• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nadváha u detí od 8 rokov. Ako to napraviť?

17. apríla 2008 
hm moja mama sa narodila ako 1500g ale obezitu poznala az ked porodila mna :grinning: :grinning: :grinning:
17. apr 2008 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
esc,no vdaka :slight_smile: dufam,ze Leo takym"rozkosnym "chlapcom aj ostane...boze v usa to bolo hrozne s tymi megadetmi...vy si ich pekne drzite aj esc a mamacat... :dizzy_face:
17. apr 2008 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
glorita, mne v porodnici povedali, ze take velke dieta ako moje prve tam uz dlho nebolo, tak som bola prekvapena :grinning: mne sa tiez zdalo, ze to je nemozne porodit take velke dieta a to som myslela, ze bude velke, akoze 3, 80 :stuck_out_tongue_closed_eyes: co sa mi zdalo obroviteeee...po jej narodeni sa moj pohlad tak zmenil, ze ked druha vazila 3,30, tak sa mi zdala na prvy pohlad, ako nedonosena :pensive: :grinning:
17. apr 2008 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som ucitelka a tento problem vidim uz u prvakov. a najma u tych zo slabsich socialnych vrstiev! fast foody a ine nezdrave jedla su lacne a lahko dostupne, takze prave tieto deti sa s nimi prejedaju. potom na telesnej nevladzu cvicit, uz v 1. triede niektory ani bezat nevedia! potom ked su starsi sa zase hanbia cvicit... vyriesia to s XXL oblecenim.. a este si aj "cool" pripadaju.
17. apr 2008 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ved ja som bola v usa 4 mesiace a pribrala som 8kg!!!!same fastfoody,zmrzka a ine "zdravosti" :stuck_out_tongue_closed_eyes: chvalabohu teraz fastfoody nemusim,do mekaca ani nechodim... :unamused:
17. apr 2008 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
s tou stravou tehotnej matky to môže súvisieť, mne tiež GD nezistili, ale rodila som na konci leta, čiže som papala straašne veľa šalátov, zeleniny, ovocia a pod, všetko čo na jar a v lete rastie a dozrieva... a ešte mi spolubývajúca na izbe hovorila, že to moje veľké dieťa určite súvisí s tým, že som nemala stres cez tehu, lebo že ona mala (jej malý mal ledva tri kilečká) a tak, som sa jej pýtala, že či bola na riadnej materskej, ona, že 6 týždňov pred termínov bola normálne doma, tak som sa len smiala, že ja som sa do pôrodnice viezla z roboty s blbým pocitom, že som niečo nedokončila :grinning:

malý od začiatku mizerne jedol, malilinko a keď, tak väčšinou sladké jedlá, čo je tiež blbé
17. apr 2008 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tilly, neboj domco je fajny..moj bracho sa narodil ako 5120g a cely zivot sa stravoval velmi priebercivo...teraz ma 20r vyse 190cm a cca 80-85kg..tucny nie je...najdolezitejsi je pohyb..a je super, ak si rodicia vsimnu, ze dieta zacina nejako velmi priberat a bez histerie to vezmu pod kontrolu...
17. apr 2008 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je na to inak studia o matkach hypertrofickych deti-matky bez stresu,kvalitna kaloricka strava,matky nad 170cm,dobre socialne zazemie,malo pohybu,co sedi,kedze ja som sa o seba starala ako v perinke,kedze som v 2.mesiaci mala hematom,ani som sa potom uz nehybala...
tiez je chyba predstavit dietatu sladke jedla, tie nepotrebuje, keby ich nepoznalo, tak by ich nejedlo...
Tvoj príspevok