Škola pre deti s narušenou komunikačnou schopnosťou

kvakynka
16. jan 2013

Ahojte, mam dcerku, ktoru by som chcela prihlasit do pripravneho rocnika, ma oneskoreny vyvin reci, slabsiu grafomotoriku, jemnu motoriku, problem s pozornostou a potrebuje k praci silnu motivaciu.... V diagnostickom centre, kam chodime, mi bolo povedane, ze prichadzaju do uvahy dve skoly v bratislave, kde by som dcerku mohla dat. ZS na Jelenej ulici a ZS na Vlasteneckom namesti, vieme mi poradit, mate niekto realne skusenosti hlavne s tou na Vlasteneckom nam? Nikde som zial nijake info o nej nenasla.... Dakujem😉

sesilia
11. jún 2017

@palmir ahoj,a aku ucitelku ste malej prosim.syn tam nastupuje teraz v septembri,tak by som chcela vediet komu sa vyhnut,ak to bude mozne.

miika
11. jún 2017

@sesilia nám povedali ze až v septembri budú vedieť ktorá učiteľka bude učiť môjho syna, on tam nastupuje až do 3.triedy. Doteraz sme boli v malotriedke na dedinskej ZŠ a tam ani učiteľka ani riaditeľka nemali snahu si ani len naštudovať co to znamená vyvinova dysfazia, neustále problémy syna zovšeobecnovali ze jeho chovanie je kvôli rozvodu... Vy nastupujete do prípravky?

sesilia
11. jún 2017

@miika ano , do pripravky. len teraz som dost rozcarovana z týchto prispevkov tu, ci sme spravili dobre, ked su tu take negativne recenzie.

marusia12
11. jún 2017

@kvakynka ešte je škola v Dúbravke....

kvakynka
autor
11. jún 2017

@marusia12 My sme chodili, resp. ukončuje Vandicka treti rocnik na Vlasteneckeho, plus chodila do pripravky .... dievcata nic lepsie ako tato skola sa nam nemohla ani stat .... velka spokojnost so vsetkym. Moja dcera ma prestupit od septembra uz na klasicku skolu, nakolko predispozicie na ziadnu dys sa nepotvrdili a vo vsetkom ostatnom nam pomohli. Dcerka ma same jednotky .... necitala som uz celu diskusiu, ale teda za mna - velka spokojnost s touto skolou!

marusia12
11. jún 2017

@kvakynka je to vec názoru. Ja som bola na Jelenej a mala som z tej školy vyslovene zlý pocit, už len pri vstupe. Na Vlastenecke som sa ani nedovolala, je tam dlhodobo odkazovať v ruštine 😀, resp. vtedy bol. Zvolila som Dolinského v Dúbravke. Čakala som až do 15 septembra, či sa vôbec to jedno miesto uvoľní a natlačím tam syna... je ich v triede 8 a som zatiaľ spokojná.

sesilia
11. jún 2017

@kvakynka jej , si ma potesila. ake ste mali pani ucitelky, mozes kludne aj ip. mali ste tu istu stale, ci sa to meni?

kvakynka
autor
11. jún 2017

@sesilia prepac, nemam teraz viac casu - tak len v skratke - tri roky sme mali pani ucitelku Janosikovu - skvela odbornicka a mamina zaroven, velka trpezlivost s detmi. jej vdacim za to, ze spravne viedla Vandu od zaciatku. V tretom rocniku sme dostali inu pani ucitelku, kt mali predtym na jednom predmete, uz neviem ktorom - a ju deti uplne zboznuju 🙂 p. ucitelka Katka Jakabova - maximalna spokojnost tiez, deti uci a miluje zaroven. Je ich v triede 9.

kvakynka
autor
11. jún 2017

este jednu vec som chcela - mam kamarata, kt ma dvojicky, dcera isla na klasicku skolu do 1. triedy, syna dal este do speci MS, kt vznikla popri tejto skole, pretoze nie je vyspely a je velmi spokojny s tymto rozhodnutim. Urobil velky progres ....

miika
16. jún 2017

@kvakynka ďakujem za tento pozitívny príspevok. My ideme do školy na Vlasteneckom od 3.triedy kde vy ste pre zmenu skončili. Teraz sme na obecnej skole na dedine, odkiaľ sa sťahujeme do Petržalky. Otec syna na tu školu nechcel dať, lebo vraj nebude mať kontakt s deťmi v okolí aký by mal keby chodil do spadovej školy, plus keď ho z Vlasteneckeho vylúčia lebo sa polepšil tak ako tvoja dcéra, tak by išiel už do tretej ZŠ... Ale keďže sa so synom posledný polrok učí len on, nakoniec prihlášku podpísal. Myslel si ze len ja sa s ním zle učím, ale už uznal ze asi potrebujeme pomoc. Vraj sú na skole hlavne chlapci a malinko dievčat.

jajka01988
5. mar 2019

@sona2803 dobrý deň môžem sa spýtať na ktorú ste išli a recenziu? Aký problém ste mali ak sa vám dá napíšte mi aj správu dakujem

evickamamicka
5. apr 2020

Dobrý deň, neviem síce ci mi niektorá odpíšte keďže téma je už stará ale skusim😊
Dievčatá prosím vás moja dcéra ide od septembra na Vlastenecké námestie 1.chcela som sa spýtať ako to tam chodí. Moja dcérka má problém s rečou narodila sa razstepom podnebia. Zajtra ma 7r doteraz chodila MS u nás. Psychologička..... tiež navrhli školu túto na Vlastenecké.Mi sme tam boli niekedy februári cca neviem presne. Vedia aké sú problémy. Ona vlastne ide niečo ako škôlka mi povedali. Nebude sa učiť písmenká atď.... Ale logopedicky rozprávať. No a keďže sme sa zabudli opýtať na rôzne veci tak som sa zabudla spýtať ako je to so stravou. Viete mi dat info ako ste boli spokojné..... Mi keď sme tam boli tak za tu chvíľu som bola veľmi spokojná aj dcérka. Ďakujem

miika
19. aug 2020

@evickamamicka mala som na tej skole syna 2 roky, ale navštevoval tretí a štvrtý ročník. On ma diagnózu vyvinova dysfazia. Čiže netuším ako to beží v tých predskolskych ročníkoch. Mal týždenne logopédiu aj špeciálneho pedagóga. Boli v triede asi 8mi, a na skole sú takmer sami chlapci, aspoň vo vyšších triedach. Dnes je syn integrovaný na bežnej škole, je mu tam lepšie. Strava neviem, syn neje zeleninu a ovocie, veľa vecí na skole mu tým pádom nechutilo.

mmoskalova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wewerka32
20. apr 2021

@miika Dobry den, moj syn bude mať 6r. V 4r. mu diagnostikovali dysfaziu. Tento rok sa mi podarilo vybaviť od septembra pripravny ročník na dolinskeho v BA ,kde teraz chodí aj posledny ročník do ŠMŠ kde je v triede NKŠ (narušená komunikačná schopnosť). Po testoch školskej zrelesti máme veľľľľľaaaaa práááááce v rozych oblastiach. Už teraz sa snaží vybaviť mu miesto (1 rocník) na skole na vlasteneckom námestí. Chcela somsa vás opytať na vaše skúsenosti a názor. Možete mi napísať aj do sk´úkromnej správy. Dakujem

PS: Nemáte náhodou skúsenosti s TOMATIS neurosenzorickou terapiou?

nelinka2009
29. mar 2023

@lubica248 ahoj, môžeš mi prosím napísať do správy meno učiteľky z Vlasteneckeho? Syn tam chodí do prípravky.... Ďakujem (mám veľmi podobnú skúsenosť, ako ty)

aduska_ba
25. mar 2024

Vie mi niekto prosím povedať ako ste momentálne spokojný so ZŠ?