Je možné napísať sťažnosť na školu?

skolastaznost
1. máj 2022

Ahojte, poprosím o názor. Syn je stvrták. V septembri im zmenili triedu za menšiu (klasickú triedu rozdelili priečkou), ale prišlo im o 6 spolužiakov viac po polroku. V tejto malej triede zostali, trieda je katastrofálna, medzi radmi je cca 40 cm, deti si zhadzujú veci, keď sa chcú postaviť a prejsť. Niektoré deti sú ohučané, dochádza k hádkam medzi nimi. Cez malé prestávky z triedy vychádzať nemôžu. Je môžné napísať podnet alebo sťažnosť na hygienu a školskú inšpekciu z pochopiteľných dôvodov anonymne. Dôvod prečo to riešim až teraz je, že t bolo rodičovské a pustili rodičov do triedy. Cez vedenie sa to riešiť nedá.

nelca0510
1. máj 2022

@skolastaznost tak sťažovať sa môžeš na nevyhovujuce priestory,keď máš ten pocit.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adka176
1. máj 2022

Ale veď stačí dať podnet riaditeľovi školy... prečo hneď inšpekciu... keď to nevyrieši riaditeľ potom dáte sťažnosť ďalej....
Bežný postup je triedny učiteľ- riaditeľ - zriaďovateľ- školská inšpekcia... preskočíte triedneho? Dajte podnet riaditeľovi... prečo hneď inšpekcia?

kittykat22
1. máj 2022

Urcite napis na inspekciu. To co si opisala niesu vyhovujuce podmienky pre vzdelavanie.
@adka176 pise, ze to chce riesit anonymne, preto nie cez skolu.

adka176
2. máj 2022

@kittykat22 a prečo anonymne... veď je to normálna vec povedať učiteľke či by to nemohla vyriešiť.... veď tu sa nejedná o nejakú šikanu ALEBO niečo závažné, čo by bolo treba riešiť anonymne....ja fakt nechápem...to čo sme za ľudia, že si nevieme vydiskutovať veci medzi sebou, ale pomaly rovno voláme na ministerstvo alebo voláme médiá... zatiaľ čo učiteľka o tom ani netuší... veď si to povedzme do očí...to čo je za jednanie?

kittykat22
2. máj 2022

@adka176 nie kazdy ucitel alebo vedenie skoly bude take ustretove k pripomienkam rodicov. Ty to beries tak, ze skola ma zaujem zlepsit podmienky pre deti a nebudu z toho robit problem. Ale to nemusi byt nutne pravda. Niektore ucitelky, vedenie skoly su celkom presibani a neradi riesia problemy a v momente ked sa na nieco poukaze tak vyskakuju ako certici z krabice. Ja som to videla u nas. Na minulej skole pani ucitelka zakerna a zla ktora si vylievala zlost na detoch, na tejto je ucitelka super a urcite by som s cimkolvek za nou isla. Pri tej minulej - len anonymna staznost. Takze to neber tak, ze autorka je zbabela - ale niekedy je vazne lepsie to riesit anonymne. Ako jej dieta na tu skolu chodi, pozna ako triednu tak vedenie, tak si myslim, ze vie ovela lepsie odhadnut situaciu - na rozdiel od teba, ktora o tom co sa tam deje vies maximalne z 2 prispevkov o par vetach.

sidicek
2. máj 2022

@adka176 tak keď riaditeľ vôbec takúto triedu otvoril, tak asi to považuje za normálne aj triedna.Navyse do tej malej triedy pribral ďalšich 6 žiakov, ti to riešiť veľmi nebudú skôr uspeje na hygiene.

nikaeli
2. máj 2022

Podľa môjho názoru - ak došlo k zmene počas šk.
roka, asi ti teraz v máji sťažnosť nepomôže - úrady si berú mesiac na vyjadrenie, čo je jedna vec, druhá vec je, či má škola teraz možnosť zmeniť to. Predpokladám, že ak by mala voľný väčší priestor, triedu by presunula. O dva mesiace je koniec šk.roka, nemyslím si, že niečo poriešiš. Som učiteľka, v novembri mi tiež sťahovali triedu a bolo nutné robiť isté stavebné úpravy. Od septembra sa opäť niečo pomení. Ak by sme aj teraz neviem ako chceli, nedá sa. Preto by bolo asi fajn porozprávať najprv s triednym učiteľom a vedením školy. To, že napíšeš sťažnosť na inšpekciu ešte neznamená, že bude trieda hneď presunutá. A ak už budeš predsa len písať, súhlasím s názorom podpísať sa. Prečo anonym? veď si za sebou stoj a neskrývaj sa 😉

sidicek
2. máj 2022

@nikaeli asi sa bojí, že sa potom budú voziť po dieťati. Sa tu všetci tvária, že učitelia hneď skáču vyriešiť problém. Ved ta trieda musí byť strašná. Riaditeľ naberie deti, určite nie nezištne a potom to lata, lebo nemá priestory. U nás je jedna škola, čo ma takto triedu,len priečkami spravenu v chodbe, žiadne umývadlo a pod.

nikaeli
2. máj 2022

@sidicek a čo myslíš, čo s tým môže urobiť triedny učiteľ? o počte žiakov a priestore v ktorom budú, rozhoduje niekto iný.. Ani ja nemám v triede umývadlo 😉 a neviem či vôbec niekto na chodbe má..

sidicek
2. máj 2022

@nikaeli ved práve preto je to zbytočné riešiť s triednym, keďže nemá čo spraviť v tejto veci

xena0
5. máj 2022

Pokiaľ napíšeš anonymné tak sa tým nebudú zaoberať, lepšie podať sťažnosť a podpísať sa pod ňu ale súhlasím s komentárom vyššie, neriešiť to cez inšpekciu ale cez riaditeľa... Prípadne spojiť sa viacerí rodičia a osloviť v tomto školu