Bude moja neprítomnosť škodiť vzťahu s dcérou?
Dobrý deň, naskytla sa mi ponuka dobrej prace, avšak robila by som 12tky a tým pádom chodila domov až keď dcéra spí a odchádzala keď by vstávala, možno aj skôr, keďže dochádzala by som väčšiu vzdialenosť. Mám ale takú myšlienku, nebudem dcére veľmi chýbať ako matka ? Nebude tým trpieť ?
A kolko ma dcéra rokov? Je niečo iné mať naviazanu 7 ročnú dcérku a zas iné mať 18rocnu pubertiacku ktorá čaká nato , kedy mama vytiahne päty z domu 😀🙂
vek dcéry je dôležitý. bude sama ?
Hádam tie dvanástky nebudeš robiť 24/7. Či? Má dieťa aj otca?
Veď pár dni do týždňa budes po 12 cely deň doma …
2 dni 12tka, 2 dni doma. 3 dní 12tka, 3 dni doma. Takto som robila ja a bolo to super. Bol s dcérou aj otec aj ja.
Záleží na veku dieťaťa, kto s ním bude, keď si v práci, či je zvyknuté byť bez teba.
Budeš mať aj voľno celý deň.
Zvládnuť sa to dá.
Ber to pozitívne. Otec je rovnako dôležitý. Zvlášť pre ženu. Prvý princ. Aspoň sa posilní ich vzťah
Kamararka mala asi osem rokov jej mama odchadzala dokonca do čiech a chybala jej.
Ja tiez tak pracujem hneď po materskej, čo už je viac ako 10 rokov, deťom sa venujem vo volne dni. Ved nerobím každý deň
Dcérka ma 3 roky 🙂 a bude s ňou otec, pripadne ked nebude môcť tak babky
Tak 3rocna je ešte veľmi malá nato, aby tak dlho bola bez mamy.
@bielasovicka ako dlho? Veď nebude celý týždeň robiť dvanástky.
Vyskúšaj a uvidis.
Ja som si našla vysnenú pracu ked mala dcéra 7 rokov, fakt ma to neskutočne bavilo. Akurát práca od 11-19 a cez víkendy. Dlho som to nevydržala, prišlo mi ze trávim prilis malo času so svojim dieťaťom. Ten týždeň mi nevadil ale víkend áno, to bol vzdy taký náš spoločný čas, výlet, kino, plaváreň …
Tieto chvíle sú vzácne a čas kým sú malé netrvá dlho, 12 rokov, potom sú radi ze sú same doma.
@koniarova no ved keď nebude robiť každý deň, tak načo sa potom pýta, či to nebude škodiť dcére? Píše, že bude odchádzať keď ešte spi, a prichádzať keď už spí. 🤷🏼♀️
Nerob to
Od takeho maleho dietata by som taku pracovnu dobu mala iba v pripade, ze by sme nemali co do ust, inak ani nahodou. 12-ky totiz znamenaju, ze budes mimo aj cez vikendy a po 12-ke nocnej, aj ked budes doma, budes pol dna nepouzitelna, lebo budes dospavat. a deti strasne, ale strasne rychlo vyrastu a o to obdobie, kedy ta dieta potrebuje, kedy potrebuje tvoju pritomnost, kedy sa chce s tebou hrat, o to by som sa kvoli praci nepripravila.
@matkahelka nie je to "take male dieta", dcera ma 3 roky, vacsina deti je v tom veku v skolke
@vler a? skolky su do 19.00 vecer? aj cez vikendy su deti v skolke?
@matkahelka autorka spomenula ze s dcerou bude otec popripade babky
@matkahelka väčšinou sa 12 robia 2 dni a potom 2 dní voľna, 3 dni a potom 3 dni voľna. Podľa mňa nič strašné. A dieťa bude cez deň aj tak v škôlke. Len škoda, že autorka už nereaguje. Lebo situáciu vykreslila ako by teraz mala byť 24/7 dvanástky. A máme samozrejme nejaký Zakonnik práce.
@koniarova vidis a podla mna to strasne je. mam doma 3 rocne dieta a je to male dieta, ktore sa chce po skolke so mnou hrat, ktore chce po skolke so mnou ist do parku krmit kacky, ktore sa chce vecer mojkat, atd. ja si skutocne neviem predstavit od takeho maleho dietata byt 2 plne vikendy v mesiaci uplne mimo a polovicu z tyzdna to dieta prakticky nevidiet. ako som pisala, toto by som akceptovala, ak by sme zili z ruky do ust, inak pre mna nepripustne.
@vler ved presne o to ide, ze tam nebude matka, dokonca ani otec, ale babky.
@matkahelka mne by zase nevadilo, že sa mu bude v tie dni venovať otec. Ale to už je na autorke.
@koniarova otec sa mu v tie dni plne venovat nebude, autorka pisala, ze ho budu suplovat babky. a mne by to velmi vadilo- pretoze by sme neboli spolu ako cela rodina a ze sa pripravim v tie najkrajsie detske roky o spolocny cas, ved dieta v takom veku je super partak- na vylety, na varenie, na hry, na vsetko.
@matkahelka neberiem ti tvoj názor. Všetko,čo píšeš môžete robiť počas dní voľna. Netočí sa celý život len okolo dieťaťa. A kvalitné strávený čas môže byť aj s babkami. Ozaj to nebude 24/7. Dobrá práca sa neodmieta. Toto nie je prípad,že dieťa neuvidí celé týždne.
A najmä v dnešnej dobe. Keď peniaze treba a dobrá práca sa hľadá ťažko.
Nájdi si takú prácu ktorá bude vyhovovat hlavne tvojej dcére, a nie tebe. Aby si s nou mohla tráviť veľa času. Je ešte malá nato aby svoju matku videla len občas.
Robila by som 15 dni do mesiaca. Nočné by som nemala, max 1-2 do mesiaca.
@bielasovicka 4 mesiace som hľadala takú prácu, 4 mesiace som bola nezamestnaná, bez príjmu. Všade ma odbili, že mám mínusy, keď nemôžem robiť víkendy, nemôžem robiť poobede atd.
@matkahelka manžel tiež robí 12ky, a niektoré dni sa určite stane, že sa nam to bude kryť, ale pokúsime si tak nastaviť služby, aby vždy jeden z nás vedel byť s dcérou.
@matkahelka a dcéra je s babkami veľa krát aj radšej ako s nami 😃 nie je taká naviazaná na mňa
Zober tú prácu. Nie je dôležitá kvantita,ale kvalita času stráveného s dieťaťom. Veď sa bude mať parádne. Budete sa jej venovať všetci.

A koľko ma dcéra rokov?