole menej, aspon by nachytal menej zlozvykov. Casto si s p.ucitelkou navzajom hore-dole opravujeme domace ulohy 😀, o prapodivnej vyslovnosti ani nehovorim.
Podla mna pocet hodin vobec nie je smerodajny, zalezi na kvalite vyuky.

avanti
16. dec 2014

Statna ZS - slovencina Hupsov slabikar - akurat vcera zacali pismeno P a matika - do 8 😉 .

sev111
16. dec 2014

@pencil no dnes som obehala kníhkupectvá snáď všetky všade vypredané až v tom poslednom som ju kúpila za 6,60€ inak všade mali rôzne knihy od tejto autorky verím že sa dcérke bude páčiť nakoľko sama už sa snaží čítať knižky

pencil
16. dec 2014

@sev111 verim, ze sa bude pacit, mala ani nedycha ked citame, je to o prvacke, co sa ucia, co vie, co stvara, ako si vymysla, aka je tvrdohlava... Skvele to je, mne samej sa to paci 😉

Planujeme aj dalsiu knizku od Futovej kupit, hadam to bude pokracovanie Dokonalej Klary, lebo tuto sme s citanim uz na konci.

sev111
16. dec 2014

@pencil no u nás sa bude čítať až po Vianociach 🙂