Čo potrebujem na zápis do prvého ročníka?

sarkulka
1. jan 2011

Ahojte dievčatá, chcela by som sa spýtať ako prebieha zápis do prvého ročníka základnej školy 🙂 🙂 Vyžaduje učiteľka od detí niečo konkrétne, napr. počítať, rozoznávať farby a pod. ?

6maco
16. apr 2011

Ja už som bola na zápise, bolo to dosť lahké.. 😉,, davali tam: Maľovanku, cerusku a zapisnik.. Lahké pre mňa to bolo ale pre druhych asi nie.. 😀

danielik79
16. apr 2011

@6maco a prečo myslíš že pre druhých to nebolo lahké

lamada181
4. máj 2011

ahojte kocendy takze nam dneska prislo vyjadrenie zo skoly z nas neberu, 😠 😠 😠 😠 😠
ale s mm sme sa dohodli ze nechame malu tak zmenime skolku pojde tam kde pojde do skoly a bude mat pokoj, no pokoj ako pokoj kedze je zas nadana tak nam odporucaju ich skolku s tim ze bude navstevovat 0 rocnik tak som zvedava zajtra to pojdem vybehat ak mi bude fajn bo mam teploty horor
😀
uz som s toho taka unavena ze nevladzem sa s nikim vadit a tak som aj spokojna
a baby boli sme na psychologickych testoch co som si zaplatila sama uplne niekde inde sme ich mali ako tie prve a baby neuverite uplne boli ine v tej prvej sa nasa paulinka nevie sustredit a v tej druhej totalne nadane dieta odporucaju skolu pre nadane deti 😀
tak si vyberte ked to prislo skoro ma trafil slak, ale uz som nasrasite ok

danielik79
4. máj 2011

@lamada181 nuž čo k tomu dodať každá má svoj názor ale hlavne ty vieš o svojom dieťati a vidíš že vie viac ako ostatné .Je mi lúto že ju nevzali ale hádam niečo vybavýte .Prajem tebe skoré uzdravenie a hlavne pevné nervy.

lamada181
4. máj 2011

danielik dakujem

danielik79
5. máj 2011

baby už ste niečo aj kupovali okrem tašky a peračníka?

lamada181
5. máj 2011

baby ak by ste niektora chcela mam na predaj novu tasku ruzovu nakolko nejdeme do skoly a mala mi furt reve, ked ju vidi je tam vsetko co treba do tasky v ip napisem
dakujem pekne

sarkulka
autor
5. máj 2011

@danielik79 Ahoj, ja som nekupovala ešte nič, času dosť, no ešte predsa voľačo, písací stolík so stoličkou 😉 ale tie zošity a veci podobné si nechám až na leto, budú sa lepšie brázdiť obchody 😀

danielik79
5. máj 2011

@sarkulka no neviem či je času dosť mne to všetko akosi ide kozmickou rýchlosťou len pred nedávnom boli na zápis a už za chvílu začnú prázdniny.A za necelých 5 mesiacov začína im škola. 😅

sarkulka
autor
5. máj 2011

@danielik79 ahoj, máš pravdu stráášne rýchlo to uteká, snáď to všetko postíham nachystať 🙂 Zajtra Terezka vystupuje v škôlke na deň matiek, jej posledné škôlkárske vystúpenie ☹

danielik79
5. máj 2011

@sarkulka naši to majú v nedelu v kultúrnom dome .Malý tam má povedať 4 básničky.Posledné vystúpenie by mali mať ked sa budú lúčiť zo škôlkou.Aj malinká mi mala vystupovať len škoda že je chorá ☹ .

sarkulka
autor
5. máj 2011

@danielik79 U nás ide do kultúrneho domu len stredná skupina 😠 Viem, že posledné vystúpenie budú mať na konci školského roka, ale toto je posledné pre maminky 😔 To je škoda, že malá nemôže vystupovať, ona ti povie nejakú peknú básničku doma 😉

danielik79
5. máj 2011

@sarkulka no to povie každý deň aj to že ma velmo lúbi.

sarkulka
autor
5. máj 2011

@danielik79 Tak to je krásne, aj naša je taký maznáčik 🙂 Keby im to aj v puberte zostalo 😉

danielik79
5. máj 2011

@sarkulka jááááááááj kde je ešte puberta 😖 radšej si to predstaviť ani nechcem.Minule prišla za mnou jeho spolužiačka a hovorí :Tetááá mi čakame bábätko 😅 😀 😝 (len sa tak hrali) a poviem že tá baba mi ho dokonca už aj oženila bez môjho zvolenia.

sarkulka
autor
5. máj 2011

@danielik79 To som už tiež zažila, malá sa tak hrala s kamarátkou v škôlke a bábiky si dávali pod tričká 😝 Tá jej kamarátka má malého súrodenca, tak videla mamu tehotnú, tak sa na ňu nalepilo 😀

danielik79
5. máj 2011

@sarkulka no zatial sú to milé hry a jeho kamoška si ho drží už dva roky "nerozlučne".😀

sarkulka
autor
5. máj 2011

@danielik79 Tak to je fajn, o tom tá škôlka je 😉

lamada181
26. máj 2011

caute baby idete sa zasmiat dneska nam prislo zo skoly
vazena pani ....
prijmame vasu dceru paullinku .... do prveho rocnika na nasej skole

baby ja fakt neviem ci si robia srandu so mna alebo co
tak najprv povedia ze nie potom hej potom zas nie a potom vam pride toto domov zajtra tam pojdem a budem zistovat som hotova s toho 😀 😀 😀

danielik79
26. máj 2011

@lamada181 tak to je teda gratulujem len nechápem prečo tie okolky okolo toho 😝

lamada181
27. máj 2011

@danielik79 nemas k comu bola som v skole nikam nejdeme preklep

renab
27. máj 2011

@lamada181 tak toto už je naozaj sila...... 😒

syslica
27. máj 2011

@lamada181 No, Kocúrkovo ako vyšité, vôbec nemám slov 😠 už som sa aj ja chystala gratulovať... chúďa Paulínka, čo sú slepí??? Veď ona patrí do školy na 100 %.
Ja mám opačný problém: všetci si myslia, že Jergušík je nejak výnimočne nadaný, po depistáži si ho psychologičky vyžiadali na IQ testy, na prvé sedenie ideme v pondelok - lenže ja mám pocit, že je to len strata času, lebo mne sa až tak výnimočne nejaví.

lamada181
27. máj 2011

baby dakujem

@syslica si ma mala vidiet ako som vybuchla este stastie ze to mala nevidela ani sme jej nic nehovorili radsej

syslica
27. máj 2011

@lamada181 No a čo budete robiť teraz? Máš už jasný nejaký ďalší postup? Existuje ešte možnosť odvolania, aby ju napokon prijali, alebo prijali niekde inde?

lamada181
27. máj 2011

@syslica dala som ju do novej skolky takeho 0 rocnika skor a tam sa jej budu venovat tak som zvedava a uz to nechcem menit som spokojna zatial

syslica
27. máj 2011

@lamada181 Myslím si, že je to dobré riešenie. Keby u nás bol 0 ročník, volila by som ho tiež, ale nie je...

danielik79
27. máj 2011

@lamada181 radšej nekomentujem všetko napísali už baby

lamada181
13. jún 2011

danielik79 viesco ani ja
som s toho chora

danielik79
16. jún 2011

@lamada181 ale ked ti bude navštevovať 0ročník aj to je jedno z tých riešení prípadne sa opýtať pred začiatkom septembra či niekde na blízku by ju nezobrali do 1ročníka.