Súkromná základná škola v Košiciach

ghaneska
5. mar 2013

Ahojte, prosím vás máte niekto skúsenosť osobnú alebo sprostredkovane od niekoho so súkromnou základnou školou na Masarykovej ulici v Košiciach?
Prosím ak áno, napíšte svoje názory.
Ďakujem.

bibistec
22. mar 2013

sprostredkovane a dokonca viac mamiciek a su velmi spokojne

lilysk
13. jan 2014

@ghaneska Ahoj
Nieco si sa dozvedela ?Ja uvazujem tiez nad tou skolou -som pocula ,ze je vyborna !
dik

ghaneska
autor
14. jan 2014

@lilysk Nakoniec som dala dcéru na Laca Novomeskeho. Ale hovorila som s riaditeľkou na Masarykovej, je milá ale súkromná škola je niečo úplne iné ako štátna....

elpo
18. jan 2014

@ghaneska v čom si myslíš, že je iná ako štátna?
Toto je ich stránka: http://www.sukromnazsmasarykova.sk/ fotogaléria je ale len na heslo, čo je pre bezpečnosť detí úplne super.
Počula som o nej len veľmi dobré referencie.

elpo
18. jan 2014
ghaneska
autor
20. jan 2014

@elpo Je to na dlhšie, dcéra mi chodila do súkromnej školy od 1. triedy a v polovici 4.ročníka sme ju preložili na štátnu.
Ale nechodila na Masaryčku, ale na Slobody.
Rozmýšlala som či ju preložiť na inú súkromnú - teda Masarykovu alebo dať na štátnu. Nakoniec som sa rozhodla pre štátnu a neľutujem. Som veľmi spokojná a teda aj dcéra je veľmi spokojná. Teraz je piatačka. Vieš čo ak chceš niečo podrobnejšie môžeme sa dohodnúť buď mi zavolaj alebo cez skype .... lebo nemám času veľa písať a je to viac čo povedať a iste budeš mať iné otázky ako ja tu niečo napíšem.
Ty ideš dať dieťa do 1. triedy?
Napíš čo ti vyhovuje a pošlem ti do správy kontakt aký budeš chcieť.
Ahoj

simonko1
10. feb 2014

Zdravím, moja osobná skúsenosť je, že by som si už nikdy viac sukromnú školu nevybrala (mám skúsenosti priamo so SZŠ na Masarykovej). Zistila som pri obidvoch mojich deťoch, že záleží na učiteľke a učiteľovi. Aj pani riaditeľka môže byť dobrá a milá, ale deti priamo neučí. Zdravé prostredie môže byť pokojne aj na dobrej štátnej ZŠ. Odporúčam sa pýtať na pokračovanie (v rámci doterajšej existencie školy neexistuje 6.ročník), odporúčam otvoriť otázku stabilných priestorov, stability učiteľov. Určite si musí každý urobiť vlastný názor a mať oči otvorené a nenechať si ich "zalepiť medom". ☹

adrianazs
11. feb 2014

ahojte dievcata prosim vas mate nejake informacie ohladom sukromnej spojenej skoly na starozagorskej 8 je to vraj byvala sukromna skola humann a teraz sa volaju sukromna spojena skola dakujem vopred pekny den

rabatini
22. mar 2014

Zdravím všetkých.Určite neodporúčam súkromnú zš DIDACTICUS.Máme osobnú skúsenosť.Dcérka má DMO,mysleli sme si,že malý počet žiakov v triede bude výhodou,ale bohužiaľ učitelia nemajú absolútne žiadne skúsennosti a dcéru úplne zanedbali.Triedna učiteľka ju vôbec nenaučila písať do tretieho ročníka.Začínali sme s tou školou od zrodu,ale postupne nás úplne vyšachovali a svojím prístupom nás zo školy vyslovene vyštvali.Tí so zdravým rozumom svoje deti už pobrali a my začíname na opátskom.Nikde nás inde nechceli.Možno to tak bude lepšie.Integrácia na Slovensku-nereálna.Všetci sa na niečo vyhovárajú a kladú polená rodičom pod nohy.

mylittleone
27. mar 2014

Vie niekto kolko sa plati na masarykovej?

rabatini
28. mar 2014

@mylittleone Ahoj.No podľa mojich informácii je to jedna z najdrahších škôl a školné činí 150 euro.Na zs Slobody chcú rovnú 100ku a na bývalej Petzvalovej,ktorá je teraz na Moldavskej pri kruháči,pýtajú 50e.Didacticus na Palackého zatiaľ 45euro,ale tú zásadne neodporúčam!

elpo
24. apr 2014

@simonko1
Nedá mi to, ale ak sa niekto zaregistruje vo februári na to, aby 10.feb pridal len jednu jedninú, (negatívnu) správu o škole a odvtedy nič na celom portali ani zmienka. Pripadá mi to ako keď si Fico platil internetových "blogerov" ktorí podsúvali odpovede: urobte si nazor, ale URCITE SA NENECHAJTE... je mi to velmi divne

Dám zopár vecí, ktoré mám z prvej ruky (môj brat tam učí), o ktorých sa zatiaľ nikto nevyjadril. Sama som sa tam bola pozrieť a úprimne Vám poviem, že ľutujem, že bývame v Bratislave. (my za škôlku platíme 400€/mesiac)

v rámci tej sumy, ktorú spomínate, sú školou poskytované nie len školné, ale aj:

- VŠETKY POMOCKY!!! (áno, aj pracovné zošity, aj kružidlá, perá, zošity, áno aj Angličtina a všetko k tomu, proste VŠETKO, dieťa potrebuje len aktovku
- zahraniční native speakeri
- exkurzie, návštevy, divadlá, múzeá a občasne aj občerstvenie počas týchto akcií
- všetky krúžky (tá ponuka je vážne super!!! neviem o inej škole,ktorá by mala geocaching, toľko jazykov, tanečné a to všetko učené odborníkmi!)
- družina - súkromný školský klub detí (viem, toto majú niektoré školy v cene, mnohé štátne nie, sú to peniaze navyše)
- ak rodič zaplatí celé školné na celý rok v septembri, tak aj OBEDY, OLOVRANTY a DESIATY! (a to nie je vôbec málo peňazí na celý rok!!!)
- majú tam spoločenský tanec a hru na flaute ako povinný predmet, čo som nezažila ani na jednej škole (som vyštudovaná 1-4 učiteľka, sama som učila pochodila som viacero škôl pri výbere pre nášho syna)
- a priateľský prístup, úsmev a sú to normálni ľudia!!! ;)
(skúste si to spočítať koľko peňazí je to navyše)

čo sa týka fluktuácie učiteľov, môj brat tam učí štvrtý rok a pýtala som sa na nových učiteľov. (dve učiteľky išli na materskú, namiesto nich je náhrada, čo je úplne normálna bežná vec) ostatní učitelia sú stáli triedni. Ak nepočítame externých odborníkov, napr. lektori, krúžky a pod.

Veľmi ma mrzí ak čítam osočovanie, skryté za falošnú úprimnosť a ohováračky. Je to, myslím si, plytké. A úprimne mi je ľúto, že za takú cenu také služby v BA nezoženiem

mravvcek
23. máj 2014

Prosim vas neviete kolko sa plati mesacne za matersku skolku?

mravvcek
23. máj 2014

Co viem najmenej sa plati na Dneperskej sukromnej skole.

snazilka101
24. nov 2014

@elpo
Dobry vecer, zaujal ma Vas komentar ohladom sukromnej ZS. Je super, co vsetko je v cene. Mohli by ste mi, prosim, povedat o ktorej skole ste hovoruli? Bola to Masarykova alebo Palackeho? Toho roku nas caka zapis do 1. Rocnika a nevieme sa rozhodnut kam 🙂
Dakujem a prajem pekny vecer, Andrea.

ladelaila
22. jan 2015

@rabatini Didacticus je škola, ktorá je zameraná na cudzie jazyky, odporúča sa pre deti a rodičov, ktoré majú záujem o vzdelávanie v danej oblasti. Škola má kvalifikovaných angličtinárov a nie je prispôsobená pre požiadavky detí s DMO.

lambrett
22. jan 2015

ak mozem , pridam sem moju skusenost z pohladu niekoho, kto to zazil sam ako dieta....nechodila som sice na sukromnu ZS, tak neviem ci to pomoze, ale aj tak.....chodila som na sukromne 8roc. gymnaziu v KE, nebudem menovat zatial, takze mna tam nasi prelozili ako 10roc decko zo 4rocnika sa vtedy este islo (teraz tusim z 5rocnika). prve obdobie bolo velmi tazke, ale casom som si ako decko zvykla na zmney. Nasa skola ako sukromna bola ina v tom, ze nas ziakov bolo menej, co tvorilo iny vztah medzi nami a ucitelmi a aj medzi ucitelmi a rodicmi. Skola nam organizovala rozne vylety pre nas aj s rodicmi, kde sa kazdy s kazdym lepsie spoznal a napr ja som nikdy nesla poza skolu, lebo by sa to nasi aj tak hned dozvedeli, kedze si s triednou skoro kazdy rodic tikal....mali sme zaujimave moznosti v ramci chemie a informatiky, sutaze, chodili sme na vystavy, ale ako vystavovatelia pokusov a nie iba obzerat. ziaci sa fakt snazili. ako 12rocna som bola na vymennom pobyte v UK, potom aj v neskorsich rocnikoch sme spolupracovali s Belgickou skolou a pravidelne sme chodievali na pobyt tam a oni sem, cize anglictinari mali fakt super aj prax 🙂 robili sme vselijake projekty z angliny, coz som ocenila az na vyske, ked vsetci z mojej skupiny cumeli na profku na VS, ze co od nas chce a ja som vedela co, lebo sme to na gymku bezne robili. vtedy som si uvedomila, ze ta skola mi predsa bola na nieco dobra. mali sme to prisnejsie, ale nakoniec sa vyplatilo. a nevime ako je to teraz, ale my sme nemohli nosit rifle, malovat sa velmi, nosit vyzyvave oblecko. museli sme chodit slusne obleceni, lebo inak nas poslali domov sa prezliect sa 🙂 vtedy sa nam to nepacilo, ale neskor som ocenial aj toto 🙂 .... v konecnom dosledku som spokojna, ze sa rodicia rozhodli pre taky typ skoly a dakujem im za to....

rabatini
22. jan 2015

@ladelaila Didacticus ,keď začínali neboli zameraní absolútne nanič.Momentálne sú zameraní možno akurát tak na peniaze a na detí kašlú-nie len moja skúsennosť.A pri zrode vôbec boli radi,že mali aspoň 5 detí.Ostatní čo sa poprihlasovali so svojimi ratolesťami sa zľakli a svoje deti preradili inde na poslednú chvíľu.Takže asi tak.Mali nám rovno na začiatku povedať ako sa veci majú a že oni nezvládnu naučiť dieťa ani písať do tretieho ročníka.Stále žneme "úspechy" tejto vydarenej akože školy.Niekedy zdanie klame.Veľa šťastia.

ladelaila
22. jan 2015

Moje dieta Didacticus na Palackeho ulici navstevuje, je stastne a viem, ze aj ostatni rodicia si velmi pochvaluju, ved koniec koncov sa krasne rozrasta, ved klikni na ich stranku didacticus.eu. Za super cenu 45 eur tam mame kopec jazykov, vyletov, divadielka a vsetkeho mozneho, ziadne ZRPS a kdejake zbierky, este aj zosity nam davaju, proste super, my sme velmi spokojni.

jnkal
22. jan 2015

@rabatini Dobrý deň. Moja dcéra navštevuje SZŠ DIDACTICUS. Som nadmieru spokojná s prístupom učiteľov.
O Vašej dcérke viem a poznám okolnosti. Osobne si myslím, že problém s jej začlenením nebol v NEJ ani v NICH ale vo VÁS. Toto moje tvrdenie potvrdzuje aj to, že sa nehanbíte na nich kydať aj keď s Vami už nič nemajú a Vy nemáte nič s nimi...
Skúsme sa ešte zamyslieť, či sú zameraní na peniaze, keď na rozdiel od iných súkromných škol majú školné 45eur. Dieťaťu nemusím kupovať pomocky ani zošity ani učebnice. Mám to v cene...

kristin77
23. jan 2015

Aj náš syn chodí na Didacticus a sme veľmi spokojní. Fakt tá cena 45 EUR na mesiac a v cene úplne všetko je neuveriteľná. Je tu veľa angličtiny. Okrem toho je super, keď tých detí nie je v triede veľa. Učiteľov si tiež pochvaľuje. 🙂

baterka1
23. jan 2015

@rabatini Môj syn tiež navštevuje SZŠ Didacticus a sme veľmi spokojní. Deťom sa venujú až nadmieru, nedá sa to porovnať s inými školami. Cena 45 € nie je veľa, za tie peniaze deti dostávajú viac, než si myslíte. Pomer učiteľ a žiaci je priam dokonalý. Áno, táto škola žne úspechy. Môj najstarší syn chodil na štátnu základnú školu, čo sa týka financií, bolo to takmer narovnako. Prístup ku žiakom sa nedal porovnať. Stojím si za tvrdením, že SZŠ Didacticus je výborná škola a deťom sa venujú naplno.

natynka128
24. jan 2015

@rabatini Neviem, načo je dobrá táto špina, ktorú šírite o škole, ktorá je na vysokej úrovni a nedá sa porovnávať so štátnou školou. Rozprávala som sa s kamarátkou, ktorej dcéra tam chodí a je spokojná, nemôže povedať jedno krivé slovo. Všímam si viaceré dobré názory na túto školu aj v tejto diskusii, takže sa treba zamyslieť aj nad tým, prečo jedine vy šírite takéto zavádzajúce informácie. Vskutku zvláštne...

natynka128
26. jan 2015

Milá pani RABATINI, to, že mi posielate útočné súkromné správy len svedčí o tom, že ste plná negativizmu, hnevu a nevraživosti. Ste naštvaná na celý svet, no aký osud Vás postihol....za to MY nemôžeme ...prosím viac ma nekontaktujte, s takou osobou ja nechcem mať nič spoločné ...takých ľudí zďaleka obchádzam ...ďakujem

sisy222
5. mar 2015

Suhlasim s @rabatini DIDACTICUS urcite nie!

larosa
5. mar 2015

@natynka128
@ladelaila
@baterka1
@kristin77
@jnkal to je váš názor, my sme si s @rabatini zažili svoje a vieme ako to bolo, a určite nie sme spokojné, aj my sa trápime doteraz, vybudovali si na nás "meno", brali každého, bolo im jedno či má alebo nemá nejaké dys..., DMO a podobne, len aby sa rozbehli.... inak vo všeobecnosti problém so školou nebol, ja som bola spokojná, ale len so školou a s tým čo poskytovala za školné, no prístup a chovanie učiteľky je už o niečom inom, ale som si istá, že raz každého jeho skutky dobehnú a všetko sa mu vráti...

sisy222
5. mar 2015

@larosa myslim,ze ladelaila baterka je jedna a ta ista osoba 🙂 peknu prezentaciu urobia skole,ale to nestaci 🙂 osobne skusenosti su viac a tie dobre nie su!

larosa
5. mar 2015

@sisy222 asi tak 😖 a vsetky su neaktivne 😝

ladelaila
5. mar 2015

Ja som jedna jedina osoba a neviem konkretne, kto su tie ostatne. Nikto vam vas nazor neberie, napriek tomu, ze ten moj je odlisny. Nakoniec, kazdy moze prist, pozriet sa a skusit, ze tato skola je naozaj taka, ako to o nej tvrdime 🙂

larosa
7. mar 2015

@ladelaila boli sme, skúsili sme, neodporúčame