Báseň pre prváka na Hviezdoslavov Kubín

bbeatka
15. feb 2017

Ahojte! Mohli by ste mi poradiť, akú báseň vybrať na triedne kolo pre prváčika? Za tipy Vám vopred ďakujem.

baranka2
15. feb 2017

@bbeatka ahoj, nás mal vlani ako prváčik od Kristy Bendovej Ako Jozko Pletko poriadiť chcel všetko. Je to básnická asi na 8-10 riadkov. Celkom ľahké a vtipné, ucitelka hneď schválila.😉

bbeatka
autor
15. feb 2017

@baranka2 ďakujem pekne

jaja1979
15. feb 2017

Moj prvak mal tuto:

Jonáš Záborský

Tulipán a fialka

Raz prekrásny tulipán krútil nad tým hlavou,
že fialka v priateľstve žila so žihľavou.
Do záhrady prišiel pán jedného dňa zrána,
uvidel i odtrhol kvietok z tulipána.

Siahol i na fialku, na jej kvet a puky,
ale tu mu žihľava popálila ruky.
Keď sa na to tulipán odtrhnutý díva,
Povie:„Hľa, i chatrný priateľ dobrý býva!“

katkuz
15. feb 2017

@bbeatka dcera mala vlani ako prvacka od Jozefa Pavloviča z knihy Veseli prvaci: Jednotka skrutena do klbka. Je to sice dlhsie a je to proza, ale tam ked zameni slovicko, si to nik nevsimne 🙂 dcera bola aj na skolskom kole (aj vdaka dlzke, aj proze, lebo zvecsa si deti vyberaju poeziu).

bbeatka
autor
15. feb 2017

@jaja1979 ďakujem pekne

jana_machajova
15. feb 2017

Ľudmila Podjavorinská- Medový hrnček
Túto báseň som recitovala ja ako prváčka a aj som čosi vyhrala.
http://www.alinka.sk/c/medovy-hrncek-2491.html

pribinak
15. feb 2017

syn rozpraval kusok o psickovi a macicke, tiez velky uspech

mata1001
15. feb 2017

Ja som mu vybrala od Marty Razusovej Martakovej -Jar...zatial vie svo strofy ale mame v plane tri.dufam ze to bude stacit...🙂

mata1001
15. feb 2017

*dve

yesno22
15. feb 2017

Milan Rúfus - Tieň alebo Jana Barillová - Rande ... učili sa deti ako predškoláci 😉

janbari
12. feb 2018

@bbeatka Ahoj, ak ešte potrebuješ báseň na prednes, klikni na www.janbari-verse.webnode.sk a tam si určite niečo vyberieš. Držím palce 🙂

janbari
12. feb 2018

@yesno22 to sa teším, že sa moja báseň páči 🙂 jupííí🙂

yesno22
2. mar 2018

@janbari ... páčia sa nám veľa básničiek, Rande je ale naša TOPka 🙂 aj dcérka, prváčka, ju má na prednes tento rok 🙂

janbari
2. mar 2018

@yesno22 super, držím palce. A rada vám ponúknem moju najnovšiu knihu Z domčeka pri lese, ktorá je plná takých básní. Adresu mi prosím napíšte do správy 🍀🌸❤

mazula
2. dec 2018

@janbari dobry den, chcela som sa opytat, kde by sa dala vasa knizka pozriet, popr.kupit?dakujem pekne

janbari
3. dec 2018

@mazula rada Vám knihu pošlem, napíšte mi kontaktné údaje na janbari@azet.sk

zrka
3. dec 2018

@janbari Dobrý deň, prosím Vás aká je cena Vašej knižky? Akurát vyhľadávam básničku pre druháka na HK. Ďakujem za info

janbari
4. dec 2018

@zrka 6 eur plus poštovné. Autogram podľa želania priamo od spisovateľky 🙂