Aký máte názor na detskú psychiatrickú liečebňu Hraň?

vifi
28. feb 2010

Ahoj,mam 9 ročneho syna s aspergerovym syndromom a momentalne je v liečebni Hraň,hladam niekoho kto mi može niečo bližšie o tomto napisať. Našla som všetko na internete ale zaujimam sa o odporučania a nazori ludi ktory to tam poznaju alebo tam mali umiestnene dieťa.Dakujem 🙂

paldoo
30. mar 2010

ahoj volam sa palo je mi 24 a bol som tam pred par rokmí.ked ti mam pravdu povedat v tej dobe tam bohvie ako z detmi neriesili niejake terapie alebo niejaku napravu alebo niejaku vychovu.mozno teraz je to ine roky utiekly a podmienky sa zmenili.personal tam bol super.ale ja ako dieta ked som tam bol tak som sa citil ako na detskom tabore.sice bolo tam par jedincov ktory knam pristupovali k vychove ale inac d.tabor.a ziadna zmena v spravani.

paldoo
30. mar 2010

neviem ake ma tvoj syn problemi ale ja som bol moc agresivny,nervozny rychle som sa nechal ovplivnit.sem tam male kradeze.ja mam skvelu mamu ale aj na nu to uz bolo silne kafe.a tiez si potrebovala odychnut,a tak ma poslala do hrane.najprv to malo byt na 3.mes.pak to dali na pol roka pak na rok a potom sa mi uz nechcelo domu a dokoncil som tam ZŠ.ALE potom ako som dosiel domu tak po pol roku som bol tam kde predtim.je to na nas a sile rodica

borkalc
11. okt 2010

ahoj ja som bola tiez v Hrani ......presne ako to tu je napisane ........zo zaciatku tam bolo ako v tabore ze iba niektore prisne sestricky ktorych sme sa bali a vtedy sme posluchali ale potom prisla pani primarka Erdelyova a vsetko sa zmenilo deti tam uz nemozu byt dlhsie ako pol roka ja som tam stravila 2,5 roka ale iba pol roka ani tolko nie co tam bola pani primarka .........ale za tie dva roky mi to nepomohlo nic pretoze presne ako tabor iba som sa naucila rady od skusenejsich a starsich deti a potom ako pani primarka nastupila tak to bolo ine inak sme vsetko chapali a aj komunity sa robyl aj terapie bolo to super mne to osobne pomohlo a uz tam nebrali len takych co maly poruchy spravania ako kradeze a uteky ale aj napr anorekticky a taq a mi ako kolektiv dievcat sme sa aj navzajom spoznavali a navzajom si pomahali vela mi to dalo a pomohlo .......doteraz som v kontakte s vela ludmi cize.........skratene pomoze to tomu kto chce aby mu to pomohlo ale boli aj take pripady ze sa tam opakovane vracali a nepomohlo lebo presne ako to tu uz je napisane ked prisly domov bolo to to iste .................takze silna vola dietata a rodica niekedy naozaj spravi viac.......... 🙂

borkalc
11. okt 2010

pre Paldoo...............ty si tam asi kedy bol ja od roku 2004 a 2006 som s tade prisla???? ja len ci sme tam neboli spolu????? 🙂

moro
4. nov 2010

v hrani som bol tiez asi 4 krat nebolo to zle ale dost sokujuce stravil som tam celu zimu mesiac leta a trochu aj jesene bol som tam naposledy asi pred 2 tyzdnami . proste nieje to zle ale velmi sokujucce

moro
4. nov 2010

🙂 pre borkalc..........tie posledne vety chapem tiz zme si navzajom pomahali a bolo to super ale mali sme tam kazdi s kazdim problemi ale vzdicki sme sa udobrili.

mimkao
5. nov 2010

vifi. JA mám z Hrane babku, v DPL robila sestričku. ALe už je na d§chodku. Teraz tam robí mojej mamy sestrenica, volá sa Vierka Hudacká. Je staršne zlatá, ak budeš niečo potrebovať, poradiť, skoč za ňou, určite ti pomôže.

moro
5. nov 2010

mimkao nevola sa tvoja babka jolika ked hej tak musim povedat ze je to fakt super sestricka

moro
5. nov 2010

mimkao nevola sa tvoja babka jolika ked hej tak musim povedat ze je to bola fakt super sestricka 🙂 a inac pani vierku poznam

mimkao
5. nov 2010

@moro, nie. Moju babku isto nepoznáš, lebo tá je na dôchodku už dlhé roky. Ale teta Viera tam ešre robí stále.
A im to tam teraz celé rekonštruovali. Je tam pekne. Boli sme sa tam v lete pozrieť. 🙂

moro
8. nov 2010

@mimkao toto leto som tam bol maju novy pekny bazen ze

sablax
21. jan 2011

@mimkao ja som tiez z hrane. poznam pani hudacku ale rad by som vedel kto je tvoja babka...

mimkao
23. jan 2011

@sablax poznaš Hreškovcov? Oni sú moji starí rodičia.

sablax
25. jan 2011

@mimkao myslis tych hreskovych co byvaju na lipovej? no to je zaujimave.. a oni su pribuzny aj hudackej? no ze mi popis rodokmen. vedla hreskovych z jednej strany byvaju kacovo a z druhej uz neviem kto. tak?
napis budem rad.

mimkao
25. jan 2011

@sablax Áno, áno, tí z Lipovej. A hej, sú rodina s tetou Vierou. Rodokmeň ti môžem popísať v IP-čke. 🙂 Ale ktože si ty? Kde v Hrani bývaš?

sablax
10. feb 2011

@mimkao ja som ivan sabo a byvam tiez na lipovej trochu vissie. tvoj dedko u nas parkrat robil napr dlazbu a tak. mi sme uz davno byvali priamo v areali dpl-ky. tak ked chces posli ten "rodokmen" to ma zyaujima.

mimkao
10. feb 2011

@sablax O.k., ale ,musím ho od babky vypýtať, , lebo ja ho poznám len po moju prababku. Ináč ťa nepoznám. Ani po mene. poznám len Peťa Filteša a Hudackých chlapcov.
Teraz cez jarné prázdniny sa tam s deckami chystám. Tak ak tam budeš, a budeš počuť z dvora Hreškovcov vreskot, tak to sme my... 😝 😀

sablax
16. feb 2011

@mimkao ok

shone
17. apr 2011

Bol som tam cca 20 dni do zadu ... Personal katastrofa ked sa bavia o cloveku tak sa bavia po madarsky primarka je hrozne proti detom az abnormalne . Z DPL Hran som bol umiestneny na psychiatricku kliniku do michaloviec nadopovali ma tak ze doteraz mam nohu opuchnutu boli ma mam krce len koli rekcii ktora nikomu neublizila ....... Osobne aj keby som dieta nenavidel nedal by som ho tam z vlastej skusenosti .

patress1122
6. jún 2011

Bol som tam pred dvomi rokmi...... Najviac co ma tam jebalo boly tie kkcke piatkove komunity.........

dena12323
24. júl 2011

@mimkao pani vierku hudacku si dobre pametam

dena12323
24. júl 2011

ja som tam stravila pomali 5r.co je dost casu....ale je to aj takich 9r dozadu.ked som tam prisla si pametam dali ma ku velkim dievcatam.zaciatok bol velmi tazky.stale som si robyla po svojom,agresivna atd.mala som paru uteki.ale potom som chcela nieco viac.kratke vychadzki,to ma netrapilo.mala som tam vsetko co som chcela.bola som v starej budove aj v novej.

dena12323
24. júl 2011

@paldoo ahoj a mi sa nepozname?

tajfuj
4. aug 2011

Bol som v Hrani na ochrannej psychiatrickej liečbe pred 4 rokmi ako 14 ročny. chlapec bol rok 2007.Stravil som tam 5 mesiacou..,dost prisni ošetrovatelia tam boli to bol niekedy hnus totalny,samota uplna....poznam odtial pana ošetrovatela Mareka a pana Petra čista katastrofa...ani sa lepšie nevyadrujem na nervy ludia!!!Pani primarka Erdeylova dost prisna,vela kričala na deti a moc ich nemala v oblube ako tu už niekto spominal..Dala mi 3 tyžne injekčnu liečbu TISERCIN no hrozne niečo aky tam je pristup k detom!!! Nikdy by som tam nedal moje dieta takisto podla vlastnej skusenosti negativnej!! trebalo by nahrat tych ošetrovatelou aky maju pristup k detom a ako sa spravaju,aj videoklipy tajne natočit a ukazat to ake maju oni spravanie v liečebni!!hnus a odpor tam to je akurat naj naj naj pani sestrička Helenka tam bola na G kde su starši chlapci..Mali by sa tam uvedomit niektory ludia....a spravat sa inak k detom!!!!!!!!!!!!!

tajfuj
12. aug 2011

@shone Jasnee to maš uplnu pravdu personal katastrofa!!!!ja som tam bol v roku 2007 a odvtedy som sa tam nevratiiiiiiiiiiiiiiil a som štastny!!!Marek a Peto ošetrovatelia su na nervy ...

anna041
26. aug 2011

@borkalc aj ja som bola v Hrani Od roku 1992-1996. na veľa ľudí si už nepamätám, Na pár sestričiek, pár spolupacientov, (ktorých ked stretnem v meste, tak sa vyhýbam oblúkom) Bývala som na modrej izbe, a s chalanmi sme si posielali cigy po špagátiku. Mám už 30 rokov takže spomienky su hmlisté, ale viem že tam bolo super, ako v tábore.

ahojik
20. sep 2011

ja osm bola v hrani od 13.maja 2011 do 13.jula 2011 a uz fakt maximum je 3-4 mesiace pobytu tam personal tam je ukrutnu az na pani jarku a joliku tie su asi naj sestricky aj pani janka je super ja som bola na acku pri malych detoch aby som mala pokoj aj za tie dva mesiace to bolo strasne nechapem ako ste tam vy mohli dva ci 5 rokov vydrzat ty vole a ja ked som tam bpola 400 km od domova no to bopla utecha a bol to kao d.tabor

wierocka207
1. okt 2011

ahojky volam sa vierka mam 15 rokou tieš som bola v hrani bolo tam velmy dobre len že mi chybali rodičia mala som tam aj 15 rokou a hnet na druhy den som isla domov bola som tam necely mesiac bolo tam super ale ja by som viac tam neostala ako mesiac boli tam dobre sestričky a doktorky no aj pani primarka nebola velmi zla lenže stale slubovala a nikdy do nedodržala som štasna že som tam bola naučila som sa vela veci zlých a dobrých zato dakujem. 🙂

psychopatka666
13. okt 2011

..bola som tam koncom roka 2009..a môj názor?..Jediné v čom mi to pomohlo bolo to že som tam spoznala pár ľudí s ktorými udržiavam kontakty do dnes..ale že by mi to pomohlo aj môjmu problému? tak to nie.. 🤐 začiatky boli ťažké..a nikto ti nič neodpustil..bud si robil to čo chceli oni alebo si musel počítať s tým že tam budeš o mesiac dlhšie ako si mal byť..nebyť pár kamarátok tak to tam nezvládnem lebo si tam pacienti medzi sebou robili napriek a nie s každým bláznom sa predsa dá výjsť :D ..

sisa10231
26. nov 2011

Ja vas asi zmrzacim ale tam nejdu na deti normalne alebo aby ich ukludnovali normalne ale oni do nich pichaju TISERCIN.A ked dieta nepocuva no tak ho aj biju.