Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

maznacik007
10. jún 2010

ahojte kocky.. ja som tolko popisala a potom som zistila ze do zlej temy... 😀

u nas vsetko ok... pisomky, diktaty napisane... aj testovali to citanie za minutu... mame jednotky diktaty pise bez chyby... je po mne... nastastie v tomto nie po tatkovi

N. velmi vyrastla ma uz 132 cm a 24 kg... vsetko male... sak to poznate..

ucenie jej ide vyborne ale zasa si zabuda veci... to ma zasa po tatkovi... nas tatko zasa vravi ze ako blondyna si to moze dovolit... 😀
inak si vie presadit svoje... aj v skole... proste riaditelka zemegule... muz zvykne hovorit ze 100 volov za nu bude malo /ako dat buducemu zenichovi/
nedovolila som zbieranie tych futbalovych nalepok... lebo uz sme zahlteny pokemonmi... a momentalne frci guma na skakanie.. mali sme rodicko tak vsetko ok... akurat ze ma menej pisat diktaty... nasi musia kazdy den pisat diktat... a ze staci tri vety a ta moja potvora pisala minimalne stranu denne a to si vymyslala pribehy a basne.ako diktat.. ulohy si totiz robi sama a ucitelka mi hovorila ze tolko nemusi... a ze jej to mam ja diktovat a nie ona vymyslat... tak asi tak... ale pravda je ze som v poslednej dobe nemala na nu cas no co uz...

anlu
11. jún 2010

maznacik my tiez vymyslame take diktaty ze je to pribeh nejaky a tak ju to aj viac bavi a hocikedy nam aj dve strany z toho vydu ale aj sama si vie vymyslat pribehy a basnicky to ma po mne 😀 aspon nieco
a to poriadne vyrastla 😲 nasa Claire je taky stuplik, v triede je najstarsia ale najmensia, jeden cas ju to aj trapilo ale som jej vysvetlila ze co je male to je mile 😀

lubkaj
11. jún 2010

maznacik007, anlu: Ked mate take sikulky, co same vymyslaju pribehy, nechcelo by sa im svoj pribeh pridat do Multimedialnej citanky? Robi ju moj kamarat, ktory okrem ineho uci informatiku na zakladnej skole. Ved pozrite na http://cpr.ii.fmph.uniba.sk/citanka/ (v galerii pribehov tusim na 3. strane je pribeh "Saša a Ivan", ktory vymyslela, do citanky napisala a nahovorila Adrianka 😉 ).

andrea.m
11. jún 2010

tak u nás všetko O.K v čítaní je 4 najlepší v triede.ostatne predmety tiež patrí k tým najlepším. hodnotenie bude slovne ale naše sa bude rovnať čistým jednotkám. čo sa týka čítania tak už asi dva mesiace filipko číta v škole z knihy a nie zo šlabikára. takto čítaju iba tí najlepší.

fotili sa minulý týždeň,tak som zvedavá lebo ten môj ťululum si dal sveter a zasipsoval ho až po krk. nebolo síce ešte tak horúco ako tieto dni ale ani taka zima ešte nebola.

momentálne chodí oblečení v tričku kraťasoch a sandáloch na bososo.na dovolenku odchádzame 19.6 čiže bude chýbať týždeň v škole a musíme si normálne podať žiadosť na riaditeľstvo školy aby ho uvoľnili.

minule mali napísať 5 viet na temu môj sen.síce to nebolo ako celok ale aspoň viem po čom prahne duša môjho syna. dozvedela som sa že chce byť zubárom,chce ísť k moru,že sa veľmi teší do kupeľov.

maznacik007
12. jún 2010

lubkaj dakujem za tip pozrieme sa na to 😉
ano nasa je vysoka a chuda ale je za troch... chuti jej... ale je aj dost v pohybe... ale my sme s muzom obaja vyssi takze ma byt po kom

mimomu
14. jún 2010

ahojte,tak u nas sa pocasie pokazilo.vikend nadherny.v sobotu bola viki na mdd na duchonke a v nedelu sme boli vsetci v bojniciach v zoo a potom sme sa sli este okupat.
nasi maju este nejake vylety naplanovane,takze snad este tento tyzden sa budu ucit a potom to uz bude o hrach.
ako je to u vas?uz mate zakruzkovane znamky?ci mate nejake akcie?

silviamt
14. jún 2010

.....pls o radu, ako daleko od vlakovej stanice sa nachadza ZS Komenskeho 752, je problem sa tam dostat , ak poradite budem vdacna

lubkaj
14. jún 2010

maznacik007: Ak ti tam nieco nebude jasne, kludne napis, skusim pomoct 😉

jaduska
autor
14. jún 2010

my sme mali víkend trošku o ničom - v sobotu, keď bolo pekne, tak manžel zatepľoval balkón, tak sme neboli nikde, v nedeľu sme sa vybrali do Prešova, ale nič sa tam nekonalo a bolo aj zamračené....
Dnes som bola v Prešove opäť - mala som predposlednú skúšku a taaaaaaaaaaak som zmokla....mám pokazený stierač na aute, zlomila sa úchytka, čo ho drží, ale zatiaľ neodpadol....teda až do dnes, v tej najväčšej búrke som musela odstaviť auto, výjsť von a upevniť stierač....no zážitok...a ešte keď vedľa mňa trieskol blesk, tak mi bolo kadejako 😀 😀 😀 😀

Sandra ide v piatok na školský výlet - do Košíc do ZOO 😀

andrea.m
15. jún 2010

naši žiadne výlety pokiaľ viem mať nebudú. mali sme už informatívne rodičovske tak pohoda,budu "čisté" ale slovne hodnotené. budúci týždeň vlastne filipko ani do školy chodiť nebude kedže ideme na dovolenku a potom už tie tri dni nejako vydrží a idu aj s Tami na mesiac k babke.

anlu
15. jún 2010

@silviamt v akom meste?

anlu
15. jún 2010

ja ani neviem ci budu mat nejake vylety, ale vo stvrtok budu mat cela skola vystupenie, je to taky prehlad toho ca sa za rok naucili, Claire sa velmi tesi tak som zvedava, len dufam ze Oli bude mat dobry den ale obavam sa ze bude s nimi vyspevovat ako ma vo zvyku 😀 inak urcite tiez budu same jednotky a tiez mame slovne hodnotenie, este musim Claire pochvalit ze aj ked anglinu ma najmenej rada mala najlepsie z triedy napisany test, mala ho na 100% a ze vraj bol dost tazky, tak som na nu hrda 😀

Jaduska este musime dohodnut nase stretko v Zoo... a jasne ze pridte kazdy kto chcete 😉

jaduska
autor
15. jún 2010

anlu - gratulujeme šikovnici k dobrému výsledku....

čo sa týka stretka - z našej strany, ako sa poznám, to bude určite spontánne rozhodnutie, takže ja ti iba niektoré ráno zavolám, že ideme 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

silviamt
15. jún 2010

ahoj anlu, v Cadci, prave preto som Vam tu vbehla, najskor poradite 😉

andrea.m
15. jún 2010

ahojte babenky. tak naši maju za sebou snád už všetky záverečné testy 😝 ale poviem vám poobracali tie decka z každej strany. a angliny im dali zavrečný test z každej lekcie zvlášť, čiže 6 testov-výsledok:všetky na 100%. z matiky mu chýbal 1 bod a plný počet mal byť 57 bodov tak to tiež musel byť brutál a zaverečný diktát bez chyby 😉 mu to vyšlo podľa tej jeho šablony že každy druhy píše bezchybne 😀 čítanie ešte neskušali ale toho sa bojím najmenej.

jaduska
autor
15. jún 2010

Baby to vážne vašich prvákov takto testujú? Naši píšu testy iba z matiky....

andrea.m
15. jún 2010

vážne jaduš. ja som z toho v šoku. ešte že nedavaju známky aspoň ale bistoš beru vysledky do uvahy na koncoročne hodnotenie. sakra ťažku školu sme Filipkovy vybrali.

jaduska
autor
15. jún 2010

adi - a to je normálne štátna škola, či súkromná? 😕

mimomu
16. jún 2010

ahojte,tak nasi tiez pisali vcera koncorocny test zo sj+diktat a matiku min.tyzden.z aj uz maju predpokladam uzatvorene znamky a tiez z nabozenstva-viki prave vcera hovorila.citanie a pisanie hodnoti celkovo.
dnes maju mat opekacku-ale zacinaju prehanky a v piatok tie piestany.tak dufam,ze bude aspon trochu pekne.
este par dni a maju-mame prazdniny.

anlu
16. jún 2010

@silviamt joooj tak to ti neporadim, Cadcu nepoznam 😕 snad niekto iny... baby radte 😉

anlu
16. jún 2010

Jaduska, dakujem 😀 tak ok, zavolaj, zastavku busu mame hned pod oknom tak v pohode, oblecieme sa, zbalime a mozem ist
u nas tiez maju zo vsetkeho testy kazdy stvrtrok - pisanie, sj, matematika, angl., prirodoveda, a neviem co este ale skoro vzdy ma na 100% tak sa tesim ze jej to tak dobre ide, som zvedava aky bude druhy rocnik

mimomu
17. jún 2010

ahojte.....tak u nasich vcera zrusili opekacku koli pocasiu ☹
a zajtra maju tiez celodenny vylet ale hlasia tiez dost dazda tak neviem ci aj ten nezrusia.uz ho mali prelozeny z min.mesiaca.tak sa chudence tesia.tak dufam,ze bude aspon trochu pekne.
cez vikend zas mame vystupenia z folkl.suboru spojene s opekackou a v nedelu tiez vystupenie na salasi.no neviem ako to vsetko dopadne 😅
nasim uz pomaly zacinaju kruzkovat znamky.viki vcera donesla 3 jednotky-take sme boli obe stastne-lebo to boli koncorocne prace z matiky,z prepisu textu a z vystupneho diktatu.jadus mala z neho jednotku-sice jedna chyba/makcen/.este,ze dnes maju nieco pisat-tusim az z dvoch predmetov,tak verim,ze to zvladne.
ozaj a andrea uz urcite dovolenkuje,tusim isli do sturova.

jaduska
autor
17. jún 2010

mimo - gratulujem 😉 viki je tiež určite šťastná a na tú "nepríjemnosť" zabudla 😵

mimomu
17. jún 2010

jadus dakujem ani nevies aka som bola rada a viki tiez 🙂 🙂 🙂

jaduska
autor
17. jún 2010

mimo - viem si živo predstaviť.... 😀 😀 😀 😀

mimomu
17. jún 2010

neuveritelne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
vsetky vystupne previerky,testy a diktaty na jednickyyyyyyyyyyyyyyyy 😵

anlu
17. jún 2010

blahozelam vsetkym k jednotkam 😉 😀
Claire mala dnes vystupenie, vlastne to cela skola mala a mali to v Jumbo centre, dobre ze tak, lebo v zime to mali v triede v skole a viete si predstavit ako to tam vyzeralo ked sa tam nasackovali vsetci rodicia 😨 nevidela som to sice cele, lebo Oli neobsedi na jednom mieste ale aspon vacsinu kde bola Claire som videla a na flautu hrali cela ich trieda ovela lepsie ako tretiaci 😲 sikovni su 😀

jaduska
autor
18. jún 2010

mimo - aj my gratulujeme....

Naši včera písali test z matiky, San povedala, že by mala mať všetko dobre, ale veľmi jej neverím, lebo ona sa poplaší a robí také hlúpe chyby .....a vraj aj diktát písali už skôr, ktorý by im mal pán riaditeľ opravovať....

A ešte sa vás chcem ženy opýtať, tak ma napadlo, ako vyzerajú tie testy z angličtiny? Naši sa totiž učia anglinu takou hravou formou - pesničky, básničky, farby - ale všetko podľa obrázkov, písať a čítať určite nie. Tak si taký test vôbec neviem predstaviť 😕 😕 😕 😕

donara
18. jún 2010

ahojte, tak gratulujem všetkým k jednotkám. My sme koncoročné ešte nepísali, myslím, že ich budú mať dnes. Ale náš krásavec pomrvil posledný diktát a test, mal to za 2, aj keď ma to mrzelo, tak som sa tvárila, že je to v pohode, bol by z toho ešte viac nešťastný. Z matiky už koncoročný písali a ten je za 1. Tak uvidíme ako to dopadne zo sj..... Jaduš naši sa tiež učia takouto hravou formou, tak si to neviem predstaviť ani ja 😕

mimomu
18. jún 2010

ahojte....vsetkym vam dakujem 🙂
jadus,to doverne poznam-aj viki je niekedy oplasena a zmatkuje a potom napise aj co nechcela 😖 ale neboj,ved vasa ucitelka sa vyjadrila,ze san bude mat ciste,tak uz aj ked bude horsia ako 1,tak to nezavazi.
z aj ich skusala dialogy a slovicka ustne a potom mali taky test v ktorom boli nakreslene napr.zvieratka a oni ich mali mali spojit spravne s postavou,ktora nieco vykonava.
napr.psika mali spojit s chlapcom ktory pocuva hudbu
dalej mali nakreslit slniecko,mesiac a hviezdu

a este mali zakruzkovat zvieratka-ucitelka im hovorila po anglicky a oni mali zakruzkovat spravne zvieratko a pocet kolko hovorila.viki tam stratila jeden bod.
dnes maju ten vylet,tak dufam,ze to pocasie vydrzi.u nas je zatial zamracene ale teplo.