Navštevuje vaše dieťa triedu pre nadané deti?

princeznalili
3. nov 2008

Ahojte mamičky. Chcela by som sa vás opýtať, či máte niektorá nadané dieťa, ktoré navštevuje triedu pre nadané deti. Ako sa vaše dieťa prejavuje, ako ste spokojní s osnovami.
Prosím o rady, poznámky, skúsenosti.

kvet5
19. jún 2020

@ynett riaditelka v tomto trosicka prehana a zbytocne stresuje rodicov... ucitelky su v tomto "normalnejsie", na rodicku hovoria "kazdy ma svoje tempo a tak je to vporiadku..."...ani v nasom rocniku necitali vsetky deti, 2 skupiny zacinali so slabikarom 1, 2 skupiny so slabikarom 2.diel, a len jedna skupina rovno s citankou...a sice vela deti uz pise velkym tlacenym, no aj tie sa potrebuju naucit pisat aj malym tlacenym a potom v druhom polkoku sa ucia pisanym...a ano idu vo vsetkom rychlejsim tempom, no deti to vpohode davaju...a tiez si myslim, ze je fajn deti sprevadzat v tom, na co sa pytaju, no pred skolu fakt netreba nieco nacvicovat, cielene dopredu ucit....

ynett
19. jún 2020

@kvet5 super, si ma ukludnila. Dakujem❤️

kaktus87
19. jún 2020

@hettinka baby, mali vase deti radi skolku? Mali kamaratov?
@ynett
@moni73
@kvet5

ynett
19. jún 2020

@kaktus87 ano rad tam chodi. Akurat neznasa tam spavat, strata casu. Dvoch ma takych naj kamosov ale hra sa aj s ostatnymi.

hettinka
19. jún 2020

@kaktus87 v škôlke mal iba 1 kamosa, poznal sa s ním od 1 roka. Inak to bolo ťažké, aj ho tam bili dvaja chlapci. A mal kamarátky dievčatá. Nás nie je nejaký drobný chlapček, práveže fyzicky bol vždy veľký, ale taký dobrák a trochu mimoň.
Teraz už je to v pohode, má kamarátov v škole

hettinka
19. jún 2020

A k cielenemu učeniu doma, ja osobne to neschvaľujem. Rodič nie je odborník, môže dieťa naučiť “zlozvyky” ako zlý sklon písma, nesprávne tvary. V matematike tiež smerovať dieťa k nejakým zastaralým postupom. Navyse, tieto deti majú svoje originálne, inovatorske postupy, iné myslenie, je škoda im do toho niekedy vstupovať a “kaziť” im to.

kvet5
20. jún 2020

@kaktus87 nase baby mali rady skolku, mali velmi fajn pani ucitelky (vdaka tomu...), aj kamaratov si nasli...hoc maju obe uplne inu povahu...

ynett
20. jún 2020

@hettinka tiez mam taky nazor. Nikdy sme ho cielene neucili. Vsetko sa naucil sam. Nebudem to ani teraz riesit. Ste ma tu vsetky upokojili. Tak si este uzijeme “volno od ucenia”. Dakujem

lennicka
21. jún 2020

@ynett ahoj, moja sa naucila citat zrazu, jeden den akoby len poznala pismena, a o par dni si citala slova. ale cita stale pomaly 🙂 tiez ideme tam kde vy 🙂

ynett
22. jún 2020

@lennicka vsak uvidime. Ucit ho urcite nebudem. Jednoduche slova vie citat aj napisat tak zas nieco vie☺️

ella_smella
18. júl 2020

Tak u nas sa k nadaniu pridala dysgrafia, uvidime, ako zareaguje skola.. Drzte palce..

sirell
18. júl 2020

@ella_smella a ako ste na to prišli? všimla si si sama, alebo upozornila učiteľka?

ella_smella
18. júl 2020

@sirell obidve sme na to prisli.. Vidime, ze sa pri pisani trapi a nejde to podla ocakavania, rovnako vysledok snahy nie je stale podla predstav.. Idu mu ine oblasti, nemoze byt kazdy najlepsi vo vsetkom..

peysinka
2. aug 2020

Nastupuje niekoho dieta do triedy pre ndane deti do Topolcian?

luciazet
18. aug 2020

Ahojte, neviete, zvykne sa škola (Teplická) ozvať s inštrukciami pre prvákov alebo si ich treba individuálne vyžiadať? Zoznam vecí, čo treba kúpiť, som našla na webe, ostatné inštrukcie zatiaľ nie... Ďakujem.

kulumulu123
18. aug 2020

@luciazet toto by zaujimalo ajmna tiez ideme na Teplicku od sept. Zatial sa nikto neozval

ella_smella
18. aug 2020

@luciazet @kulumulu123 na webstránke školy budú informácie o prvom dni, prváci začínajú zvyčajne o 8:00 aj s rodičmi, kde dostanú základné info (čo, kde, kedy, ŠKD, jedáleň a pod) a potom cca o týždeň je prvé rodičko, kde dostanú všetky potrebné informácie...

kulumulu123
18. aug 2020

@ella_smella vdaka😊

luciazet
18. aug 2020

@ella_smella Ďakujem 🙂 Aj som si myslela... Asi aj čakajú na pokyny z MŠ kvôli korone.

ynett
18. aug 2020

@luciazet
@kulumulu123 tiez cakam a kontrolujem stale stranku.

ynett
18. aug 2020

@lennicka u nas sa to stalo rovnako. Pred tyzdnom zrazu zacal sam citat. Jasne ze este pomaly cita ale na to ze sme ho to nikdy neucili tak super. Som si na teba spomenula ☺️

hettinka
18. aug 2020

@ynett nas tiež začal citat cez prázdniny pred školou. Teda vedel niečo uz preluskat skôr, ale plynulo až pred školou.

lennicka
20. aug 2020

@ynett ;);) takze idete na Teplicku? Moja teraz citanie nezaujem, momentalne sa zabava s cislami a riesi, ze odchadza zo skolky. Nakoniec vsak na Teplicku nejde. Ide inam. Som zvedava na dojmy, lebo mam este syna a uvidime kam o 2 roky pojde ;)

ynett
20. aug 2020

@lennicka ja som tiez zvedava co a ako. Snad bude vsetko oka a bude sa mu pacit.

fluffy1
22. sep 2020

Ahojte, mám otázočky na tie, ktorých deti sa skusali dostať sa na Teplickú, ale zaroven aj na iné školy v BA, kde sa vyžadovali testy nadania. Dávali ste dieťa testovat v CPPPAP (resp.v súkromnom centre) niekedy začiatkom roka (alebo kedy?), aby ste mali papier pre iné školy a následne absolvovalo dieťa po pár mesiacoch obdobne, ak nie rovnaké testy na Teplickej? Je toto OK? Predpokladám, že už vykonané testy neboli pre Teplickú relevantne, či? (Ak nerátam tento.rok, kedy bola situácia špeciálna skrz pandemiu). Priznali ste na Teplickej, že je už dieťa otestované? (Čítala som si tu, že musí byť medzi testami rozdiel aspoň pol roka, ci v tomto prípade to neplati?)
Odporúčate na testovanie štátne, či skôr súkromné centrum? Ďakujem vopred za odpovede 🙂

mia551
24. sep 2020

@fluffy1 tie testy pre ostatne skoly mam dojem nesmu byt starsie ako 3 mesiace, aspon tak to bolo pred 4 rokmi na bajkalskej. my sme nechali dceru otestovat v sukromnom centre na kramaroch koncom januara a vysledok sme poslali na bajkalsku A na teplicku, kde uy teda potom dalsie testy nerobila, akceptovali vysledok, ktory sme im poslali... statne centrum sme skusali zohnat termin, ale vsetky na okoli nas odmietli, ze testuju skolsku zrelost u skolkarov a nemaju na to kapacity, takze sukromne centrum bola nasa jedina moznost.

kassandra25
24. sep 2020

@princeznalili ahoj, my taku moznost v nasom meste nemame, tak je vo vyberovej zakladnej skole, statnej, zameranej na anglictinu, cita mnozstvo knih, literatury, je tretiacka, chodi od sutaze ku sutazi, lebo inak by sa nudila, aj sa v skole nudi, preto nosi nonstop za aktivity jednotky, vratane vsetkych pisomiek a skusani. Az strednu ju dame cestovat a do ineho mesta, nieco tazsie samozrejme.

egiginka
26. sep 2020

@fluffy1... ja som v sept dostala termin v cccp na december. ... chcela som kvoky bajkalskej a celkovo, ci je nadana. Nadabie vyslo... poslala som aj na Teplicku vysledok testovania aj pre koronu, tak len mi doslo, ze ju beru... zobrali aj na Bajkalsku.

egiginka
26. sep 2020

@fluffy1 a ja som bola velmi spokojna so statnym BA3.. veka zalezi id testujucej, ako od sukr, ci stat.... a hlavne id dietata, musi byt ok, zdrave, v pohode.... inak ten vykon moze byt velmi skresleny smerom dole. .... a v tychto korona situaciqch, sa aj na teplickej podla mna potesia, ked uz budes mat posudok .. lebo tento rok bolo peklo co do jarneho testovania .. teplicka posielala do Cory, lebo vsak skoly boli zavrete