Skladanie sa na darček pre spolužiaka

28. apr 2024

Ahojte,
syn ma ist k spoluziakovi zo skoly na oslavu narodenin.
Maminka chlapca nam rodicom navrhla, ze mozeme namiesto konkretneho darceka poslat peniaze na ucet, aby sa tak vyskladalo na nejaky vacsi darcek. Celkom sa mi to ako napad pacilo, tak sme to takto poriesili. Len teraz mam dilemu, ako to bude pri gralutovani vyzerat, ak tam syn nebude mat v rukach ziadny darcek? Urcite sa k tomuto napadu pridali viaceri, ale aj tak rozmyslam, ze kupime este nejaku drobnost. Nemam s takymito "darcekmi" skusenost.
Co by ste robili vy?

zuzinabila
29. apr 2024

@stvura prepac, a s tym si suhlasila?je to ozaj mimo.este tak poukazka kdesi do Auparku za 50 eur,nepoviem..ale kabelka za 150 eur?moj muz ucil 10 rokov na gymnaziu a nikto sa neskladal nikomu na taketo dary.on sam ked bol triedny vzdy upozornoval,ze si nic take neziada.ale tieto zbierky na luxus darceky pre ucitelov vratane wellnesov,zajazdov,sperkov..ved my tym davame odkaz celej spolocnostj,ze ucitel je nejaky špeciálny druh,ktory potrebuje náš súcit a sami ich dehonestujeme.

tana85
29. apr 2024

tiez nemam s takymto skusenost, ale nepride mi to ako zly napad. neviem kolko ste sa skladali, ci to bolo viac ako ste mali v plane alebo tak nejak, ale ok nieco sladke by som mu dala na gratulovacku. inak, dcera si pozvala teraz 11 kamosiek na oslavu a je pravda, ze od kazdej dostane nieco a ak kazda kupi nieco za 15 E, tak ak by sa spojili, tak mohli jej vybrat nieco vacsie za 165E. ale mne je to trapne takto organizovat, takze som to nechala tak.
ked si spomeniem na obdobie 30-tok ked sme rad radom kamarati oslavovali, tak vsetci sme sa skladali a davali jeden hodnotnejsi dar, v pripade dospelych mi to pride ako vyborny napad. kamoska takto cez skladanie dostala LV kabelku, druha kamoska bicykel...lepsie ako mat 20 kytic

svetlonos
29. apr 2024

@stvura
pani učiteľka by dostala cokolqdu a vybavene, im už to ozaj šibe! Také darčeky dám ludom, ktorých mám rada.

svetlonos
29. apr 2024

Ja neviem. Kamoska robila oslavu 3 rocnemu synovi v dedskej herní. Ten malý sa ake aj reálne hra s tými svojimi kamošmi. Nazbierali sa ale doniesol každý co chcel.
Náš 4 rocny sa hra s detmi v mini skupinkách, max 3-4 deti. Oslava s detmi 10+ teda zbytočná.
A úprimne, ja si viem predstaviť momentálne upne inak investovať 250e rocne ako na darčeky inym detom.
Ak budeme robiť takéto dedske oslavy, tiez som radšej za jeden rozumny darček od všetkých alebo 2. No skôr by to bola možno knižka ci lego. Takže zbieralo by sa max po 2-3 eurách. To mi príde adekvátne. Tu oslavu by som robila pre potešenie deti, nie ako kompenzáciu nákladov v podobe darčekov.
Pokial by niekto chcel, môže dat nejakú ckokoladku ale mne uprimne na cudzích kolegov ci deti príde 10e veľa. Iné je to u kamaratkinych deti, to kludne aj za viac.

andrejkap123
29. apr 2024

@tana85 ale to je iné ked ste 30tnicky. Lebo chapete pojem zlozit sa na peniaze a vacsi darcek. Ale male dieta si z tej oslaby odnesie ze “Jurko” mi nic nedal alebo resp spoluziaci mi nic nedali a len rodicia (co ale od rodicov je klasika). Ja by som na skladanie detom nepristupila. A hej príde mi to ako keby rodicia zobru aby mali na oslavu/darcek. Nie je to pekné.

andrejkap123
29. apr 2024

Male dieta nechape ze vsetci sa mi poskladali na darček

elanor
29. apr 2024

osobne taketo oslavy neuznavam. Ved to akoby robili oslavu len preto, ze nemaju na darcek, tak napozyvaju druhych, aby sa mu na oslavu i darcek poskladali cudzi ludia.
Je to nechutne a drze.
Na zaidnu oslavu by moje dieta neslo, a ani by som sa neskadala. Vlastne, na ziadne taketo oslavy moje deti nechodia, a ani sa neskladaju (neskladam).

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinabila
29. apr 2024

@stvura jj, trošku podobné som zažila, síce nie až také silné kafe, že by sa pomstili na dieťati, ale na nás rodičoch áno (lebo som si dovolila takmer vždy nesúhlasiť s navrhovanými sumami a pod.) našťastie, my sme sa potom sťahovali, čiže prirodzene sme školy menili. dcéra je aktuálne na SŠ, a zase to raz vyzerá, že sa idem sťažovať na plytvanie financií v triede🙂 teraz už ohľadom stužkovej. čiže zas ma čaká osud vyvrheľa.

petamich
29. apr 2024

@janka1011 to je tvoj nazor - stale si myslim, ze nie je nic zle na tom, ze mamicka napisala, ze kto chce moze prispiet na ucet, chces/nechces, ja v tom rozdiel nevidim a ak je moznost radsej prispiet tak prispejem (a je jedno ci to je rodina, kamaratka, kamarat dietata)

v com je rozdiel? ze na 50tku kupim hodnotnejsi darcek? aj tam aj tam nejdem s prazdnymi rukami a radsej ako kupit somarinu za 10€, tomu dietatu prispejem (ak je taka moznost)

zuzana76
29. apr 2024

mne sa tento napad nepaci: dieta pride o radost z obdarovania kamarata, rodicom dietata posles nejaku sumu a teda zacnu porovnavat " aha, jozko dal viac ako ferko atd... a podvedome sa mozu zacat spravat inak k detom" , ak kupis darcek ty, tak nevedia presnu sumu, aj ked mozu tusiť. Citis sa zle, ze dieta vlastne nema nic v ruke, s cim by prislo gratulovat a tym padom mas vycitky svedomia a kupujes dalsiu drobnost. Podla mna dost prespekulovane od rodicov oslavenca.

tana85
29. apr 2024

@andrejkap123 asi sme to inak pochopili. myslela som, ze to deti neprispievaju na dar od rodicov, ale na jeden spolocny od nich a daju ho na tej oslavu spolu. napr. velka stavebnica, ta moze stat aj vyse 100€

thoughtfulweirdo
29. apr 2024

Mne sa to zdá dobrý nápad. Veď keby kupujú oslávencovi normálny darček, isto minú viac než 10€ 🤷🏻‍♂️ ja osobne by som to ocenila a pri gratulácii dala niečo sladké.

stvura
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinabila
30. apr 2024

@stvura chvilu som pracovala na jednej skole v BA,jedna z najdrahsich a tam to zas bolo tak,ze na konci roka kupovali rodicia indivindi darceky ucitelkam,nezberali sa financie.

monnci2226
30. apr 2024

a ked mu to darcekovej malej tasky das dzusik, kinderko alebo inu coko a dinosaurove chrumky?? to sa do 3-4 eur zmestis a aj oslavenca potesis. ja by som to rieslila takto.

monnci2226
30. apr 2024

alebo mu moze vyrobit vlastnorucnu pohladnicu - nebude vas to stat nic a bude to pekny osobny darcek 😉

jarmilaj
30. apr 2024

Ak môžem...Moje deti majú cca 30rokov, a nikdy, nikdy som nerobila oslavu pre 25 spolužiakov, ani sa nikdy takej oslavy nezúčastnili. To akože dieťa dostane každý rok od kamarátov darisko za 250€? To čo preboha kupujete deťom počítač, mobil, bycikel, či novú telku do detskej? Ja už asi nepatrím na túto planétu, lebo vôbec vám mladým nerozumiem.