Ktorá Základná škola v Košiciach je dobrá?

yvka
11. jan 2009

Ahojte, vie mi niekto poradiť, ktorá ZŠ v Košiciach je dobrá? Bývame v Starom meste. Počula som o ZS novomeského. A čo ZS Staničná? Pozná ich niekto?

andrea.m
10. nov 2012

@gabika7706 ak sa ten chlapček volá Maťko tak je s Filipko v jednej skupine v škd a keby tí rodičia potrebovali dosvedčiť veľmi rada pôjdem 😉

ghaneska
11. nov 2012

@andrea.m .... ja som mala na mysli a popisovala "typické detské" posmievanie sa, ktorym prejde a často prešiel takmer každý z nás a nie fyzické napadnie dieťaťa .... toto by som neakceptovala a jednoznačne by som to riešila všetkými silami. Toto rodič musí riešiť v spolupráci so školou a s rodičmi a škola musí výjsť v ústrety v riešení záležitosti, ináč to nie je škola v súlade s právami dieťaťa ... ale to je na dlhšie rozprávanie , dokazovanie, riešenie a hľadanie východiska. Ide tam o dôsledné zhodnotenie situácie, za účasti rodičov a učiteľov....! Tieto veci by mali byť podľa mňa zverejnené, lebo ten kto sa stal obeťou niečoho takého v nejakom školskom alebo inom zariadení mal by o tom informovať verejnosť a nie len blog na internete, pretože do rovnakej situácie sa môžu dostať aj iní ľudia - rodičia a deti. A to, že to jednotlivec "Vyrieši" vybratím dieťaťa a presunutím do inej školy rieši len svoj prípad a nerieši systém.
Moj názor je takýto, varovať ľudí pred zariadením, ktoré umožnuje v DNESNEJ DOBE šikanu - to je neuveriteľné, že tatkáto škola ešte existuje.
A čítam tu od viacerých že s touto školou majú tieto skúsenosti. Je to podľa mna na vás aby o tom bol informovaný odbor školstva, riaditeľstvo odboru školstva, VÚC a aj ministerstvo ak je to nutné.
Verejne sa "štrajkuje" za práva slušných ľudí. Ale práva dosiahneme práve drobnými zásahmi - ako by to bolo v tomto prípade.
Toto je môj názor.

ghaneska
11. nov 2012

.... ja som mala na mysli a popisovala "typické detské" posmievanie sa, ktorym prejde a často prešiel takmer každý z nás a nie fyzické napadnie dieťaťa .... toto by som neakceptovala a jednoznačne by som to riešila všetkými silami. Toto rodič musí riešiť v spolupráci so školou a s rodičmi a škola musí výjsť v ústrety v riešení záležitosti, ináč to nie je škola v súlade s právami dieťaťa ... ale to je na dlhšie rozprávanie , dokazovanie, riešenie a hľadanie východiska. Ide tam o dôsledné zhodnotenie situácie, za účasti rodičov a učiteľov....! Tieto veci by mali byť podľa mňa zverejnené, lebo ten kto sa stal obeťou niečoho takého v nejakom školskom alebo inom zariadení mal by o tom informovať verejnosť a nie len blog na internete, pretože do rovnakej situácie sa môžu dostať aj iní ľudia - rodičia a deti. A to, že to jednotlivec "Vyrieši" vybratím dieťaťa a presunutím do inej školy rieši len svoj prípad a nerieši systém.
Moj názor je takýto, varovať ľudí pred zariadením, ktoré umožnuje v DNESNEJ DOBE šikanu - to je neuveriteľné, že tatkáto škola ešte existuje.
A čítam tu od viacerých že s touto školou majú tieto skúsenosti. Je to podľa mna na vás aby o tom bol informovaný odbor školstva, riaditeľstvo odboru školstva, VÚC a aj ministerstvo ak je to nutné.
Verejne sa "štrajkuje" za práva slušných ľudí. Ale práva dosiahneme práve drobnými zásahmi - ako by to bolo v tomto prípade.
Toto je môj názor.

andrea.m
11. nov 2012

@ghaneska po zistení že sa toto deje nášmu dieťaťu sme boli v šoku. pochopili sme prečo máme dieťa vyše 2 rokov na hormonálných liekoch proti nočnému pomočovaniu. záujem zo strany triednej učiteľky a riaditeľky sa rovnal nule bodov ☹ filipko nechcel aby sme do školy vôbec chodili lebo sa bál pomsty.ked som zavolala mamičke filipkovho spolužiaka na ktorom vraj náš agresor vyskúšal niečo podobne ta narazila "kosa na kameň"ona nebude nič riešiť lebo jej syn z toho nemá traumu a v žiadnom prípade ho nevezme z takej "dobrej" školy. bohužiaľ veľmi veľa rodičov zastáva názor že ak ich dieťa nevychodí zš kežmarska 28 v košiciach nebude dobre pripravené na strednú školu. ked som vzala filipka preč normálne som sa stretla s názorom či som normálna takto zbabrať decku život,že ako on bude teraz pripravený na strednu a podobne.a z rodičov tohto tipy tá škola žije.z takých ktorý si tam nechaju dieťa aj prizabiť len aby tu školu malo skončenú. je toho veľmi veľa. proste sme boli s mm úplne zúfalí a chceli sme predovšetkým pomôcť "nášmu" dieťaťu. neviem či je ešte právne možne niečo riešiť teraz po 4 mesiacoch ak nerátam prázdniny.teraz sa mi už veľmi dobre filozofuje čo všetko som mohla alebo mala urobiť,ale vtedy ked som 3x za noc prezliekala posteľ ked som mala doma namiesto syna klbko nervov ked bolo fakt zle,som mala iba jeden jediný cieľ a to poriešiť Filipka.

andrea.m
11. nov 2012

je však pravda že o našej skúsenosti poviem každemu o kom viem že tam chce dať svoje dieťa a všetkých pred touto školou varujem. v škôlke som o tom povedala verejne a nebudete mi veriť ale aj tam som sa stretla z názorom rodičov že ak dieťa nevychodí tu školu má proste v živote smolu.čo k tomu dodať?nič

ghaneska
11. nov 2012

@andrea.m Andrejka, no prešli ste si riadne, a teraz ste spokojní? Chodíte teda na Bernolákovú? Lebo som už nejako stratená v tých odpovediach. Ste na Bernolákovej 16 - teda na štátnej? A tam ste v ktorej triede? DAKUJEM.

ghaneska
11. nov 2012

@andrea.m ... aha už vidím, že ste na Bern. 18 na cirkevnej 🙂

andrea.m
11. nov 2012

@ghaneska veru moja prešli sme si peklom. a ešte aj dnes ma veľmi bolí že si tým musel prejsť Filipko ☹ ☹ ☹ a čo sa školy týka sme spokojný. pri výbere veľmi zavažil fakt že ich študijný program sa volá učíme sa pre život a že sa špecializuju na integráciu problémových detí do kolektívu.a tej integrácie sme sa báli.ako bude malý po tých svojích zážitkoch vychádzať s deťmi. spolupráca s vedením cirkevnej školy bola úžasna. dokonca nás oni sami pripravili na to že sa môže stať že filipko vyskúša v novom kolektíve to čo bolo robené jemu ale že sa nemáme obávať že oni to zvládnu a všetko bude ok. nakoniec filipko nič nevyskúšal,bol chudáčik rád že ma konečne pokoj že mu nikto nerobí zle.zaradil sa veľmi rýchlo.našiel si kamošov aj kamošky a dodnes sa do školy veľmi teší.na spolužiakov samozrejme 😀 ako každé normálne dieťa. na kežmarskej škole neznášal prestávky,chcel aby bola stále vyučovacia hodina.už to je choré samo o sebe si myslím.ja viem že sme nespravili veľa vecí ktoré sme mohli a MALI spraviť ale vtedy sme rozmýšľali ináč,boli sme v šoku,zhrození a hlavne sme chceli chrániť filipka.dnes rozmýšľame úplne ináč a radi by sme pomohli iným rodičom aspoň tým že im svoj príbeh rozpovieme nech vedia že nie su sami tak ako sme sa sami cítili my.ako rodičom nám nikto neveril,viem že učiteľky nás považovali za hysterických,dali nám to najavo a ja som to cítila kedže pracujem s ľudmi celý život.boli sme tak psychicky zdeptaný a vyčerpaní že sme tiež možno spravili pri riešení problému veľa chýb ale jednu vec sme spravili správnu a to tú najpodstatnejšiu.vzali sme filipka preč.

andrea.m
11. nov 2012

@ghaneska neviem či na cirkevnej niekoho poznáš ale sme v 4.A 🙂

ghaneska
12. nov 2012

nie nepoznám nikoho a práve rozmýšlam či dať dcéru tam ... prosím ťa koľko je tam tried? teda 4.A, 4.B aj 4.C ??? A koľkí sú spolu v triede?

andrea.m
12. nov 2012

@ghaneska 4.A,4.B a 4.C. najmenej je u nás v áčke. je ich 19 a z toho jeden je vo švajčiarsku takže fyzicky iba 18.v bečke a cečke je ich okolo 25 v každej triede takže zakonite by šla do našej triedy. poriadne si pozri stránku školy www.zscamke.sk. ked si rozklikneš žiacku knižku a daš na ľavej strane triedy pekne si pozrieš počty žiakov.

didka77
14. nov 2012

@andrea.m
pridám sa k diskusii. som mama prváka na kežmarskej 30. a teda musím povedať aj svoj názor: krúžky - bola som sklamaná, samé tanečné, pre chlapcov veľmi málo.
Mnoho závisí od učiteľky. My máme učiteľku, ktorá si podľa môjho názoru vôbec nebuduje vzťah s deťmi. Od učiteľky prvákov by som čakala, že bude na nich milá, neviem ako to povedať, ale tak "rodinne založená"... Môj syn sa jej bojí, pretože kričí.... čo dodať...
domácich úloh majú toľko, že s ním píšem denne dve hodiny. neboli ani dva mesiace v škole a už sa mali naučiť naspamäť druhú básničku. myslím, že tie deti sú veľmi preťažené. ak sa táto škola chvástá výsledkami detí na olympiádach tak neviem, ale zatiaľ sa mi zdá, že to nie je úspech školy ale tých rodičov, ktorí sa s deťmi do noci učia... A čo je podtatná vec - známkuje sa. To som napríklad nevedela, keď som tam dieťa prihlasovala. Možno by som v tej dobe nebola proti, ale teraz som a zásadne. Je to riadny stres. Pre dieťa a aj pre rodiča. Asi by som prijala známkovanie v druhý polrok ale na začiatku je to naozaj veľmi stresujúce.
Ale je pravda, majú informatickú učebňu - informatiku raz do týždňa kde si deti kreslia na počítači. To že je tam informatická učebňa ešte neznamená, že tam je aj riadne vyškolená učiteľka, ktorá zvláda ovládanie na PC.....
Každý nech si vytvorí vlastný názor, možno som až príliš citvlivá matka, ale celý svet sa mení a v školách zostáva rovnaký, stále ten istý režim, ktorý nikto nechce meniť. reformujú sa školy resp. učebné osnovy, ale vedenie školy a prístup učiteľov zostáva rovnaký - od kedy si ho pamätám je, keď som chodila na základnú školu.

andrea.m
14. nov 2012

@didka77 mne sa zase zdá že na kežmarskej 30 je viac krúžkov pre chalanov. ved tam su same športove krúžky.

atair
14. nov 2012

prelúskala som sa celou diskusiou , pretože práve zvažujem prestup svojho syna na inú školu, teraz navštevuje Bernolákovú 18-cirkevnú a po prestupe na druhý stupeň teraz je šiestak sme narazili na problém hlavne v triede kde sa stal centrom posmeškov , spolužiaci chodia bez príčiny na syna žalovať učiteľky na prvom stupni boli super chápavé a vľúdne na druhom stupni sa to veľmi povedať nedá , syn stratil chuť učiť sa a je pod veľkým tlakom ak dostane zlú známku a chce si ju opraviť šancu vôbec nedostane .Uvažujem nad Trebišovskou .

andrea.m
14. nov 2012

@atair A bola si za riaditeľkou? Myslím že tam by sa tvoj problém pohol istým smerom. Treba povedať s ktorou učiteľkou máš problém,zo všetkými? Ved tam ich každy predmet učí iná.

andrea.m
14. nov 2012

@atair Nás ked na školu prijímali tak nám riaditeľka povedala, že ked bude akýkoľvek problém treba to nahlásiť a či je to učiteľ či žiak treba pekne menovite.

jagatko
14. nov 2012

Ahojte, mate niekto skusenosti so skolou na Užhorodskej, alebo na Gemerskej?

atair
14. nov 2012

andrea za riaditeľkou som nebola zatial som to riešila s triednou no nič sa nevyriešilo , z ich triedy prestúpili už traja 😖
no keď si pomyslím že v tej triede by mal byť až do deviatky tak neviem

andrea.m
15. nov 2012

@atair ked je od začiatku na cirkevnej tak prestup na štátnu bude pre neho šok. a smerom do horšieho lebo atmosfera sa nedá porovnať. nazlé deti natrafí všade,lebo su vo veku ked vchádzaju do puberty. a učiteľky....no najprv by som šla za tou riaditeľkou. my sme síce tiež prestupovali ale až po určitých krokoch.rozhovor zo spolužiakom,s rodičmi,ja za triednou,manžel za triednou,obaja za triednou,za riaditeľkou a nikde nič až potom odchod. a ked sa dá všade bez zo sebou muža.ked príde ocko hned je väčší rešpekt.

karolkosice
16. nov 2012

Pekný večer dámy, ako vidím som tu zatiaľ jediný predstaviteľ opačného pohlavia, ale dúfam, že mi aj tak poradíte.

Opäť som si pozorne prečítal Vaše príspevky a poviem Vám som opäť zhrozený, ako to v školstve funguje.

Zatiaľ sme na Kežmarskej, nakoľko som urobil poriadny cirkus u triednej a zrazu ide skoro všetko. Klasika.

Takto mi to poradil kamarátkyn manžel. On už bol u riaditeľa na Bernolákovej 16 ale majú plný stav. Bohužial.

Ako čítam tak všade je nejaký problém. Začali sme uvažovať nad ZŠ Trebišovskou. Nemáte nejaké informácie.

Už neviem, ktorá z Vás sa pýtala na Gemerskú, poznám pána, ktorému tam chodia 2 synovia a niekedy má poriadne ťažké srdce na učiteľky. Viem , že dal jedného znich preradiť do inej triedy, nakoľko v tej pôvodne boli slabozrakí žiaci, ktorých bolo viac a to malo vplyv na jeho učenie. Vyhoveli mu.

Ďakujem

Karol

karolkosice
16. nov 2012

Pani adnrea.m som poslal jeden dotaz na IP. Prosím prečítajte si ho. Ďakujem Karol

11rose11
17. nov 2012

ja som pred paru rokmi skončila kežmarsku 28, a bolo mi tam velmi dobre,(dodnes sa stretavam so spolužiakmi) na strednu som bola pripravena jak lusk, prvé ročníky som si len váľala nohy, cudze jazyky ovládam oproti ostatným ludom na strednej skoro najviac,(niektorí dokonca ani 2 jazyky na zakladnej nemali,-takže 2.jazyk nabarali na strednej a mali s ním velke problemy, pre mna to bolo len opakovanie toho čo už som ajtak vedela)nikdy by som tu školu za nič nevymenila, neviem ako je to teraz ale ked som tam bola ja tak krúžkov sme tam mali dost,(chodila som na dramaticky,potom nemecky jazyk-potom som ho mala aj povinne, prírodovedecky, voleybalový- ten ma bavil najviac, mali sme aj nejake uspechy na školských turnajoch ) učitelky (až na paru vynimiek tak 2-3) su tam všetky dobre,-ale tie vynimky sa najdu všade, s tým treba proste rátat,

mala som aj ja v triede ked si dobre spomínam jedneho chlapca ktorý k nam prišiel neskôr a ,,nezapadol,, jeho rodičia to stále riešia len prekládaním decka zo školy na školu, vystriedal asi 4-5 zakladných, a tiež niekolko strednych škôl. Len chcem týmto povedat že nie stale je chyba v ostatných ale niekedy aj v samotnom dieťati, (príp.rodičovi), ked sa dieta sprava nejak divne a nevie si najst kamaratov tak ho automaticky zaradia na okraj triedy, všade to tak je aj v živote.

školy s menším počtom detí v triede-
povedala by som to z mojho pohladu asi takto že nieje dobre davat dieta do takej triedy, príde na strednu (podla toho že na aku) a na strednej bude v jednej triede čo najviac detí aj do 30, vy rodičia to vidíte asi len z toho pohladu že ó menej detí viac sa im bude učitelka venovat, to áno, ale aj toto je nie stále dobre, lepšie je ked sa dieta naučí vychádzat s viac ludmi, a robit vo väčšom kolektíve,bude aspon spoločenskejší a komunikatívnejší.

každý predmet učí iná učitelka - a čo si vy rodičia myslíte ako to bude na strednej? :D triedny profesor bude učit všetko?
treba si zvykat na take veci už na zakladnej si myslim, poznam to sama na sebe ta učitelka chce toto ta to chce inač, noačo? najdem si finty na každu, a v pohode vyjdem s každou,

šikana na kežmarskej 28 - tak Vaše príspevky tu ma velmi prekvapili, viem že je tam jedna učitelka, ktorej ked poviete slovo šikana tak okamžite to začne za 5 sekund riešit lebo to nestrpí a nikdy to nenechá len tak.

učebnica z informatiky pre 1.ročník zš??? a to už čo je? :D chcete aby vaše dieta malo učebnicu z informatiky? ved to má byt hravý predmet, tak ako hudobná/telesná/výtvarna a nie učit sa naspamäť nejake poučky čo je to hardisk,software, radšej si kreslit niečo v programoch, programovat robotov, než toto pre pána jána....
ja ani polku učebníc čo som mala som do ruky za cely školský rok nechytila, úplne mi stačili hodiny a vyklad učitelky,
len čo mi zbytočne miesto stále zaberali :D

ostatné zakladné školy v KE

kežmarska 30- byt vami svoje dieta by som tam nikdy nedala, počas 9.tich rokov na 28mičke som stale videla na ich časti pozemku nejaké bitky, nikdy nikto nezastiahol (z učitelov), sestra čo mi doma hovorí že tam si žiak na hodine v pohodke zapáli cigaretu, fotí si učitelku na mobil a dáva na internet, vulgarizmy a nadavky na dennom poriadku, kamarátkina mama je tam učitelka, a vidím aká chodí domov zničená, okey v suteréne maju strelnicu- zaujímavý krúžok aj šport, ale tak trošku ako keby to možno podporovalo násilie, tuším že začali školu teraz renovovat, ale nenechajte s zlákat pekným zovnajškom školy, nieje to všetko.

L.Novomeského- žš by som možno aj radila k tým lepším v ke, viac o nej velmi neviem, ale nemám rada a nepáči sa mi cele to prostredie okolo ,,lacáka,, čo sa tam deje každý piatok, minimálne 3 policajné autá sú bežnosťou, pohybujú sa tam zvláštne skupinky a individua...

Trebišovská- celkom fajn, dobra,

zš na ťahanovciach- neviem presne ktorá tam je tuším bruselská? alebo tak nejak- ta je tiež celkom fajn, dobre pripraví na strednu, ževraj maju nove ihrisko či čo,

cirkevné základné školy-
Tak pokial nieste nejak silno cirkevne založená rodina deti tam určite nedávajte,podla mna je lepšie byt aj v normalnej štátnej škole a chodit na náboženstvo ako v takej.

cieľom tohto môjho príspevku bolo aby ste vy rodičia videli trošku iný pohľad na túto vec, pohľad zvnútra, ak má niekto nejaké otázky alebo chce niečo poradit ohľadom Kež. 28 tak mi napíšte ak chcete.

andrea.m
18. nov 2012

@11rose11 presne ako píšeš.skončila si tu školu pre paru rokmi.tu sa bavíme o tom ako ta škola klesla za posledné tri roky. šikanu tam nerieši nikto.a tým nikto myslím naozaj nikto riaditeľkou počnúc. a tá jedna učiteľka je už v dnešných časoch dávno uzemnená. pomery sa zmenili.ty to píšeš z pohľadu bývalejej žiačky mi sa tu bavíme na urovni rodičov. a ked chceš niečo radiť ohľadom kežmarskej 28 nie si tam nahodou učiteľka? máš deti? ak nemáš tak nás nepochopíš. a jazyky? to tiež bejvavalo možno za tvojích čias.teraz je tam dobra jedna jedina jazykarka. dieťa ktoré ju nevyfasuje má proste smolu. ak to nie je tajomstvo v ktorom roku si skončila kežm.28 nech sme trošku v obraze.

andrea.m
18. nov 2012

@11rose11 a tak ako kežmarska 28 upadá tak kežmarska 30 napreduje. a cirkevná škola je to isté čo štátna akurát je tam láskavejší prístup deťom a deti su vychovavane k láske k blížnemu a ku skromnosti. čo by sa v dnešnej dobe mohlo vyučovať všade lebo tá konzumnosť čo vládne svetom je fakt hnus. a nie som nejak fanaticky veriaca. nemám najmenší problém vynechať nedeľnu omšu ked som unavená alebo mam iný program.len proste môžem porovnavať z vlastnej skusenosti rodiča čo ty nemôžeš.

iveta2601
1. dec 2012

Ahojte, prečítala som si pozorne celú diskusiu a keďže sa blížia čo nevidieť zápisy, chcela by som počuť názory na školy na sídlisku Ťahanovce, lebo som tu nič poriadne nenašla, aj keď otázky niektoré, len veľmi málo zodpovedané. Zaujíma ma 1. stupeň. Ďakujem.

s20
2. dec 2012

@bodka70 ....

odkial mate take milne informacie)? .... o Kezmarskej 28?
ak chcete umiestnit svoje dieta, najidealnejsie je ist na skolu za vedenim a presvedcit sa o kvalitach skoly a o tom co vas zaujima co je pre vas dobre - pre vase dieta, zistit si priamo na skole stav deti v triedach a kvalitach vyucby a umiestneni, a nie to, co pisu ti, ktori sa len dopoculi ...
s pozdravom a prajem aby vase deti ste dali tam, kde vy uznate za vhodne ako rodicia

s20
2. dec 2012

odkial mate take milne informacie)? .... o Kezmarskej 28?
ak chcete umiestnit svoje dieta, najidealnejsie je ist na skolu za vedenim a presvedcit sa o kvalitach skoly a o tom co vas zaujima co je pre vas dobre - pre vase dieta, zistit si priamo na skole stav deti v triedach a kvalitach vyucby a umiestneni, a nie to, co pisu ti, ktori sa len dopoculi ...
s pozdravom a prajem aby vase deti ste dali tam, kde vy uznate za vhodne ako rodicia
Dnes o 01:40 • Odpovedz • •

s20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea.m
2. dec 2012

@s20 Nikto tu školy nehanobí. Zatiaľ tu každý rodič iba napísal svoje vlastne skusenosti s tou ktorou školou. Za to že nie všetky skúsenosti sú pozitívne si bohužiaľ môžu poniektoré základne školy samé.

andrea.m
2. dec 2012

@s20 A čo sa týka informácii o ZŠ Kežmarska 28 mám ich z vlastnej skúsenosti. 3 roky tam chodil môj syn a 3 roky ho tam šikanoval a ponižoval spolužiak. Vedela o tom triedna aj rodičia agresora aj vedenie školy. A mám aj lekárske potvrdenia a správy o zdravotnom stave môjho syna počas šikanovania aj po prestupe na inu školu.