Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
2. mar 2012

@ukana ja si tiež myslím, že sú určité veci, ktoré sa treba namemorovať....nehovoriac o tom, že deti v tomto veku ešte majú lepšiu mechanickú pamäť, aj keď už začína prevládať logická....podľa mňa, keby sa tú násobilku naučili naspamäť, tak by mali viac času si ju precvičovať v praktických príkladoch....mne sa napr. vôbec nepáčilo, ako sa to učila San, že rozpisovala 9x9 = 9+9+9+9+9+9+9+9+9

ukana
2. mar 2012

@jaduska presne, a toto rozpisovanie tie decká akurát znechutilo...to bolo také zbytočne zdĺhavé, stačilo to na jednom takom príklade vysvetliť a potom už násobiť.....však na to to násobenie je, aby sme to nemuseli rozpisovať...

ukana
2. mar 2012

baby, otázka na dnešok : Idete voliť? ja ani neviem, nie je koho, ... ☹ prosím, len sa nedovaďte, 😀 😀 ja len ak, tak koho a hlavne prečo? 🙄 🙄 😝

bodka13
2. mar 2012

@jaduska aj naši sa to učili takýmto sčitovaním 😠 ja som už pri tretej 9 nevedela čia som 😀
@ukana zatiaľ sme rozhodnutí,že ideme .... a ako najmenšie zlo z tohoto veľkého zla v republike nám vyšiel Fico ,má aj reálnu šancu dostať sa do parlamentu

slivka3
2. mar 2012

@bodka13 Aj naší sa tu matiku učia takýmto spôsobom násobenie,sčítanie,odčítanie,geometria zas násobenie a teraz už aj delenie.Násobilku už do 5 naspamäť stále na to píšu rýchlovky do 10 aby vedeli hlavne tu postupnosť a delenie zatiaľ len 2.
@ukana Čo sa týka volieb tak ani neviem či pôjdeme niet tam koho ani voliť.Všetci len sľubujú a skutek utek,takže skôr nie ako hej.

jaduska
autor
2. mar 2012

@bodka13 jéééžiši boduš, len toho nieeeee.....to už radšej Mojsejovú 😀 😀 😀 😀 😝

No ja voliť idem, tiež by som radšej volila ľudí ako strany, robila som si test, že koho voliť, tak mi vyšlo, že KDH - priznám sa, toto by ma v živote nenapadlo 😝 No a ešte som si robila jeden test - tam bolo 10 otázok, a že ako by som volila ja - stačilo dávať áno/nie no a najväčšiu zhodu som mala s Matovičom 😀 😀 😀 Ale ja asi ostanem pri klasike a ako vždy, budem voliť Stranu zelených, aj keď sú tam malinké šance dostať sa do parlamentu.... 😒

bodka13
2. mar 2012

@jaduska no ale mne sa tá Mojsejová pozdáva 😀 tá by im to tam všetkým zrátala a povedala priamo,len že tá sa nikam nedostane ☹ 😀 😀
...aký test si si to robila?

ukana
2. mar 2012

mojsejka sa podla mna dostane do parlamentu 🙂
MM uvažuje nad SNS 😝 tak ja budem asi MOST HÍD nech je to vyrovnané 😀 Bélu ja móžem 😝

maznacik007
2. mar 2012

my smer budeme volit... vzdy som volila pravicu... ale dnes mam pocit ze je to aj tak jedno... koho volis... a nech tam uz je niekto kto tam aspon vydrzi tie 4 roky a nebude sa to menit

inak kocky nakoniec u nas nebudu ze tie rovnosaty ale normalka... saty a tak.. a mam hlavu v smutku pozeram rozne salony a saty... uz som zajednala kadernicku na ten den... tak vyberame aj uces ... mala chce taky kratky spanielsky zavoj... no pomoc... inak to pozicovne dost vychadza aj 50 eur tak som rozmyslala ze kupim.. ako mame inak saty po neterke ta bola dva roky dozadu a ma site saty... ale malej sa nepacia... 😅

kocky co poviete na tieto
http://www.next.co.uk/g6292s2

maznacik007
2. mar 2012

uces sa jej paci takyto...

jaduska
autor
3. mar 2012

@bodka13 mne sa Mojsejová tiež páči s tou jej priamočiarosťou, a že si nedáva servítku pred ústa. Hovorí nahlas, čo si my všetci myslíme potichu....ale nemyslím, že sa jej podarí získať 5%....inak ona s Matovičom by tam boli dobrá dvojka, to by bolo iné ródeo v parlamente 😝 😝 😝 😝

@maznacik007 tiež pekné šatičky...a tie. čo dávala link mimomu sa vám nepáčili?

ukana
3. mar 2012

ahojte, tak máme oblek pre malého aj pre MM 🙂 Matko má krásny, čierny, s vestičkou v rovnakej farbe, polská značka...brala som mu 152, nohavice mu musím trochu podhnút, ale keby do jesene vyrástol, tak mu bude..to máme tú svadbu
MM si kupil klasika čierny, v PL 60€ celý oblek 😅 😲 ...mali rozne strihy, farby, materialy...detský 40€

Krasne tam maju kozene bundy a kabaty, to sa tam asi najviac oplatí..vela brali aj kočíky, postielky, jarné bundy, topánky...je tam iný tovar ako u nás.
Ja som si kabelku a také pončo na jar z flisu. 😉

maznacik007
3. mar 2012

@jaduska nechcem uplnu klasiku... tieto su take no iny styl ... len este nad tou hlavou spekulujem ze aky uces a ako ten zavoj spanielsky.. ale kratky to je jasne... ani tieto saty nie su po zem to nechcem... aj som rozmyslala ze si tu dam otazku nech mi aj ostatni poradia... ale nejako nemam naladu najma po tej mobilovej teme...
ja by som sla aj do niecoho nezvykleho typu 20 30 roky

na krk a na usi jej davam perlovy nahrdelnik aj nausnice ... co mam ako ja... takze by to celkom mohlo vyniknut... no uvidime...

inak darcek sme sa nakoniec tiez rozhodli ze kupime bycikel ako spolu a nieco pamiatkove... tiez ...
mne sa velmi pacia inak v hlave zive kvietky drobne biele... napr. aj konvalinky...

my mame polsko daleko ale zasa blizko madarsko rakusko...

ukana
3. mar 2012

@maznacik007 ..tie šatočky su rozkošne
niečo na inšpiráciu, dá sa tam aj zmenit mena na €, aj ti pošlú, ale ja by som skor podla toho dala ušit
http://www.lightinthebox.com/c/junior-bridesmai...

ukana
3. mar 2012

@maznacik007 ten učes pre malu? zda sa mi trochu komplikovaný....nie niečo jednoduchšie? alebo potom len malinko kvietkov...alebo len zavoj, aby to nebolo preplacané 😔 😅

ukana
3. mar 2012

takto?

ukana
3. mar 2012

🙂 mne sa pači aj s tou stuhou

maznacik007
3. mar 2012

@ukana uvidim royhodne to nechcem preplacatsaty su jednoduche aj topanky budu jednoduche... tak rozmyslam ze ako s vlasmi... uces neviem... teda ... ano nechcem to nejako zlozito mozno par malinkych kvietkov a z toho ten zavoj... ale pojdem poskusam vela variant uvidim... este... ako rozhodne chcem nejaky uces jej lebo moja ma dlhe vlasy ... ma aj ofinu a nechcem aby jej to lietalo ...
prilozim nejaku foto ako ma teraz vlasy...

jaduska
autor
3. mar 2012

@maznacik007 to ti verím, človek sa tu fakt bojí niečo opýtať....na 100% by sa to zvrtlo na to, že načo toľko parády okolo toho 😝 Ale čo vieš, možno ani nie.... Mám ti založiť otázku ja? 🙂 🙂 🙂

maznacik007
3. mar 2012

tak este raz aj s foto to je z vianoc uz ich ma o kusok dlhsie ofinu zastrihnutu

maznacik007
3. mar 2012

neviem ci je to dobre vidiet skusim este jednu

maznacik007
3. mar 2012

zasa bez foto mi to odislo

ukana aj mne sa tie ucesy co si dala pacia... ako saty tie sme uz rozhodnute ze ano a ked pridu tak k tomu doladime co do vlasov

ukana
3. mar 2012

@jaduska 😀 😀 😀 😉 😉 😉 😉 😉
ved je to radost, ja sa nemožem tešit z baby, tak aspon s vašimi povyberáme niečo pekné...MM mi pozeral cez plece, že čo kukám detské šatočky... 😀 len mávol rukou, že ženy 😀 😀

ukana
3. mar 2012

@maznacik007 aka je peknučká 😵 😵 a z tých šiat si možno iná vyberie...tie vaše sú krásne...

maznacik007
3. mar 2012

kocky a co taketo nieco... do tych vlasov

http://www.svadobnepierko.sk/svadobnedoplnky/es...

slivka3
3. mar 2012

Ja som ešte nad účesom ani nerozmýšľala.Uvidím najskôr aké šaty kúpime a až potom porozmýšľam nad doplnkami a účesom.My chceme tiež jednoduché šaty a aj jednoduchý vkusný účes.Uvidíme čo poradí aj kaderníčka.
@ukana A tie šaty na tom linku čo si dala sú fakt niektoré prekrásne,normálne si ich viem predstaviť aj v bielom..... som zvedavá aké kúpime v sobotu my.Ak to budem vedieť nahrať potom Vám sem hodím foto ak ovšem kúpime.

mimomu
3. mar 2012

cauko baby....tak konecne sa mi podarilo dat zamknut tu mobilovu temu 😝
neodporucam uz nikdy viac...co ma to stalo sil 😠
takze preberate saty...super...my sme tiez kuk ucesy ale viki chce kazdy druhy den iny 😉 tak uvidime....ale zlate su tie decka 🙂
@jaduska tie tvoje hlasky su svetove 🙂 vzdy ma tak rozveselia 🙂

andrea.m
3. mar 2012

@maznacik007 čelenka č.4 sa mi páči

andrea.m
3. mar 2012

@ukana no ja som tu síce od stredy nebola ale teda čakám podrobný opis cien detských oblekov v targu 😅

andrea.m
3. mar 2012

tak som vás konečne dočítala @ukana ja som našla tu v KE detský oblek za 30€ takže 40€+cesta do PL by ma vyšla dosť draho kedže MM oblek má a ja šaty tiež.

@maznacik007 krásne vlasy má mala ale ja by som určite nedávala žiadne zložité skoro svadobne účesy. si teda neviem predstaviť ako by Tami vydržala toľko sedieť u kaderníka 😅

čo sa volieb týka my budeme asi Fica voliť