• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

12. mája 2017 
Ahojte.ja mám 8 ročného syna.teraz je druhák.
Do 4 rokov skoro nič nepovedal....potom sa pomaly rozrozpraval a začali ho zaujímať štáty,hlavné mestá a vlajky...sám sa naučil písmenká a začal ich spájať a naučil sa sám plynule čítať...a tým to všetko začalo...odvtedy sa mu ústa nezastavia zaujíma ho všetko....vesmír...veľký tresk... história,šport...ovláda všetky futbalové kluby kto kde hrá kolko rokov,všetky značky klubov...historiu založenia atď.
Stačí mu raz niečo prečítať,povedať a zapamätať si to...sám si dohladava veci čo ho zaujíma...
No a v škole sa nudi,neposedí.učiteľka vie,že to je stým že už ovláda tie veci ktoré sa teraz učia.
On už aj vybrané slová,nasobilku vie.
Na našej škole nemajú pre takéto detičky triedu...ak mu pani učiteľka sa pracovný list na vyše tak to má za chvíľku vyplnené.
Vyrušuje,vkuse sa pýta...zaujímajú ho veci do detailov.nema na to pani čas aby sa venovala len jemu(to ani nechcem ma tam 23 deti)..tak verím že jej to vadí.chodi na tri kruzky.
11. máj o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zltyslonik my sme klasickú triedu vyskúšali, syn sa nudil, potom vyrušoval, chodil po triede, ničil si školské potreby, padal zo stoličky ... najmä chlapci nikdy nebudú takí, že si urobia a budú tichúčko sedieť. Stále mal poznámky, každý deň. A ked videl, že on to dávno má, chápe a stále sa na niekoho čaká, tak jedného dna prišiel domov a skonštatoval, že deti sú hlúpe ... upevňovalo to jeho sebavedomie, no nie veľmi pozitínym spôsobom.

@monica25 akoby si o našom synovi písala, kym chodil na bežnú ZŠ, len naša učitelka žiadne špeci úlohy a pracovné listy nevyrábala, posadila ho do poslednej lavice a vyžadovala, aby bol ticho, ked vie, alebo sa nam snažila dokázať, aký nemožný je, ked s nou nekomunikuje, že má bordel a podobne ... no podpora nulová, preto radšej dochádzame.
11. máj o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “Úmyselná manipulácia diskusií a osobné útoky.”
11. máj o 20:20 • zltyslonik
@zltyslonik to by pre nášho syna nebolo absolútne vhodné, ani by som to nechcela
je síce vysoký (najvyšší z triedy), ale je to také velké decko. Má síce rád starších ľudí, ale teraz ako štvrták by mal trebárs chodiť do triedy so šiestakmi-siedmakmi v puberte, no neviem si predstaviť.
Je to dosť časté, že tieto deti majú problémy o sociálnej stránke a aj čo som čítala viaceré štúdie, nemali by sa zbytočne ponáhľať, preskakovať ročníky a podobne, nie je to dobré pre ich osobnosť. Ja to tak beriem, že síce je šikovný, ale stále je to dieťa, ktoré sa ešte potrebuje aj vyblázniť a hrať.
Tiež neviem, ako by to bolo, ked u nás je povinná školská dochádzka 10 rokov, či by vôbec malo zmysel hnať sa na ZŠ a potom čo? Pojde na strednú v 12 rokoch? Nezapadol by ...
Alebo nejaké individuálne plány? nebolo by dieťa potom ešte viac vyčlenené ako v prípade triedy pre nadaných? V tejto škole je medzi seberovnými, s učivom sú tak o rok ďalej, takže zvýšená rýchlosť je, ale v rámci celej skupiny. Nie je tam jeden "špeciálny".
A chcem či nechcem, syn vyčlenený je. tu doma nemá prakticky žiadnych kamarátov, von nechodí, len na dvor. Veľa kamošov má v škole a v družine, ale cele prázdniny s nimi v kontakte prakticky nie je ... vtedy to pociťujeme viac.
11. máj o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hettinka súhlasím, hnať sa dopredu nemá zmysel. Nech si vytvárajú sociálne väzby, ktoré by sa pri preskakovani ročníkov nestihli vytvoriť.
12. máj o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok