Prestup na inú základnú školu

bozenkakunova
2. jún 2023

Ahojte maminky.
Mam doma stvrtaka na ZŠ...avsak po poslednych skusenostiach na tejto skole uvazujeme nad prestupom ..
Viete mi niektora poradit, ktora ma skusenosti,ze aky dovod sa udava na novej skole??

Maly je integrovany a nedodrzuju sa postupy podla IVP,pripadne pocuvam hlupe narazky od ucitelky (na jeho intelekt napriklad,pripadne krik,ze nestiha pisat s ostatnymi...) ,zo skoly mi chodi velmi zle naladeny a zvykne plakat.. skola ide velmi tazko 🥺

mamatroch
2. jún 2023

@bozenkakunova my prave riesime to iste, ale uz na 2. stupni, dovody rovnake (dcera si uz vypocula od spoluziaka aj ze je retardovana, lebo dostava diktaty formou doplnovaciek... Ako uprimne, po tom, cim si presla, sme radi, ze vobec dokaze pisat), ulohy / ucivo - napr. pri chorobe - si baby navzajom neposielaju (lebo si na to nechcu minat svoj casovy limit na mobile a pod. dovody)... Reakcia ucitelov: ich to nezaujima, nech si to vyriesia sami. Celkovo tie vztahy v ich triede su na nervy.
Pisala som 2x mail riaditelke na novej skole, prvy tusim pred mesiacom, doteraz ziadna reakcia 🤷 ...ak este dnes neodpise, buduci tyzden tam zavolame a dohodneme stretnutie osobne s nou a uvidime, co poriesime.

januska12323
2. jún 2023

Udaj dôvod tak ako to je. Nepotrebuješ nič vymýšľať.

tanyan
2. jún 2023

Nezvažovala si konzultáciu v CPPPaP? Oni majú celkom dobrý prehľad o situácii v regióne a možno by ti vedeli odporučiť vhodnejšiu školu aj postup.
Ale tiež si myslím, že nerešpektovanie od pedagóga je dostatočný dôvod.

tanyan
2. jún 2023

Teraz však ide na druhý stupeň a tam sa učitelia menia. Ak má dobrý kolektív a kamarátov a problémy sú primárne s pedagógom, tak by stálo možno za zváženie vyskúšať druhý stupeň na aktuálnej škole a neriskovať šikanu od spolužiakov niekde inde.

bozenkakunova
autor
2. jún 2023

@tanyan to vyznam nema,lebo specialny pedagog spolupracuje tak ako skola povie...dieta ma problemy,urcite su aj nejake dys a ziadne konkretne nie su urcene..tym,ze ucitelka do neho v triede pred vsetkymi nakrici a zhadzuje ho,vidi aj kolektiv v triede a tym padom,to nie je pre neho len boj s učiteľom,ale aj s kolektivom..

bozenkakunova
autor
2. jún 2023

@mamatroch podobne sme na tom.spoluziak ho uz niekolkokrat odbil,ze nema cas teraz ..este ze jedna mamička je ochotna spolupracovat a tak vzdy mame dobehnute co treba..inak by sme boli strateni..

simsalabim
2. jún 2023

@mamatroch urcite to ries telefonatom, ja som riesila prestup a nie vsetky skoly mi na mail odpovedali.

tanyan
2. jún 2023

@bozenkakunova Myslela som konzultáciu so psychológom v lokálnom nezávislom štátnom centre. https://poradenstvo-mikulas.lepsiweb.sk/sluzby/
Môže urobiť diagnostiku (alebo ju zopakovať a aktualizovať výsledky) a popri tom dá aj odporúčania / návody / rady...

kacena4
2. jún 2023

obvolaj si skoly v okoli ktora vas vezme aj ako integrovaneho a vysvetli tak ako tu situaciu, ze maly je psychicky na dne z pristupu skoly a ucitelky. najlepšieho ešte teraz nakoľko do 15.9. skola nahladuje na ministerstvo integrovane deti a maju za nich viac penazi. takze skor ta vezmu ako v priebehu roka. drzim palceky

strelicia
3. jún 2023

My prave riesime to iste, uz som obvolavala par ZS v nasom okoli, vsetky beznadejne plne, silny rocnik (rovnako to bolo s nastupom do skolky a tak isto to bude aj pri nastupe na SS)....

simoli
4. jún 2023

My sme sa stretli s podobným "peklom". Nie, nezvazovala som prestup, konfontovala som učiteľov, chodila za riaditeľkou ako na klavír, dospelo to do štádia, že som dala ultimátum, oznámila na veľkom stretnutí kde bola riaditeľka, zástupkyňa, špeciálna pedagogicka dve "učiteľky", že podám na školu žalobu, ktorú som už mala písomne k nahliadnutiu, za x pochybení, ktorých sa škola dopustila. Dočkala som sa oficiálneho ospravedlnenia od všetkých okrem vtedy aktuálnej učiteľky triednej, ktorá to celé spôsobila a dostala príkaz anulovat všetky známky, ktoré neboli v súlade s nariadeniami cppapa a dostal vtedy ako druhak čisté jednotky ako "ospravedlnenie" ktoré ale bolo len medzi nami dospelými. Tiež prísľub zmeny triednej v tretej, tam ho dostala zástupkyňa, a čuduj sa celý svet, dnes končí deviatu a mal čisté až doteraz. Nevzdávajte to, neutekajte, ja som telefonovala na ministerstvo kde mi otvorili oči, čo všetko škola robí zle, ani sa im nechcelo veriť, ale nebola som konkrétna, išla som cestou najskôr konfrontovať školu...

summer23456
4. jún 2023

@simoli wau, sa čudujem že si naňho nezasadli učitelia. Lebo niekedy keď človek chce niečo riešiť,ešte sa to obráti proti nemu.

palicka
4. jún 2023

@bozenkakunova nič nemusíš vymýšľať. Prides na novú školu, zapíšes, oni vydajú rozhodnutie o prijati a kópiu pošlú aj do predošlej školy. Tí im zašlú katalógový list žiaka. Tebe odporucam v novej skole hneď požiadať o integráciu, doložiť iomplet správy. Na prestup nemusíš mat žiaden dôvod. Pokial ti ju zoberú na inu školu, je to len a len o tvojej voľbe

simoli
4. jún 2023

@summer23456 nemala šancu, v druhej ho musela uzavrieť s čistými a v tretej ho mala zástupkyňa ktorá nas až do veľkého stretnutia nevidela, po oboznámení s prípadom nám okamžite podrzala stranu a do očí povedala vtedajšej triednej ze urobila chyby a mala sa na ňu obrátiť keď potrebovala pomoc ako postupovať s odporúčaniami CPPPAP. To bolo poslednýkrát kedy som videla riaditeľku. Žiadne ďalšie konfrontácie neboli potrebné. Ak sa niečo vyskytlo riešila som len s učiteľmi na druhom stupni. Viacmenej to vždy zabralo. Veľmi často sa mu menili učitelia a tak som vždy v septembri nabehla do školy a dala si stretko s novými učiteľmi a prebrala problémy aké máme, vysvetlila odporúčania CPPPAP a išlo to. Nie nebolo to ako z rozprávky 😊 ale nikdy som svoj prístup a boj niekedy SN veternymi mlynmi neoluotvala...

summer23456
4. jún 2023

@simoli som rada, že to dobre dopadlo. Lebo s niektorými si fakt ťažko komunikuje a chybu do nepriznajú.

simoli
4. jún 2023

@summer23456 isteže sú učitelia ktorí nikdy chybu nepriznajú o tom môžem písať knihy 😂 a práve tam je dôležité nepolavit, neupustit, vytrvať, niekedy veľkou obklukou ich naviesť alebo požiadať CPPPAP o konzultáciu s konkrétnou učiteľkou, oni to vedia tak ze sa učiteľ nedozvie koli ktorému dieťaťu. Len vysvetlia postupy pri diagnozach...