Koľko by malo priemerne vážiť 7 ročné dievča?

other_side
11. feb 2009

moja kamoska ma dceru, ma 7 rokov a vahu 37 kg.. mne sa to zda strasne vela, ona nechce ani pocut o tom ze je na svoj vek viac pri sebe a tazka.. mozno sa mylim ja ale predsa len by ma zaujimal vas nazor. inak nie je ani moc vysoka ale presne neviem kolko meria. ak mate niektora z vas dcerky v jej veku, skuste napisat co si o tom myslite. a este taka vec, velmi vela je, niekedy ma aj dva obedy a hodinu na to uz je zase hladna, a takto je to stale, vzdy je hladna.. ku doktorke s nou nechce ist a ja ju tlacit do toho moc nemozem.. len ma zaujima kolko by mali dievcata v jej veku priblizne vazit, aby som to s nou stale nerozoberala 🙂

bv_alexandra
21. aug 2011

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/domace/teploty...
To mi povedzte kde sa tento týžden schováme 🙂

len.petra
22. aug 2011

@alex_hojkova ahoj,, poslem ti link, klikni naň a doplň informácie podľa seba a uvidíš výsledok. http://www.rustovyhormon.cz/rg/grafy.php?graphT...

pitik
22. aug 2011

Moja 6,5 rocna dcera ma 131 cm a 31 kg, ale teda nemyslim, ze je tucna, ona je strasne pevna, vkuse v pohybe. Ale ja mam 182 cm a manzel este o nejaky 1-2 cm viac, tiez som cele detstvo vsetkych prevysovala. Syn ma 4 roky a je v podstate z tych nizsich, ma nejakych 104 cm a 18 kg

pitik
22. aug 2011

@len.petra fajn link, ale podla neho by som ja mala mat len 170 cm. No mam o 12 viac 🙂

len.petra
22. aug 2011

@pitik ahoj, ako si počítala tvoju výšku, keď dátum narodenia sa nedá dať skorší ako 1993? Ja som to skúšala tiež, chcela som vedieť, či to predpovedá správnu výšku, ale neukázalo mi to nič, len to, že výsledok nejde zobraziť 😒

pitik
22. aug 2011

@len.petra vyplnila som len miery pri narodeni, zadala som vcerajsi datum narodenia a vysku mojich rodicov. Dalo mi to predpoklad vysky v dospelosti. Myslim, ze moj datum narodenia tam az taky podstatny nebol 🙂

len.petra
22. aug 2011

@pitik ahoj, skúsila som to a šlo to, diky. A celkom presne, len 2 cm odchýlka 🙂

pitik
23. aug 2011

@len.petra no ja som nejaka mimo tabulkova 😀

penis
5. feb 2012

40 kil na10 rocne dievca je vela?
😎 🙄

natashkaa
5. feb 2012

len pre pobavenie ja mam 27 a 45kg 😀 😝

katecameron
6. feb 2012

@natashkaa a vyska podstatna je aj vyska 😉
no k teme moja 9rocna dcera 31kg a vysku 145cm takze asi tak

majka989898
4. nov 2012

dffrfr

hrusovany
27. dec 2012

moj mali ma 5,5roka ma 124cm.30kg

4divokakocka
27. dec 2012

@syn alexander ma 6 roki 120cm a 32kg🙂

hrusovany
15. jan 2013

4divokakocka,mali tiez papava vecer, moj ano ale davam mu viac jablcka ako chlieb,je to zdravsie.,ale rano ked ide do skolky spapa 1roztek,jogurt

vlada711979
23. feb 2014

moja 7 a polročná má 25 kg a 135 cm, takže tých 37 je veľa na také dievčatko

kaysii
20. aug 2014

Moja dcéra má 10 rokov a váži 34 kg je vysoká 140 cm. Je to dobre ? ne sa zdá že áno.

yidaky
23. aug 2014

No, moja ma 7,5 roka, 126 cm a 22kg, oblecena. Je primeranej postavy k svojmu veku a vela beha, sportuje...Ta vaha co spomina autorka, je uz fakt vela.

wmeraw
28. sep 2014

Podľa mňa by malo 7 ročne dievča važiť 28 kg 😎

danielahamar
28. sep 2014

7ročné dieťa môže podľa tabuliek vážiť aj 20kg a je v norme 😉 ale 37 je ozaj veľa, ale viem presne ako také dieťa vyzerá.... proste jej také mohutnejšie a tomu dieťaťu sa musí aj ťažko chodiť, behať a tak, a kľudne môže byť, že zdedila takú postavu po niekom, prípadne jej dala urobiť aj testy krvné, len sa treba spýtať mudr. aké sú možnosti a hlavne jej nedávať sladké moc a nie doobeda

vikivery
7. jún 2015

Dobrý deň
Mam dieťa v tomto veku teda 7 rokov a ma 20 kg.

petrushka16
3. júl 2015

ahojte, aj ja mám 7-ročnú dcérku, a váži tak 19,5 až 20 kg, podľa toho, ako veľa sa naje. 😀 Meria cca 127 cm.
Ale aj ja som štíhla a celé detstvo som bola ako špilka. Potom okolo 15 rokov som trocha pribrala. Teraz mám 170 cm a tých cca 51kíl.

petrushka16
3. júl 2015

Ešte možno dodám, že moja malá má také obdobia, kedy je viac a niekedy pri nej sedím a ako tak do nej natlačím pár lyžíc. Inokedy si pýta dupľu, no proste ako ja, keď som bola malá. Aj manžel bol ako dieťa chudučký. Dcérka je ale živé dieťa, neobsedí ani chvíľočku a ja som tiež aktívny typ.

fit13
3. dec 2015

Mám 12/za jeden mesiac 13 rokov a vážim 60 kg. Ja si myslim že je to nie že vela ale že by som mohla mat aj menej. Lenže som dost vysoka mám okolo 175 cm a športujem. Brucho nemám žiadne a ani stehna skoro, ale mám vela tých no...svalov a mne sa to nejako prestava lubit. Čo myslite? mala by som kvoli tomu prestat športovat? :O

petrushka16
7. dec 2015

Určite neprestaň športovať, šport je pre zdravie dôležitý. Záleží od toho, aký šport konkrétne robíš, niektoré športy pôsobia viac na rast svalovej hmoty, niektoré nie. Všimni si atlétov, tí, čo robia šprinty, tak majú hrubé veľké stehná a tí, čo behajú maratóny a dlhé trate sú chudí. Ale šport je dôležitý pre zdravie, aby si bola fit, mala nejakú výdrž a tak. Ak by si prestala zo dňa na deň športovať, je veľká pravdepodobnosť, že by si na začiatku pribrala. Každopádne šport ťa udrží fit a zdravú, takže určite neprestaň.

ihngvrgxfrfthg
9. jan 2016

37kg je naozaj vela ja mam 10 rokov mam vysku 137cm a vazim 26kg 🙂

katka1981
9. jan 2016

@fit13, sportuj, je to zdrave, postavu mas super

vikazdravie
29. jan 2016

Ahoj,
Moja sesternica ma 13 rokov, 164 cm a 58 kg. Doktori aj kamarati ju typuju na menej tak na 48 kg pretože je dost vychudnuta na bruchu. Vidiet jej rebra a mne sa to na nej vobec nepači. A k tomu schudla za jeden necely tyžden 3 kg a tie rebra su dost vyrazne. Je to športovkyna, ma viacej percent svalov ako tuku a ma aj dost tažke kosti ale keby ste ju videli, tiež by ste povedali, že ma okolo tych 45-50 kg. Ja jej hovorim nech niečo je, pretože začina mat priznaky anorexie, sice tento tyžden zjedla o niečo viacej ako za posledny mesiac ale aj tak. Pomôžte mi prosim, ako ju mam prinutit niečo jest? Dost mi na nej zaleži :(

vikazdravie
29. jan 2016

@natashkaa tak to by si mala niečo začat jest. Pretože to je na anorexiu 🙂

natashkaa
30. jan 2016

@vikazdravie asi tazko mam iba 154 cm cize po vypocte mam upln zdrave bmi 😉 😉 😉 aka ma byt podla vas vaha pri tak nizkom vzraste?