Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

I.sväté príjmanie. Kedy je vhodný čas?

murcos
18. sep 2009

chcela som sa spytat mamin, ktore maju uz vacsie ratolesti...kedy idu deti na sk ci v cechach ku prvemu sv.prijmaniu? mne sa mari, ze som bola v 9.rokoch (co tusim bola tretia trieda zs)
zijeme v at - tu je zvykom, ze chodia deti v druhej triede (teda 7-8 rocne). pride mi to nejako skoro.
vaham, ci tento krok nepresunut o dva roky neskor....len potom bude v krhu uplne neznamych drobcov. co si o tom myslite vy?

macka01
18. sep 2009

tu sa chodí v tretej triede.No záleží ako intenzívne ich pripravujú na náboženstve.Naši v prvom ročníku si len kreslili v takom prac,zošite sem tam im niečo porozpraval,vlastne všetky motlitbyčky čo vie som ho naučila ja a teraz v 2 roč.ešte nemali náboženstvo,prave budúci týždeň začínajú ale len 1 hodinu do týždňa.

murcos
autor
18. sep 2009

tu maju tiez nabozenstvo v skole...ale nieco robi priamo aj fara.

maja22
18. sep 2009

Murcos, osobne si myslím, že druhák či tretiak, nejaký úplne veľký rozdiel v ich chápaní ešte nevidím... Človek už musí mať čosi za sebou, aby si uvedomil, o čo vo svätom prijímaní ide... Ale už aj druháci majú základný predpoklad - vedia rozlíšiť, čo je dobré a čo zlé (teda pochopiť, čo je hriech) a vedia milovať, takže keď sa im to zo strany rodičov alebo kňaza vysvetlí, že Pán Ježiš sa im dáva z lásky a chce od nich, aby Ho tiež ľúbili, tak to pochopia 🙂 Detičky vedia ľúbiť veľmi úprimne, ale nechápu abstraktno, im to treba na konkrétnych príkladoch ukázať 😉 Keď sa budete s dcérkou spolu pripravovať na ten veľký deň, môže byť pre ňu nezabudnuteľný do konca života 🙂 Neviem, ako by to brala neskôr, keby išla s deťmi mladšími od nej...

akzuzs
18. sep 2009

Tiež si myslím, že je to jedno či 7 alebo 8-9 rokov, lebo sú deti ktoré su aj staršie a nechápu tomu a deti, ktoré už ako 5 ročné tomu dobre rozumia. Záleží od dieťaťa 🙂. No ja na Tvojom mieste sa prispôsobím krajine, kolektívu a zvyklostiam, lebo je to rodisko Tvojho dieťaťa 😉