Anglická bilinguálna trieda Gercenova v Bratislave

danula88
5. feb 2014

Dobry den, mamicky a oteckovia,ktore mate od septembra prvacikov, len som vam chcela povedat, ze na ZS Gercenovej 10 v Bratislave- Spojena skola Svätej rodiny sa bude od septembra otvarat bilingualna anglicka trieda resp. mozno aj dve, t.j. bude sa rozsirene vyucovat anglicky jazyk a to tzv. native speakrami, co znamena, ze ucitelia su priamo z Anglicka a Ameriky, cize deticky budu nasavat anglictinu priamo od ludi, ktori ho maju ako rodny jazyk. Predmety sa budu vyucovat najprv v slovencine a potom sa im to zopakuje v anglictine, cize deticky budu rozumiet, kedze uz predtym sa to budu ucit v slovecine. Ucenie by malo byt zazitkove a nemalo by vobec zatazovat deticky nejako naviac, len proste budu pocuvat taku tu "skutocnu anglictinu". Deticky sa vobec predtym nemuseli ucit anglicky. Za tuto rozsirenu vyucbu sa bude platit 100 eur mesacne. Blizsie informacie o tomto programe najdete na www.elitenglish.sk alebo sa mozete informovat na skole. Do bilingulanych tried sa nerobia prijimacky, cisto zavisi od poradia, v ktorom ste zahlaseni. Mozu sa otvorit dve bilingualne prve triedy. Este su volne miesta.

rybka13
24. feb 2017

Mne osobne nevadi, ak ma moje dieta spoluziakov, ktori nie su krestania, aj ked mozno hlavne ked pride do puberty by som si priala aby bola v okruhu krestanskej mladeze... Viac by mi vadilo, keby rodicia davali naschval svoje problemove dieta do katolickej skoly, nech ho tam 'prevychovaju'. To sa vraj dialo v minulosti a skola nemala nejaky cas moc dobre meno. To uz je verim - minulost.

lea20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
orangea26
15. jan 2019

@rybka13 prosim vas ktora je to skola v Stupave?

ccervem1
15. mar 2019

ahojte dievcata, chcela by som sa opytat, pokial nebyvame v Petrzalke, ale trvaly pobyt dcerky je v Rovinke, iba manzel ma trvaly v Petrzalke, je mozne, aby mi tam dcerku prijali? Dakujem Vam za radu 🙂

margaretka84
26. mar 2019

@danula88
@rybka13
@julala
ahojte, mohla by som vas s odstupom casu poprosit o vase skusenosti so ZS sv rodiny v Petrzalke? Ide mi o celkovu uroven vzdelavania, ci mavate doma s detmi vela domacich uloh, aj mozno v skratke hodnotenie anglictiny, ale najviac ma zaujima nazvime to "ludska" stranka, viem, je to o uciteloch, preto ma zaujimaju hlavne vase skusenosti s ucitelkami na prvom stupni...moj syn bude mat sest rokov, riesim vyber skoly, je velmi sikovny, spolupracujuci, ale trosku introvert, citlivy, mozno az niekedy precitlively.. zaujimalo by ma, ake mate skusenosti s riesenim konfliktov na tejto skole, sikanou, komunikaciou ucitel/rodic...sme krestansky zalozena rodina, takze tento rozmer nam vyhovuje, ale nie je to to najdolezitejsie...Najdeme tam aspon o trochu viac respektujuci pristup, ako v hocijakej inej beznej skole? Dakujem vam velmi pekne, moc by ste nam pomohli pri rozhodovani...zvazujem este zs sv frantiska v Karlovke, velmi by mi pomohli aj realne skusenosti rodicov sa rozhodnut...

monbiel
14. máj 2019

@margaretka84 ahoj margaretka84, prosím, dostala si od niekoho odpovedn info na Tvoj príspevok? Tiež by ma zaujímali konkrétne skusenosti/postrehy. Dakujem

beli21
9. okt 2020

@margaretka84 ahoj, prosim ta, isli ste na tuto skolu? ste spokojna? riesim presne take iste otazky ako vy a zaujimalo by ma ci je v tomto smere Gercenova prijatelna skola na zvazenie. Dakujem.

dejnuskaa
10. apr 2022

@beli21 Dobry den, chcela by som sa spytat, ci ste sa rozhodli pre Gercenovu nakoniec ak ano, ste spokojni? Dakujem za odpoved

beli21
10. apr 2022

@dejnuskaa nie, isli sme nakoniec inde…

dejnuskaa
11. apr 2022

@beli21 dakujem

luckaagata
5. júl 2022

Ahojte, mate prosim konkretne skusenosti? Najma by ma zaujimal individualny pristup ucitelov k detom? A vedenie k viere a predavanie krestanskych hodnot.
Vopred vam velmi dakujem.