Prvý deň v škôlke, čo si vziať so sebou?

cucoriedka81
26. aug 2019

Ahojte 🙂
Mame este tyzden a ide sa prvy krat do skolky. Co vsetko zobrat do skolky okrem klasiky - kefka na zuby, nahradne oblecenie, uterak, pyzamko, papucky ...... a? Tie ktore mate moznost a ste doma - davate hned na cely den alebo? Deticky mamin ktore taku moznost nemaju to zvladnut musia takze by som to tak chcela aj ja. Ako to bolo u Vas?

traktor
26. aug 2019

@cucoriedka81 ja odporúčam na celý deň hneď od začiatku..ale záleží aj od konkrétnej škôlky ako to máte,či zo začiatku nebude dieťa len na pol dňa...to isté platí aj pri veciach,ktoré máš doniesť ..každá škôlka to má inak..niekde treba priniesť aj posteľné prádlo atď. ..pozri si stránku škôlky,či to tam nepíše,plus mali by ste mať aj rodičovské ,kde sa dozvies všetko potrebné..na isto však prines do skrinky náhradné oblečenie,cez ponožky,tričko,tepláčiky a spodné prádlo pre prípad nehody a tak..

deti95060810
26. aug 2019

u nás super...dcéra išla zo škôlky s plačom...okamžite sme predlžovali pobyt na celý deň...Milovala škôlku aj vďaka pani učiteľke...

sandri
26. aug 2019

Ahoj, nasa skolka brala prvy den deti len do 10:00, zvysok tyzdna do 12:00 a az ten dalsi tyzden na cely den. Pre mna ako pracujucu matku to bol doat velky problem, predtym chodil na cely den do sukromnej skolky. U nas nastastie pomohli stari rodicia. Co sa tyka oblecenia, kludne aj vsetko 2x nahradne, dieta sa obleje, cvrkne si, zo zaciatku bude v kuse v nahradnych veciach 🙂 osobne odporucam v prvy den dieta odniest do skolky rano cim skor. Ja som mojho niesla az o 8:00 a bola to chyba - prisli sme do satne plnej placucich deti, moj syn chudak nechapal, ze co sa deje, az nakoniec zacal plakat tiez... Druheho budem davat skoro rano, nech sa tymto scenam vyhneme...

hors
26. aug 2019

@cucoriedka81 Ahoj ťak u nás je adaptácia ta trvá týždeň cca. Najprv sú deti na 3 hod. Potom na celé doobedie a až potom na celý deň. Co sa týka uteráky, posteľné oblečenie to dava škôlka. Moje dcérky potrebovali do škôlky len náhradné oblečenie, papučky, kefku, pyzamko. Nič iné.
Syn keď začal chodiť do škôlky na dedine pred 13r tak bol hneď na pol dna a potom na celý deň po týždni. Tam sme potrebovali nosiť cukor, čaj, toaletak, servítky, oblečenie náhradné, pyzamko, papučky, uterák, posteľné pradlo🙄😊 áno, áno bolo to dávno 😊😊a bývali sme na dedine. Píšem to preto ze všade je to inak. Neboj keď niečo zabudnete dokúpiť nič sa nedeje 😊

traktor
26. aug 2019

A ešte jedna rada..odnesieš dieťa,prezlečieš ho ,dáš pusu a čo najrýchlejšie odchádzaš,aj keby plakalo...ak ti to príde ľúto,poplač si vonku,doma..s týmto je v škôlke najväčší problém,rodičia chlácholením a presviedčaním dieťa zbytočne vystresujú .

lenka2710
26. aug 2019

@cucoriedka81 ja som doma a dávam malú na pol dňa,som na predlzenej,takže ju ani na celý deň dať nemôžem! Do škôlky sme brali klasiku papucky, náhradné oblečenie do skrinky,dievčatka mali mať v skrinke aj hreben! Keď bude skaredo,mala by mat v skrinke aj gumaciky! Samozrejme kefku,pastu,poharik a balík hygienických vreckoviek,inak ma nic nenapada 😊

lenka2710
26. aug 2019

@cucoriedka81 a ešte som zabudla,ak ju budes dávať na celý deň,tak aj pyzamko a ešte u nás mali mať malé deticky aj podbradniky,ušetris kupovanim tričiek,lebo niektoré fľaky fakt nechcú ísť dole

renka30
26. aug 2019

U nás sa chodilo prvý deň na 2 hodiny, potom na pol dňa a od druhého týždňa na celý deň. Ale ak niekto potreboval mohol hneď na celý deň. Zoznam vecí je individuálny - my sme mali papučky, pyžamko, veci na prezlečenie,hrebeň, kefku tuším prváci nepotrebovali a fľašu na pitie. mali síce aj poháriky ale všetci nosili aj fľašu, ktorú si potom brali aj keď išli na dvor a mali ju tam v takých košoch podľa tried. Návliečky, uteráky to bolo erárne. V prvých dňoch bude určite rodičko tam vám povedia čo ešte treba - u nás to bolo mydlo, toaleťák, papierové servítky a tuším sme nosili aj A4 papiere..

palino2306
26. aug 2019

My sme nechávali celi deň a rýchlejšie si zvykol, ako známej mala, ktorá chodila postupne a nevedela si zvyknúť.... Do škôlky je potrebné určite pyžamko náhradné oblečenie a papučky... Ostatne hygienické potreby sme hradili zo Zrpš... Kefky a fľaše sú u nás zakázané z hygienického dôvodu treba si overiť, či vaša škôlka to povoľuje.... U nás nám to bolo zdôraznené hneď 1 deň že nemôžme nosiť fľaše.... Podbradník super nápad používame aj my večne bol špinavý (taký gumený sme kúpili) krpec, keď ide papať si ho oblečie a sme vybavený nechodíme domov až tak špinavý 🙂

nikol873
26. aug 2019

u nas v skolke to bolo super vymyslene. normalne same sa vsetci dohodli na case, kedy si budeme chodit pre deti. prvy tyzden to bolo o 2. proste stak aby deti chodili naraz domov a ziadne tam hned od zaciatku neostalo posledne. velmi nam to pomohlo

pininka1
26. aug 2019

Určite nedávam prvý deň na celý deň, aj keď niekam zástancom toho aby sa dlho nechávali dieťa len na pár hodín, či len na doobedie. Uvidím ako sa mala bude chovat. Beriem aj tie hygienické veci čo kázali a samozrejme všetky papiere, nám ich dali na rodičovskom, ale určite ich majú na stránke školy. Neberiem ešte obliecky, pyžamo a pod keďže neviem kedy bude spať.

hettinka
26. aug 2019

@cucoriedka81 v prvý deň boli u nás deti iba na 1 hodinu a dostali sme zoznam. Na prvý deň sme brali len papučky.

kikanik
27. aug 2019

My mame zoznam potrebných veci na internetovej stranke skolky. Kazda skolka ma ten zoznam iny.

cucoriedka81
autor
30. aug 2019

Dakujem Vam vsetkym za odpovede a rady. Syncek este nevie co ho caka aj ked chodime denne pozerat skolku aby poznal aspon budovu. Hovorime mu co to je, co tam bude robit, ze tam budu deticky, chlapci aj dievcatka, pani ucitelky ........ atd. Ja som v strese, co a ako, viem ze je to zbytocne ale co uz, urcite nie som jedina 😉