Alkohol na základnej škole. Je to vôbec možné?

rokka
30. jún 2009

Musím Vám napísať,čo ma dnes náramne rozhodilo 😠 ...mám syna, deviataka,dnes bol posledný krát v škole, samozrejme k deviatakom patrí koncoročná rozlúčková. Dnes keď prišiel domov pýtam sa ho že kedy sa majú stretnúť. A on mi na to že nikam nejde, že spolužiaci, tým čo nepijú a nefajčia povedali,že na rozlúčkovú aby nechodili, že s nimi nerátajú. Syn športuje, takže ani nepije ani nefajčí, že čo by tam asi tak robil. Je ich takých v triede pár, takže dnes sa ich pekne krásne zbavili. Je toto normálne, čo majú tie decká vôbec v pláne, čo tým sledujú? Úplne som zhrozená ...alebo som nemoderná?

bashka
1. júl 2009

moj brat (23r) nikdy nefajcil ani nepil a to je v partii ludi, ktori chodia po diskotkach, jasne, ze sa opijaju, aj vselico ine...ale som strasne rada, ze sa na to nedal, ze dokazal odolat a co je zaujimave, je velmi olubeny, nikdy ho chalani nepodpichuju (ok, niekdy urcite), ale proste je silna osobnost, ktora sa dokaze zabavat aj bez alkoholu, nikdy nebolo tak, ze by ho niekam nezavolali, lebo tam sa bude pit a fajcit...takze rokka, mala by si ho pochvalit za to, ze nie je ako ostatni, len zato, aby zapadol 😵 😵 😵

misskkaa
2. júl 2009

bashka.-tak ja chcem takeho syna,posli recept 😀

karelka
2. júl 2009

dievcata doba sa nam zvrtla,ja zijem v mieste kde nam vyrastlo novodobe tzv.beverli a poviem vam....my ako deti sme boli cisla a nasi ucitelia hovorili ze ked my odideme zo zakladnej tak nic horsie sa im uz stat nemoze ako sme boli my.a teraz?boli sme vraj zlate deti!!!tu vam ucitelka v skolke povie ze je medzi detmi sikana!!v skolke!!!mam doma9rocnu neter a nechcite vediet s cim chodi zo skoly,rozum by vam zostal stat,kde su tie zlate casi....

molnarovak
3. júl 2009

je to pravda, deti su drze, papulnate ...atd. Ale ziadne dieta sa nenarodi ako zle - zla je len vychova. Takze ja osobne si myslim, ze zlyhala v prvom rade vychova rodicov doma. Ucitelia v skole tazko napravia, co sa doma zanedbalo. Navyse je vela rodicov precitlivelych na svoje dieta a ucitel ho pomaly uz nemoze ani napomenut, pretoze okamzite nabehne do skoly rodic a ucitela pekne zvozi. Ako si ma potom ten ucitel budovat autoritu pred detmi?
Ja by som bola hrda, keby moje dieta vylucili z kolektivu preto, ze nechce pit a fajcit. Gratulujem takej matke, ktora dokazala v dnesnej dobe takto vychovat svojho syna.

wendy62
3. júl 2009

neviem ci je to len tou "dnesnou mladezou" - ja som koncila 8. triedu v r.92 a uz vtedy som dopadla rovnako - v celej triede sme boli 3 ludia co nepili a nefajcili, a kolektiv nas vylucil, tiez mi spoluziacky povedali ze nech nejdem na zaverecny skolsky vylet a na oslavu po vysveckach... nic prijemne ale zase ja som ten kolektiv neznasala, takze mi to nevadilo. bola som rada ze menim prostredie. a moja sestra chodila na strednu v 80-tych rokoch a mala 3 spoluziacky co otehotneli 15rocne... kolki tam chlastali ani nehovorim - tiez bola cely cas outsider. ja myslim ze taketo individua tu vzdy boli, mozno ich je teraz viac, ale dost zalezi aj ake povahy sa zidu v konkretnej triede. moja mama je ucitelka na ZS a nejaku vyslovene problemovu triedu uz par rokov nemali, pritom je to dost velka skola v petrzalke 😉

alami
3. júl 2009

ja si pamatám seba na rozlúčke po maturite, boli sme dvaja čo sme nefajčili a nepili - a prisámbohu, fakt sme tam nemali čo robiť! a to už je pár pekných rokov dozadu. To že je to teraz už aj na ZŠ - nečudujem sa. Je to príšerné, hrozné a hodné zamysleniasa, ale je to tak! deti na základnej pijú a fajčia o 106, som učiteľka na ZŠ, viem o tom niečo 😖 bohužiaľ....problém je ten, že učiteľ je dnes už len na srandu a úplne najsmutnejšie je, keď príde do školy rodič, je zhrozený čo počuje, zavolá si tam syna, ten len mykne plecom a odíde, prípadne sa pri rodičovi, ktorý ho tam pred všetkými volá ani nepristaví

rokka
autor
3. júl 2009

Ano, som na neho hrdá, len mal to chalan ťažké, vydržať až do deviatej triedy medzi dobrotníkmi a pokušiteľmi. Dnes majú tú slávnu rozlúčkovú. Teraz som bola v obchode a boli tam jeho spolužiaci aj s jednou mamičkou a robili nákupy. No keby ste to videli!!! 10l piva, vodka, nejaké červené víno - skrátka veci, ktoré tie decká najviac potrebujú. Ani som sa k nim nepriznala 😠 Som rada že bude pekne doma a večer si budeme aj so známymi grilovať.Akože on je rád, že to tak skončilo a nemusí tam ísť. Dozvedela som sa, že pekne krásne sa zbavili 7 spolužiakov, ktorí sú normálni. Ale prajem im aby sa dobre bavili 😀 😀 😀

krpito
3. júl 2009

dievčence, nesúhlasím celkom že je to len o rodičovskej výchove ☹ Určite sa o tom dobre píše keď sú deti malé, ale žiaľ stávajú sa prípady, keď sa dieťa dostane do partie a verte, takých silných osobností ako je brat bashky je málo a je to obdivuhodné. Každá si prajeme mať deti slušné a dobré, ale mnohé budú aj sklamané a často si budú klásť otázku, kde rodičia spravili chybu. Nikde ! Bola, je a bude taká doba.

bashka
3. júl 2009

rokka, tak super, ze mas mudreho syna, ved oni sa zbadaju neskor...a ich rodicia tiez. Inak hovorila som bratovi, ze som ho tu pochvalila a normalne aky bol na seba hrdy...on to povazuje za nomalne, mozno ho ovplyvnil nas otec, brutalny alkoholik a fajciar, neviem, ale potesilo ho to, ked som mu to povedala. Ale sam vravel, ze ked ide len o opijacku bez zmyslu tak radsej nejde, ked sa ide na diskoteku, alebo oslavu tak v pohode 😉

rokka
autor
3. júl 2009

bashka, paráda 😎 pochváľ ho aj odo mňa 😵 je pravda aj ten náš je na seba hrdý, keď ho niekto pochváli. Nech by im to tak vydržalo čo najdlhšie a dúfam že si nenájdu nejaké Xantipy, čo to budú zneužívať 😀

bashka
3. júl 2009

tak tak, rokka, dufam

enilora
3. júl 2009

Chyba je v rodičoch veď ako je možné že deťom všetko dovolia .Syn mám 7 r ale aj cez prázdniny musí byť o 20h v posteli a jeho spolužiaci sú ešte o 23h niekde na ulici ...A koho je to chyba???Školy ako tvrdia babky nie len a jedine rodičov.
Alebo je normálne aby na ZŠ 8r detičky fajčili !!!!!! Horor !!!!
Deťom sa dovoluje všetko,nepoznajú zákazy a majú všetko čo len existuje.V synovej triede nemajú len 3 deti mobili vrátane syna....úprimne načo je 7r decku mobil...len pre frajerinu,tak isto mp3 prehrávač...a takto by sa dalo pokračovať ....všetko je to len o prestíži rodičov.syn je jedináčik ale nemá ani mobil,mp3 prehrávač ,playstation...nie preto že by sme mu to nemohli kúpiť ale preto že podla mňa sú to pre neho ešte zvytočnosti.Zvykne hovoriť že chce mobil atď...moja odpoveď je ty ho nepotrebuješ,keď budeš starší kúpime ti ho, syn to chápe a je to v pohode.
Ak mám byť úprimná už teraz sa bojím čo bude s mojho syna len dúfam že poriadny a slušný človek.

rokka
autor
3. júl 2009

eni, ako by som čítala o nás 🙂 veď ho k takej skromnosti stále. Aj my ho máme samého ale nikdy nebolo na ňom vidieť že je jedináčik a ani sme ho tak nebrali.

iluska6
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianka2374
18. nov 2012

je to úplne možné veď nie je novinka že deti fajčia pijú aj v škole a tak isto aj upratovačky a kuchárky V ŠKOLE

monyccka
18. nov 2012

asi nezapadnem, lebo si nemyslim, ze je to problem dnesnej doby. Ked sa opytate starsich, tak to tu vzdy bolo. Aj rocniky mojho otca sa opijali - ano uz vo veku skolopovinnych deti, skusali fajcit, behali poza skolu, stavalo sa, ze na strednej jedna-dve spoluzaicky otehotneli a ani vtedy ani teraz pre to svet nespadol. Je fajn ak dieta nepije a nefajci, no myslim, ze ide (a vzdy islo) skor o vynimky, alebo docasny stav. Kazdy prejde obdobim vzbury a ci v 15tich alebo v 30tich.. Otazne je, kedy je to menej skodlive pre konrketnu osobu - ci v dobe, ked je na ZS, pripadne zacina strednu a povyvadza kadeco alebo v dobe, ked uz ma vek na zakladanie rodiny, budovanie niecoho hodnotneho, stabilneho a vtedy pridu experimenty.. Ja som si svoje odzila na strednej (a ze som bola kvietok na pohladanie) a garantujem vam, ze rodicia s tym mali pramalo spolocneho a aj keby ma rozdrapili, nedosiahnu nic. Na vyske, ked vacsina mojich spoluziakov lietala z baru do baru som ja zarezavala po veceroch v robote a dnes, ked si oni hladaju svoje miesto v zivote, ja mam krasnu rodinu, spokojny zivot a vobec ma to netaha niekam do krcmy alebo na party (co mojich rovesnikov teda casto ano a to uz mame dvadsat davno za sebou). Moji slusni spoluziaci zo strednej, ktori na mna toho casu pozerali zhora su teraz niekde na polceste a nevedia co so sebou a s nacatym zivotom. Zbadat sa v tricke, ze este chcem toto a tamto skusit a ze som sa nevyblbol po baroch tiez nie je bohvieco.. Takze ano, je fajn, ze chlapec odmietol ist so stadom, lebo je mu to proti srsti, no zdaleka by som to nepokladala za zivotnu vyhru. Ked bude mat tridsat, mozno si povie - ze som si ja toto neodzil vtedy s ostatnymi..