Poraďte školu v BA pre deti s ADHD, poruchou pozornosti a správania

angel78
29. jan 2019

Zdravim vas, obraciam sa na vas s prosbou o radu, pomoc.. uvazujeme, ze by sme dali nasho syna 10 rocneho.do specializovanej skoly pre deti s Adhd, poruchou pozornosti, spravania, dialexia, diagrafia. Je v skole integrovany ale ma strasne problemy so spravanim v skole. stale vyrusuje a uz to zaslo do.stadia kedy sa uvazuje o vyluceni😔 Poradte, odporucte ci existuje v Ba taka skola co sa specializuje na taketo deti.

denisa098
29. jan 2019

@angel78 dobrý deň, ja by som mamičky potrebovala škôlku pre takéto dieťatko, špeciálnu s milým prístupom, trpezlivosťou, ďakujem

deti95060810
30. jan 2019

napíšte do skupiny BA

lubbie
31. jan 2019

ahoj, pokiaľ viem triedu pre ADHD a rôzne dis deti má ako jediná škola v Bratislave ZŠ Tupolevova v Petržalke. Je to špeciálna trieda, len prvý stupeň, od piatej triedy ich zlúčia s ostatnými triedami. Inak sa ADHD deti integrujú do normálnych tried a navyše ich vzdelávajú v ich partnerských Špeciálnych pedagogicko-psycholog centrách, majú aj špeciálne pomôcky, šlabikáre a pod.

ladenka4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubbie
31. jan 2019

Ešte by som uvažovala o súkromných školách, kde je menší počet žiakov v triede. Problém je, že deti s ADHD nikde nechcú práve pre to vyrušovanie ☹( A súkromné školy v BA sú tiež preplnené. Ja som riešila môjho malého minulý rok. Mali podozrenie na ADHD a Aspergera. Nakoniec je to Asperger/VFA a keď som to na prijímačkách niekde spomenula všetci dávali ruky preč. Ak je to jeho správanie naozaj také zlé, poslednou možnosťou by bol individuálny štúdijný plán, alebo učiť sa doma a chodiť na preskúšanie raz za pol roka.

lubbie
31. jan 2019

@denisa098 Zo štátnych asi žiadna nemá špeciálnu triedu pre ADHD. Skôr súkromné MŠ. My máme veľmi dobrú skúsenosť s Detským centrom Srdiečko v Petržalke, úžasné učiteľky, super prístup. Špeciálne štátne škôlky by ho neprijali na základe ADHD, lebo intelekt bymal byť v norme.

angel78
autor
2. feb 2019

@lubbie spravanie je zle, dokonca sa pridruzil syndrom opozicneho vzdoru, takze nerespektovanie ucitelov, autorit! doma sa nefa učiť, nas vztah to strasne nici😪 individualny uvazujeme ale on je straaaasne spolocensky😣

lubbie
4. feb 2019

@angel78 Ahh, to je teda ťažké😢 Aj pre jeho duševnú pohodu by som sa viac zamerala na to, čo ho baví, nejaké zručnosti, výtvarná, šport, niečo z čoho by mal dobrý pocit, že sa mu to podarilo, možnože potom by bol ústretovejší venovať sa aj tomu, čo neznáša, alebo sa toho obáva. Asi by mu učenie išlo viac hravou formou. Určite potrebuje zmenu. Skúste tú Tupolevovu prípadne ešte Walfdorskú školu, či tam nemajú voľné miesto. Je mi vždy smutno z toho, keď necitlivý prístup dokáže u detí vybudovať odpor ku škole. Držím všetky palce nech to dobre dopadne!

angel78
autor
5. feb 2019

@lubbie ono najsmutnejsie je, ze jemu sa v skole paci, nechce zmenu, ale skola aj ked vraj integruje, nie je asi schopna take dieta ukocirovat. Uz sam povie, ze v triede by chcel zmenit seba😒. Je tazke najst nieco co ho bavi, stale skace z jedneho na druhe.. ale doma vieme super fungovat ale v skole to so spravanim nedava. Prichadza stadium, kedy zacina v skole ignorovat autority a to je velky problem😨

lubbie
6. feb 2019

@angel78 Hlavne nech si nemyslí, že on za to nesie nejakú vinu. Aj keď to nedokáže ovládať, nech je s tým aspoň vyrovnaný. Aj môj neznáša zmenu, ešte stále spomína spolužiakov v škôlke a ako tam bolo dobre (hlavne že tam nechcel chodiť).

motkosko
11. feb 2019

Pozri zs dubova, vraj pekne zvladaju rozne deti. Neviem, ci aj konkretne ADHD. Pripadne skus dat spravit inteligencne testy, ci nie je nadany, potom mozes ist sj tymto smerom, v ba je viac skol pre nadane deti.

liliana82
26. apr 2021

@angel78 píšete ako o mojom synovi, problémy od škôlky, v škole sústavne poznámky za vyrušovanie, nerešpektovanie učiteľov, ako ste to nakoniec vyriešil? Moj syn ma tiež 10 rokov a zvažujem súkromnú školu, dakujem pekne

skorpionica
23. sep 2021

@liliana82 ja mam 9 rocnu, je integrovana, maju asistenta ale iba obcas, mne je tak velmi luto, ze spoluziaci ju beru ako uplakanu ufrflanu, nakolko nechapu ze taketo emocne vykyvy tato diagnoza obnasa. Zalezi od kolektivu a ten je zly. Tiez rozmyslam, ze by som ju prelozila. Ale kde?

amandamath
10. jan 2022

ZS Vlastenecke. V beznej triede hola sikanovana Tu si ucitelia vedia poradit ma kamosov, je oblubena a tesi sa do skoly.

ihned13
16. mar 2022

@denisa098 skolka je na Turnianskej

yankaz
12. jún 2022

@angel78 ahoj, ako ste dopadli, vyriesili to? A ako sa ma dnes? To uz by mal byt pubertiak, ustalilo sa to?

chantal32
19. dec 2023

@amandamath veď tam ke škola pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou. Adhd som tam nevidela. Síce príjímajú nových žakov ale adhd neni ani zmienené na ich stránke

skorpionica
19. dec 2023

@chantal32 ano, oni su nks. Myslim, ze skola vyslovene pre adhd je iba niekde v PK, niekto mi spominal

chantal32
19. dec 2023

@skorpionica škoda ze nie je aj v BA.

skorpionica
20. dec 2023

@chantal32 to ano, ja by som ju urcite vyuzila