Základná škola Grösslingova 48

daniela1978
14. jún 2013

Ahojte, má niekto skúsenosti so zš Grosslingova 48 v BA? myslím klasickú základnú školu, nie to 8ročné gymnázium na Grosslingovej 18.
ak napíšete vaše skúsenosti s touto školou, budem vám povďačná.

simi222
16. jún 2013

Ahoj,moja dcera chodi na Grosslingovu 48 je druhačka,my sme spokojni.Asom velmi rada že sme sa tam dostali,byvame v Biskupiciach. 🙂

daniela1978
autor
16. jún 2013

@simi222 ďakujem za info. je to klasická zš, alebo je na niečo zameraná? myslím na jazyky, matiku.......

belasok
30. aug 2013

@simi222 Ahoj simi, chcela som sa ta opýtať, lebo mám prváčku a má nastúpit v pondelok. Rada by som vedela akí sú učitelia.

simi222
1. sep 2013

ahoj,ani neviem hdo teras bude mat prvačikov,včera stretla som znamu,jej maly je prvak a hovorila ze bude jedna učitelka zo škvolky ,ja ju poznam no neviem ,kamoška neni spokojna z nov,ale neber to važne,uvidiš do ktorej triedy pojde,ona vyzera taka blondinka,chudučka je.Zajtra pojdeme aj my moja je 3,potom napiš koho mate.Držim palce

vejda
27. jan 2014

simi222 ahoj chcem sa ta opytat hned ti malu zobrali do ZS na Grosslingovej aj ked nemate trvaly pobyt v meste? ja mam trosku obavy boli sme na zapise a povedali mi ze uprednostnuju deti z mesta tak mam tosku strach ci mame nejaku sancu..

simi222
27. jan 2014

ahoj,a odkial ste?u nas to bolo lahšie že my sme tam byvali a mala chodila tam do školky,ked sme po roku sa odstahovali do Biskupic,som bola rozhodnuta že ju tam necham,a tak už bolo aj lahšie nastupit do školy.Mam aj druhu dcerku,je prvačka v školke a tiež ju vzali preto že staršia tam chodi a ma prednost.No držim Vam palce ale som počula že teras sa tažko tam dostat,je vela deti.

kape
1. apr 2014

@vejda ; ahoj dostali ste sa ? My z Petrzalky nie. A to som si hovorila co spravia potom ked nas nevezmu s tymi 5 eur co vyberali uz pri zapise, ked uz tam mi tvrdili ze nase sance na zapisanie su male. To o tom uz dnes zmienka v rozhodnuti nebola. Skola si takto slusne povyberala na skolske pomocky aj od ziakov, ktori tam chodit nebudu a tych tento rok urcite nie je malo. Na zapise tam bol neskutocny natresk. Boli sme naviacerych zapisoch aj v Starom meste, a len tu to vyberali uz teraz.

vejda
2. apr 2014

@kape my sme sa tiez nedostali pre velky pocet deti ;( noo a nech mi teraz vysvetlia ako mi tych 5e vratia som myslela ze automaticky tym co poslu rozhodnutie o neprijati tak rovno aj so sekom..Dost som sklamana lebo sa budeme musiet kazdy den trepat zo Stareho mesta na koniec Petrzalky:(

kape
2. apr 2014

@vejda a kam idete do Petrzalky ? My sme z konca Petrzalky a jedinu skolu , ktoru sme tu riesili a cakaju nas testy je narnia a este Felix ostatne nic moc.

kape
2. apr 2014

@vejda tie peniaze nam uz nevratia je to v nenavratne mozme to brat ako dobrovolny prispevok pre ziakov tejto ZS s MS

vejda
2. apr 2014

@kape to nemyslis vazne? Ja som sa pri zapise pytala ze ak ju nezoberu tak ako to budu riesit a pani mi povedala ze ich budu vracat..ma dobre sere ta skola..

vejda
2. apr 2014

@kape tu ani nepoznam kde to je? Nas zobrali hned na Turniansku to bola ale rezervna ak nas nezoberu v meste..

kape
2. apr 2014

@vejda jaj tak potom som zvedava kedy to vratia a ci maju na to aby este raz posielali list so ziadostou o zaslanie cisla uctu ci sek. Ja som sa na to nepytala, ja som to napisala sarkasticky, lebo nechcem tomu verit ze to vratia. Naco to potom vyberali uz pri zapise, mohli az na zaciatku sk. roka, takto mi to pride z ich strany velke plytvanie fin. prostriedkami ak to budu spatne vracat. No vidis a my spadovo patrime na Turniansku a na zapise sme tu ani neboli, aky paradox 🙂

vejda
2. apr 2014

@kape my sme radsej isli aj tam na zapis lebo na Grosslingovej ked som sa pytala ake su sance mi hned povedala ze nech radsej ideme iste na inu skolu..teraz ked si predstavim ze 122 deti bolo zapisanych a beru len 44 a od kazdeho zobrali 5e ide ma porazit ak ich nevratia tak im tam zavolam lebo nebudem financovat skolu kde nas nezobrali.. 😠

karoliiinka
18. dec 2017

Ahojte,školu by som určite neodporúčala. My mame dlhodobo velmi zle skúsenosti. Dávala som tomu ešte šancu ale bohuzial už sa nedá. Objem uloh je veľký, taktiež nároky na deti. Učíme sa denne 1-3 hodiny a to každý den. Piatky aj soboty aj v nedelu. Prvá ucitelka bola psychicky labilná tak ju vymenili a mame druhu, ktorá zas je velmi neosobna a absolútne bez emocii. Hodnotím to z pohladu matky jedného z najlepších žiakov v triede tj nejedna sa o žiadne slabé dieťa. V škole je neustále veľké množstvo konfliktov, zlá atmosféra, žiadna mimoškolskú zábava pre deti typu lyžiarske ...plavecké ...korčuliarske výcviky ( aspon nie na 1. stupni). Budova je velmi stará a neutulna. Naše deti sa tam teda vôbec netešia. Verim, že na škole existuje par ucitelov, ktori sa snažia svojim deťom život v škole nejak individuálne spríjemniť, ale bohuzial nie je to nás pripad. Testy, pisomky, skúšanie, testy, písomky, poznámky za vsetko...toto je naša skúsenosť;(

bvladka
1. júl 2019

@karoliiinka Júúúúj si ma normálne vystrašila ... vážne je to také zlé na ZŠ Grosslingová? Nás tam teraz prijali a prijali nás aj na ZŠ Pankúchová v Ovsišti. Mám teraz dilemu, lebo do konca týždňa budem musieť syna z jednej ZŠ odhlásiť, aby mohli prijať iné dieťa. Fakt je taký nápor na učivo na Grosslingovej? Náš syn je nadpriemerne bystrý, aspoň tak sa o ňom vyjadrovali v jeho škôlke učiteľky aj psychológička , ibaže má nábeh k lajdáctvu tak neviem či ho mám dať na Grosslingovú kde je nápor na učenie, alebo Pankúchovú kde je doslova masa detí a často sa v škole menia učitelia ... môžeš mi poradiť, prosím 🙂

karoliiinka
18. jún 2021

Tak po rokoch by som rada potvrdila moju zlú skúsenosť. Dieťa je prijaté na 8 ročné gymnázium a odchádza. Druhý stupeň vôbec nezlepšil môj názor na túto školu práve naopak. Prístup pedagógov počas pandémie bol katastrofa, niektorí vrieskali po deťoch na online hodinách (čo sme všetci rodicia aj videli)., testy boli na známky nonstop. Vypadol Vám internet počas testu? Váš problém. Známka z toho čo dieťa stihlo. Po pandémii prišiel masaker v podobe testovania a písomiek. Aj 5 testov niektoré dni. Pýtala som sa či je to možné. Vraj áno. A čo tak myslieťaj na deti? Tak to už asi nie...S niektorými učiteľkami sa nebolo možné nijak spojiť (žiaden telefón, žiaden email, cez edupage neodpovedá.) Nezapisujú plánované testy do edupage, nepošlú Vám prebraté učivo a úlohy, keď je dieťa choré, že to nie je ich robota. Pýtala som si to veľakrát... aj cez triednu. Potom testujú vedomosti, ktoré si zapísalo iné dieťa do zošita, ktoré rodič samozrejme každý večer pracne zháňa od iných rodićov/detí. Potom testy a chyby. Lebo to kamoš v zošite nemal. Ale to je Váš problém. Chúďatká tie detičky. Naštastie odchádzame. Namiesto motívacie detí ich posúvať ďalej, neodporúčajú ísť na 8 ročné gymnázium, nerešpektovali deti, ktoré chodili na prijímačky. Namiesto pozitívnej motivácie za prácu navyše (na prijímačky sa deti musia pripravovať) hovorili našim deťom, že stratia detstvo. Ale to nie je pravda, niektoré deti sú šikovnejsie a majú právo na rozvoj svojich schopností. To nie je koniec detstva ale podmienky vytvorené pre nadanejšie deti a predsa práca na svojej budúcnosti. Škola nemá žiadne hodnoty, žiadne emócie, žiaden vzťah k deťom. Je tam pár výnimiek - pedagógov. Možno 3och som mala tú česť zažiť. Jediná škoda, že moje dieťa nemá také príjemné spomienky na toto obdobie života ako som mala možnosť zažiť ja keď som bola malá koláčka...

karoliiinka
18. jún 2021

malá školáčka🙂