Náročná škola. Nezdá sa vám to?

molinna
16. nov 2007

ahojte maminy skolakov,nemate niekedy pocit ze na nase deti nakladaju privela?moja 8rocna dcera musi uz robit citatelsky dennik,za dva tyzdne jednu knihu v par vetach obsah a nakreslit.najhorsie je ze sice ako druhacka citat vie,ale nevie co cita.chapem ze maju takmer kazdy mesiac nejake volno aje zda sa mi to dost drsne

emjee
16. nov 2007

molinna pokial viem, my sme tiez museli v 3.rocniku pisat citatelsky dennik - podla mna je to dobra vec, donuti to decka citat a rozmyslat o precitanom
a ako vies, ze nevie co cita? treba ju k tomu viest, ak si nezapamata celu knihu, treba zacat po mensich castiach, napr. po kapitolach alebo po strankach - ty ako mama s nou mozes o tom diskutovat, alebo si to s nou kreslit (podla toho, co jej ide lepsie, mozno si to potrbuje najprv nakreslit a potom to bude vediet aj prerozpravat resp. napisat dennik)

vavka33
17. nov 2007

Moli,aj moji ziaci robievali od druhej triedy cit.dennik,nic narocne,len par viet a obrazok,ale je to pre ne dobre,jednak ich to nuti knihu citat,jednak cvici odpis,ci pisanie textu a musi pri tom a aj pri kresbe rozmyslat o com to bolo. 😉 neboj,nie je to privela 😉

molinna
autor
17. nov 2007

no ona cita dost,chodi aj do kniznice,ale fakt je ze ked sa jej opytam ci vie o com tak nevie,aj v citanke musi niektore odseky opakovat az kym jej to nedojde,v knizkach jej pomahaju obrazky,dakujem emjee za radu vyskusam tie obrazky ona rada maluje,robi origamy a najnovsie chce skusit keramiku,takze snad nam to pomoze,dakujem

dianka2374
1. nov 2012

vôbec to nie je veľa veď je to malina prečítať jednu knihu a ak nevie čo číta skús jej pomôcť alebo nech si dej zapisuje postupne 🙂