Školska básnička

natalka30
7. sep 2022

Ahojte ja som zufala hodinu malu ucim basnicku kt ma zajtra vediet a po hodine pauzi si nepamätá ani nadpis.. Som neschopná matka mate nejaku radu ako ju to naucit

kacena4
7. sep 2022

nech sa ju najprv nauci citat az ked ju vie odzadu odpredu citat lahsie to pojde spamati

vikusjk
7. sep 2022

@natalka30 v prvom rade musi byt dieta sustredene. Kolko ma rokov? A potom pomaha ucit sa postupne, po dvoch riadkoch, alebo ak to ide lepsie, tak po slohach. A vzdy zopakovat tie prve riadky, ktore sa uz naucila a tak prejst k dalsiemu. Ak je basnicka dlha, alebo to trva dlhsie, dajte si pauzu. Dohodnite sa, ze 10-15 min pauza, zmenit cinnost a tak zopakovat znova a zase pridat dalsie dva riadky.

h2
7. sep 2022

@natalka30 Skús k tomu vymyslieť melódiu, prípadne použiť nejakú známu, ktorá by sa na to hodila. A spievajte si to stále dokolečka až do zblbnutia. Pesnička sa ľahšie pamätá, než básnička.

natalka30
autor
7. sep 2022

@vikusjk mala ma šesť rokov a dnes ze dobrovolne sa naucit dve vety z básničky a ona to vie a za dve hodiny ani nadpis o piatej ju odrapkala a teraz nic tak uz ozaj neviem