Tvrdé a mäkké spoluhlásky

9. mar 2024

Ahojte, ako naucit druhacku tvrde a makke spoluhlasky? Trenujeme cele prazdniny. Doplnuje, diktaty pise, na nete doplna, pracovny zosit doplna. A aj tak niekedy trafi opacne😣😢 My vsetci gramatiku ovladame bezchybne, aj starsia, ale tato hra loteriu. Uz neviem, ako by som ju to naucila😞poradte🙏dakujem👍

kacena4
9. mar 2024

chce to cas aby si to utvrdila

autor
9. mar 2024

@kacena4 prvu 5ku z diktatu uz dostala😞je to velmi demotivujuce. Krici, ze je hlupa a ze sa to nikdy nenauci😞od nas take nepocuva..

viestta
9. mar 2024

Totot pocuva v skole od spoluziakov, s tym moze nieco spravit len ucitelka, ale aj tak tomu nezabrani. Je na vas aby ste jeje dookola vysvetlovali, ze nie je hlupa, ona sa to nauci, len to chce cas. A samozrejme to chce cas a vela citiat, pretoze sa jej zafixuju spravne tvary slov aj bez toho aby musela v hlave odriekavat pismenka. A samozrejme trenovat, ale zas to s tym treningom neprehanat. Jedna zla znamka este nic neznamena

aiana24
9. mar 2024

Naucit vymenovat ich, alebo pisat spravne iy? Asi to druhe... skus ju naucit postupnost, moze si aj ukazovat prstami: 1. Krok: ked doplnam iy, ake pismenko je pred nim? 2. Je to makka alebo tvrda spoluhlaska? 3. Doplnim iy podla toho.

autor
9. mar 2024

@aiana24 ale je milion vynimiek.. a take slova, co sa mi nezda, ze by dieta poznalo/vyuzivalo.. cyklus, medicina, architekt, blystat sa, recyklovat, .. je ich vela. Na dve A4ky😞

autor
9. mar 2024

@aiana24 makke a tvrde spol.vie naspamat.. len nie vzdy to pravidlo plati.. Cyril, cyklon, Gizela, Martin, Cyprian, ...

babababka
9. mar 2024

Moja vnučka tiež je druháčka,ani ona to nevie úplne.Niekedy sa mi zdá,že je aj trochu nahluchlá.Ona to vie odrecitovať,ale tie diktáty... .Nie si je istá.Takže ,potrbuje čas a cvik.

aiana24
17. mar 2024

Na 1. stupni ZS sa neocakava ze dieta bude poznat vsetky vynimkove slova (cyklon, architekt...). Ma poznat pravidlo a tych par vynimiek co sa tocia dokola (Cyril, gitara...). Aspon ja som to tak ucila ;)

autor
17. mar 2024

@aiana24 nasi pisu diktaty zo vsetkych vynimiek.je to cela A4🤷‍♀️😞😕

momoqui
17. mar 2024

Moja druhacka vobec nemusia toto vediet - neprehanas to?

autor
17. mar 2024

@momoqui ja?nie ucitelka? Deti nosia 5ky z diktatov😕

autor
17. mar 2024

@aiana24 mozes mi odfotit, ktore vynimky ucis ty?

autor
17. mar 2024

Moja dostala tieto a este jednu obojstrannu A4

13riska13
17. mar 2024

A tieto vynimky musia vediet naspamät?

autor
17. mar 2024

@13riska13 pouzit, byvaju v diktatoch

13riska13
17. mar 2024

Pride mi to prehnane ale skusali ste napr ze by ona prepisovala texty z knizky nie cele ale co ja viem 10 viet cize by si slova nielen pisala ale realne ich aj videla alebo mne u deti pomohlo ked sa hrali na ucitelov my sme boli ziaci a oni ako ucitelia nas to mali "naucit" co a ako sa pise a pod

13riska13
17. mar 2024

Alebo skuste nech vam ona akoze diktuje nejaky diktat a spravte v nom umyselne chyby dajte jej cervene pero nech vam to ona opravi a oznamkuje

jarka_black
17. mar 2024

Hlavne bez stresu. Chce to čas - nech veľa číta, takto si slová zapamätá. V profile mám klikacie cvičenie pre 2. ročník, možno pomôže.

autor
17. mar 2024

@jarka_black dakujem, wordwall hra denne.uz to pozna naspamat😄

autor
18. mar 2024

@13riska13 toto sa pred rokmi ucila starsia naspamat!!!😞