Slobodné maminy, ako to všetko zvládate?

miapia_vesela
27. feb 2017

Ahojte maminy...mozno to tu uz vela krat bolo spominane,ale rada by som pocula Vase pribehy. Zaujima ma hlavne ako to zvladate finance (ak otec nic neprispieva) kde a ako byvate, ked pracujete kde mate deturence a ci sa hrniete do vztahov alebo ste radsej bez partnerov? Ja som momentalne sama s rocnym synom byvame u nasich ale citim ze potrebujem nejaky krok v pred , takze asi praca maly do jasli a najst nejaky najom...ako ste to mali vy? Uvitam ak budeme k sebe mile a nebudeme sa osocovat a najma ked pribehy budu Vase skutocne...dakujem ❤ velmi by mi pomohlo najst aj tymto sposobom nejaku spriaznenu dusu kedze mam pocit ze sa mi cely zivot prave zruti a ja neviem kam dalej :-/

dancez
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dancez
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdenka51
19. mar 2020

@miapia_vesela
Ja som ostala sama, keď som mu s malou dušičkou oznámila, že som tehotná. Nebol ochotný sa so mnou viac stretnúť, surovo ma posielal na potrat, lebo som si dovolila otehotnieť, keď to jemu nevyhovovalo. Urobil zo mňa ku.vu, zo seba obeť celej situácie.
Bola som sama celé tehotenstvo. Ozval sa až cca 6týždňov pred pôrodom a snažil sa mi nanútiť krstné meno pre dieťa, lebo to moje vybraté sa mu nepáčilo.
Vyhrážal sa mi testom DNA, aj si ho po narodení syna dal urobiť.
Do rodného listu sa zapísať nechcel, keď som ja na tom trvala. Potom, keď som to prestala riešiť a prišla som na to, že možno bude lepšie, keď tam nebude, tak zrazu sa chcel zapísať do rod.listu.
Plus začalo sa moje peklo. Všetko spochybňoval, robil mi naprieky, očiernil ma pred celou jeho rodinou, s ktorou ma nikdy ani nezoznámil, lebo to nepovažuje za potrebné a ja iba "otravujem" jeho rodinu (keď som sa s nimi snažila kontaktovať písomne). Keď má syna na víkend (každý druhý), zablokuje ma a odstrihne od syna. Ja ako matka netuším, kam môj syn chodí a či je v bezpečí.
Svojvoľne si ma natáča na mobil, znevažuje ma ako matku, nadáva mi do ku.iev. Synovi hovorí, že som klamárka a klamem mu. Natáča si ho na mobil a podsúva mu veci.
So mnou odmieta komunikovať, chodí na mňa kydať na sociálku.
Momentálne si podal návrh na striedavku a je presvedčený, že mu bude schválený.
Nikdy mi nebol oporou, práve naopak. Vidí ma ako svojho úhlavného nepriateľa odkedy som si dovolila otehotnieť, čo nazýva, že som sa prespala.
Mám ho ako guľu na nohe. Viackrát mi navrhol, že sa syna zriekne, ak po ňom nebudem chcieť výživné. Obviňuje ma, že som mu zničila život.
Prisámbohu za tie roky ANI JEDNO milé slovo, stále iba nadávky, obviňovanie, zastrašovanie, najnovšie sa zo mňa snaží spraviť psychicky narušenú. Aj celú moju rodinu.
Syna celé 2týždne účelovo nekontaktuje, ale vyrába si argumenty, že mi volá, ale ja nedvíham. Aj mi to vypisuje do sms. Ibaže jediný, kto nie je schopný komunikácie a kto nedvíha telefón, je ON.
Odkedy sa dozvedel, mám priateľa, tak sa to ešte stupňuje.
Mojím prianím je mať od neho svätý pokoj a žiť si spokojne.
Na čestnosť a spravodlivosť už - odkedy poznám jeho - neverím.
Vrážam peniaze do právnika, som slobodná matka, sama si platím všetky náklady.
Ako sa mám brániť a hlavne ako dosiahnuť, aby som sa ho zbavila? Pretože jemu nejde o syna. Iba je mu ľúto platiť mi výživné.
Trpím ako ja tak aj celá moja rodina. Je to psychoteror, ten sa ťažko preukazuje.
Nepripúšťam si, že by mu prešla striedavka, nakoľko on so mnou odmieta komunikovať.
Čo by som ja za to dala keby sa mi vyparil zo života...

simuskaaa123
19. apr 2020

@zdenka51 preboha, slzy v očiach keď toto čítam.. Držím palce, snáď mu striedava neprejde.. Práve ste mi rozbili všetky ilúzie o tom, že budem mať pokoj 🙈my sme sa rozišli 10 dní po pôrode.. Takisto záujem o malú žiadny ide ku len o to urobiť mne zle.. Na súde ma vykreslil ako agresívnu xantipu, ktorej nejde o výživné ale potrebuje peniaze na značkové handry na ktorých je chorobne závislá.. Sudkyňa zožrala všetko aj s navijakom... Snáď to u vás dobre dopadne.. Držím palce..

mon_13
13. máj 2020

Ahojte ja tiež riešim momentálne odchod od partnera s dvomi deťmi noo sťahujem sa 300km od rodiny takže nové Mesto nový ľudia akurát práca stará a zatiaľ riešim podnájom nemám tu nikoho iba jedného známeho ktorý je aj môj šéf takže mi prisľúbil pomoc co sa týka deti.. Tak hádam to zvládneme teším sa po rokoch kontrolovania a sledovania a žiarlivosť ných scénach na nový začiatok človek nejak musí začať a keď ne skúsi nevie 🤭

dancez
14. máj 2020

Ahoj akam sa sťahujes?

mon_13
14. máj 2020

@dancez do Bratislavy.. ☺️

dancez
14. máj 2020

@mon_13 deti to ako berú? Ja sa bojím koli synovi ma 4 roky odísť a jeho otec sa vyhráža striedavo starostlivosťou

mon_13
14. máj 2020

@dancez noo mam 6rocneho chlapčeka. A 8rocne dievčatko berú to úplne v pohode tešia sa tak som veľmi rada môj ex sa asi teší tiež mam taky pocit a jasne striedavo nerieši ale nebudem samozrejme proti keď ich bude chcieť na vykendy alebo na prázdniny..

kika499
12. jún 2022

@miapia_vesela ja som na bábätko úplne sama otec malej sa na mňa vykašľal v 4 mesiaci tehotenstva s tym že on nechce dievča ale chlapca nie je určeny ani ako otec malej nedáva jej ani cent bývam v nájomnom byte mám pôžičku ale zvládam to je to síce náročné ale pre ňu čokoľvek na svete ❤️

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz