Zodpovednosť triednej učiteľky za šikanovanie v triede

giovannajana
13. jún 2011

Moja dcéra dnes prišla zo školy s tým, že jej spolužiak so spolužiačkou držali na tvári igelitový obrus a druhý spolužiak ju držal pod krkom. Keď si len predstavím, čo sa mohlo stať, je mi zle. Sú to prváci na základnej škole. Učiteľka vraj bola na chodbe a keď jej to druhé deti povedali, neverila im. Nakoniec moja dcéra dostala poznámku, že sa škaredo rozpráva so spolužiakmi. Prosím vás, poraďte mi, čo by ste na mojom mieste robili, pretože ja momentálne nedokážem normálne rozmýšľať. Ďakujem.

petuska123
14. feb 2020

Ahojte tak aj u nás je šikana na syna druháka.uz neviem ako to riešiť. Za 2 týždne boli 2 útoky napadnutie kopanie a buchanie do hlavy. Vedenie školy o tom vie len sa vyhovára ju že nič s tým nemôžu urobiť. Agresor ma adhd a bere aj lieky psycho. Syn sa ho boji odmieta chodit do školy

aber
14. feb 2020

@petuska123 zavolať si rodičov chlapca a diskutovať, iné neostáva, pohrozte TV a iné médiá, proste si nenechajte si tlct dieťa, nech ho dajú do osobitnej keď ho nezvládajú v škole, môže dať aj škola návrh. Viete čo mojej známej dcéru chceli znásilnit na wc chodila na ZŠ nepamätám sa vek prišiel jej otec, zavreli sa do riaditeľne a tak ho zmlatil ako žito. Synček sa mu musí postaviť ukázať, že sa nebojí, vrátiť mu to aj keď by dostal poznámku, proste naučte ho vrátiť to, ináč sa ti s nim potaha do dospelosti aj ja som ju zažila celá zakladá, stredná, v robote až tam som sa osmelila.... Celý život som sa cez to nepreniesla

mondolina
14. feb 2020

V každej triede aj na chodbe by mali byť kamery. Treba si ich vyžiadať a riešiť.