Poslať dieťa do školy, ak rodič pracuje v Rakúsku?

anna393
31. máj 2020

Ahojte žienky.
Mám otázku môj otec aj bratia chodia do Rakuska o chvíľu ide aj môj manžel ale dozvedeli sme sa že sa s nimi nemôžme stretnúť pretože by moja dcérka nemohla ísť do školy platí to aj pre tých čo majú pendlerský papier? Manžel ide pravdepodobne vo štvrtok ale vráti sa až keď deti budú mať prazdniny.
Vďaka baby.

heleninamama
31. máj 2020

@anna393 Normálne ju du školy pošli, všade na svete sa už vracia bežný život, len my na Slovensku, kde bolo 0.0000001 % nakazených udržujeme s požehnaním vlády paniku.
A človeka, ktorý prišiel zo zahraničia stretneš hocikde, aj deti.

veronikaszabova
31. máj 2020

@anna393 jasne, daj ju do skoly.

ajka0207
31. máj 2020

@heleninamama nemyslim ze jej ide o riziko nakazy, skor o to aby nedostala pokutu, ze nedodrzuje karantenu

@anna393 pokial viem, pendlerov sa karantenne opatrenia netykaju, cize moze chodit so skoly.

jdvorka
31. máj 2020

@anna393 Ja by som sa informovala priamo u riaditeľa danej školy. Viem, že niektoré ZŠ aj MŠ neberú také deti do školy, ktoré sú v kontakte s ľuďmi, ktorí pracujú v zahraničí - či už pendleri alebo repatrianti. Takto sa vyhneš zbytočným dohadom, aj problémom.

lenuliatko84
31. máj 2020

Pokial viem deti pendlerov do skoly nezoberu

79viktoria79
31. máj 2020

@lenuliatko84 ako vieš? pendlerov sa karantena netýka

79viktoria79
31. máj 2020

ja by som ju do školy dala,ved pises,ze pride domov az cez prázdniny

jdvorka
1. jún 2020

@79viktoria79 Nejedná sa ani tak o karanténu ako o to, že niektoré školy vzhľadom na to, že chcú chrániť nielen deti, ale aj zamestnancov, neberú do školy deti, ktoré sú v kontakte s príslušníkmi rodiny pracujúcimi v zahraničí. U nás, napr. MŠ ani nevolala takým rodičom, či chcú dať dieťa do zariadenia...

maciatkolulu
1. jún 2020

@anna393 nerozumiem, bývam v AT a už som bola v pohode v ba aj ako nependler, nikto nič neriesil

veronikaszabova
1. jún 2020

@lenuliatko84 u nas su deti pendlerov v skolke, aj v skole

lenuliatko84
1. jún 2020

@veronikaszabova u nas v dubnici sa ma pytala ci je niekto nas dvoch pendler ze takych neberu.nas je doma aj tak s nami.

79viktoria79
1. jún 2020

@jdvorka u nas sa nikto nic nepytal ci na pendlerov,alebo pracujucich v zahraničí,beru deti pracujucich rodicov

anna393
autor
11. júl 2020

@anna393 Ahojte dost neskoro odpisujem v skole bola aj ked bol manzel pendler ziadne problemy neboli pre iatotu som sa opytala triednej a nebol problem 😉😉