Syn má problém s matematikou v 6.ročníku, ako to mám riešiť?

27. nov 2019

Dobrý deň potrebujem poradiť. syn 6 ročník má problém s matematikou a zrejme aj s učiteľkou. Keďže jeho známky sú 1,3,1,3,1,3., 4,1..v tomto slede.1 sú ak s ním nanovo preberiem učivo, 3 ak nestíham - práca 12tky denky nočné, 2 dieťa 4-ták, atď. Konkrétne som prišla na to, že učivo nie je správne pochopené. Rozhovor s učiteľkou cca do 30rokov o jeho výsledkoch skončil asi takto: vraj má strašne zlú triedu vyrušujú 4 chlapci na hodine niekedy sa k ním pridá aj môj syn čím sa zrejme rozptyľuje a učivo nedotiahne dokonca. Vraj ich neučí s učebnice s matematiky ale len s toho čo si pripraví ona sama.Synovi som dokúpila zošity cvičné s matematiky ale predsa ja nemôžem stále suplovať jeho učiteľku.Potom sú tam 2 integrovaný žiaci a 3 s okuliarmi čiže syn sedí vzadu. Ak nerozumie učivu v škole sa neopýta - bol by trápny pred spolužiakmi. Priemer v 5 ročníku z matematiky na konci roka bol 2,4 dostal sólovu trojku., ostatné samé jedničky. Dovtedy od 1-4 ročníka samé 1.jedničky.Cez prázdniny nanovo sme prešli celé 5 r. učivo matematiky .Nemá problém s učením naučí sa rýchlo len to 2 stupňové zhoršenie v matematike trápi aj jeho aj nás. Ako mu pomôcť ?Čo ak mu už nebudem vedieť pomôcť s matematikou ďalej? Mám síce VŠ ale zameranie nie je učiteľstvo ale ošetrovateľstvo. Navštíviť špec.pedagóga, doučovanie, poslať tam niekoho na kontrolu aby zhodnotil systém učenia v konkrétnej triede? Ako to mám riešiť ? Rozhovor s viacerými mamičkami bol taký, že to tiež konzultovali s pani učiteľkou matematiky lebo majú podobné problémy ani ich deti nechápu výkladu učiteľa..Ďakujem za odpoveď

mogaa
29. nov 2019

Inak autorka si v jenom príspevku odpovedala aj sama "jeho vyrušuje aj to ak sa nemôže sústrediť keď mu vykrikujú za chrbtom a učiteľka v tomto prípade nedotiahne veci do konca" - to nie je o tom že učiteľka nevie vysvetliť alebo si nevie poradiť s deťmi.....teraz je najväčší problém že sa rušia špeciálne školy a do normálnych škôl sa integrujú aj deti čo majú problém s chovaním.....učiteľ tam je v prvom rade aby deti učil a nie je to šeciálny pedagóg ktorý vie ako sa pracuje s problémovými deťmi...ak sú v triede 2-3deti čo majú problém s chovaním - učiteľ sa môže postaviť aj na hlavu....tie decká jednoducho budú vyrušovať....bežný učiteľ sa neučí ako pracovať s problémovými deťmi - to sa učia špeciálni pedagógovia, čiže nemá na to vzdelanie

sorciera24
29. nov 2019

@erikavesela ja som len uviedla realny priklad, ako to može byť.....(hoci rodičom je jasne sa to nemusi zdať), netvrdím, že to tak je!!! môže to byť uplne,a le že uplne iny problém.......je kopa možností, z par prispevkov (hlavne subjektivnych) to neusudime.....môžeme len polemizovat... škatulkovanie neznášam, neviem, kde si ho vydedukovala..... len som uviedla osobné príklady z praxe.....

erikavesela
29. nov 2019

@sorciera24 toto su tvoje slova
chlapec nie hlupy, ale bolo presne vidiet,z e kedy sa na hodine sustredil a kedy vyrusoval, ci nedaval pozor, prip. pokulhala domaca priprava.....

sorciera24
29. nov 2019

@erikavesela ano, to je priklad chlapca, kt. som učila...proste takto to bolo...len fakt...(nakolko som to riešila aj doriešila s rodičmi...)

erikavesela
29. nov 2019

@sorciera24 tak sa ospravedlnujem, asi som ta potom zle pochopila

martina1201
29. nov 2019

@erikavesela áno pamätám si to, ale aspoň to bude signalizovať, že nie sú spokojní s učiteľkou a že nie je sama. Lebo len kvôli jednej mamičke a jej nespokojnosti predsa nepôjde riaditeľka na otvorenú hodinu...... Nehovoriac o tom, že inšpekcia sa nahlasuje dopredu, ale riaditeľka sa nemusí dopredu ohlásiť ak sa nemýlim a tým pádom ak učiteľka nebude pripravená na to, tak nebude vedieť nič tie deti naučiť.

loliki
21. feb 2024

Zbytočne sa nehádaj s učiteľkou, ani vyššie. Na pochopenie učiva nech používa učebnicu, PZ, je tam všetko popísané, vysvetlené. Ak nestačí, pozrite si videá na youtube, je ich viac, napr. MaTykár + názov učiva. Vyskúšajte.