9 mesačná sa v noci často budí. Je to zo zlých snov?

lulla
18. aug 2009

Ahojte maminy,
dcerka ma 8,5 mesiaca a teraz sa zacala v noci velmi casto budit cca 4 - 6x ale po polnoci. Ma uz 4 zubky vonku a teraz sa zda, ze ziadny nerasite. OD 20,30 hod do polnoci spi pekne a od polnoci ma velmi nepokojny spanok.
Ztrhne sa hned sa v postielke postavi sa a mrnci , ak ju necham dlhsie tak sa rozplace. Vyberiem ju ,prilozim si ju a po chvilke zaspi, dam ju do postielky ALE cca za 2 - 3 min. sa to cele opakuje, Ako keby bola zablokovana v nejakom polospanku. Uz som ju aj skusila uplne zobudit, zazala som svetlo lebo mrnkala. Potom ju vsak bol problem uspat. Tuto noc to trvalo asi 4 hodiny v kuse (minule noci tiez) Som z toho uz aj dost unavena.. od polnoci skoro vobec nespim. Nemate s tym niekto skusenost ?
Teplo ani zima jej asi nie je, hladna by nemala byt aj ked samozrejme vzdy ide po mliecku 🙂 , spi vo svojej postielke vedla mojej postele, zubky jej teraz asi neidu, chora nie je ani zapal uska nema, ziadna teplota, zatial stale kojim, cez den papa aj prikrmy... Vazne neviem ako jej mam pomoct. V noci ked tak place sa mi zda dost vystresovana.... ci sa jej nieco zle sniva.... neviem ... ale zvlastne je ze dokaze aj 15 x po sebe zaspat a zase vyskocit a byt hore...
Vopred vdaka za dobru radu.

Trva to uz asi 10 dni. Uz som si myslela ci to nie je splnom, ale ten teraz nebol.

katarina.banska
2. mar 2011

@stresman to ako keby si pisala o nas. presne toto iste mame aj my. ide ma trafit, kazdu chvilku je hore.......

slavicita
2. mar 2011

@stresman Ja keď som o tomto spánku povedala doktorke, tak mi povedala, že sú to určite zuby a naozaj o týždeň mu už vyšiel jeden ale napísala mi aj lístok na neurológiu..vraj existujú kvapky ale sú bohužiaľ na chemickej báze a keď sa dajú bábu, tak poriadne spí ale vraj to odporúčajú len v krajných prípadoch lebo to nie je veľmi zdravé..zrejme tým maminám, ktoré už fakt nevládzu..tak skús skočiť na neurológiu a uvidíš, či to nie je neurotického charakteru🙂

stresman
2. mar 2011

ja s malinkym chodim na neurologiu od narodenia, kedze je skor narodeny...naposledy som to spominala a nebola dr velmi spokojna, ze tak zle spinka, dohodli sme sa, ze pri najblizsej navsteve jej porozpravam, co sa zmenilo a tak, to je v maji, ked bude mat rocik. Hadam to dovtedy vydrzim a pokial skutocne nenastane zmena, prejdem to s nou. Nejde len o mna, ale pre babo je najzdravsie dobry a dlhy spanok, ved sa vyvija...a on ma priserne noci, ved ledva upadne do hlbokeho spanku a o chvilu je hore...chuda moje, co ho trapi?

janka108
3. mar 2011

@stresman mali sme uplne podobny problem, cez den bol ako slniecko , v noci kazdu chvilku hore, velke place, nakojila som ho nemohol sa ulozit, zaspaval aj hodinu, za dalsiu hodinu bol znova hore..v poslednej dobe som si myslela, ze su to zuby, ale uz ked sa po x tom zobudeni, sa stahoval mm do obyvacky sa aj s poduskou, zasycal len, ze predsa mu od narodenia nemozu ist zuby...v podstate to trvalo od jeho narodenia, v lepsich aj horsich fazach..vyskusala som vsetko, kojenie, caj, um, chladnejsie, teplo, homeopatika, k nam spat do postele...atd. zostavala len uz psychicka pricina. neakceptovala som, ze z toho vyrastie. mam cakat do 3rokov?az som sa rozhodla zajst za jednou pani, ktora robi terapiu pomocou metody "one brain" v dubnici nad vahom.bola mi doporucena, ze uz vela detom pomohla. napisem to tak laicky, islo o to, vratit sa do priciny traumy, ktora ju sposobuje a spatne ju "odstranit, alebo zaakceptovat". pretoze dieta je s mamou spojene do 3rokov, robila to na mne. vysvitlo, ze je poznaceny stresom zo 4tej doby porodnej, kedy ho odo mna zobrali, umyt,ponatahovat, pomerat a ine strasne dolezite veci, ktore treba "hned"urobit potom, ako sa babo dostane z tepla bruska, kde celych 9mesiacov, ma istotu, pocuje tlkot srdca, a odrazu hups snim so sestrickou do vedlajsiej miestnosti vybavit vsetky nalezitosti.. nevedel co sa deje, a ten cas bol pre neho nekonecny a velmi stresovy. su deti, ktore tymito zalezitostami poznacene nie su, ine na to reaguju velmi citlivo. ako napr. na vyvolavacky, naplanovane cisarske rezy a pod. preto teraz ma taky nauceny model spravania v noci a neustalej potreby overovat, ci tam som. musim povedat, ze od navstevy terapie (stacilo jedno sedenie cca 1hod.) su len 3 dni, a je vidiet vyrazne zlepsenie. dala nam cvicenie, ktore je asi individualne, mam ho robit nasledujucich 7dni, nechcem to tu rozpisovat, ale spanie je neporovnatelne lepsie. zobudi sa sice na kojenie, ale o polovicu menej krat ako predtym, a na to sa hned otoci a spi..ziadne tazke zaspavanie s placom.. dnes cez den spal 3hodiny 🙂 uvidime ako budeme pokracovat, sme este len na zaciatku. napisala som len moju skusenost, nerobim nikomu reklamu a podobne.. len ked uz su vsetky moznosti vycerpane, niekedy moze byt pricina inde...

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janka108
3. mar 2011

@miseles najdem presnejsi popis na nete a dam sem link, nech to odborne vysvetlenene , a nie od laika ako som ja 😵

miseles
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stresman
3. mar 2011

@janka108 Boze jani ani nevies ako rada to citam. Priznam sa, ze odkedy sa maly narodil, tvrdila som, ze s nim nieco nie je v poriadku. Maly sa narodil o mesiac skor, odtiekla mi voda, ale on sa na svet nepytal. Dostala som tri vyvolavacky!!! a mala som sialene bolesti, zvracanie, odpadavacky, fuj zle zle zle, po porode mi hoihned polozili na lono a potom ho zobrali umyt a do inkubatora. Dieta mi dali az na druhy den...od prveho dna ako sme prisli domov maly plakal vo dne v noci...cez den okrem ruk nechcel nic, ani kocik ani postielku, zaspaval na mne, ked bol hore iba na mne, kocik sme mali na paradu, tato tlacil a ja som ho nosila na rukach...velmi tazke obdobie prve styri mesiace, potom sa to postupne ukludnilo, dni su nadherne, je spokojny, ale noci zostali ... neviem preco sa zobudi, ked nie je hladny ani smadny, brusko ho neboli, lebo akonahle k nemu pridem, pohladkam ho, dam cumlik, spi dalej...preco sa ale budi? skusala som vsetko, spanie na brusku, na boku na chrbatiku, chladnejsie, teplejsie, v posielke, medzi nami, s tatom, bez tatu...no NIC nepomaha...rozmyslala som nad tym naramkom urieknutia, ale kto by ho uriekaval, ked som s nim prevazne sama? Naozaj sa zacinam zamyslat nad tym, ze by som s nim niekam zasla...nemohla by si mi dat kontakt na tu pani?

janka108
3. mar 2011

@miseles @stresman relativne jednoduchy popis principu, v com to spociva som nasla tu.
http://kineziologie-brno.websnadno.cz/Princip-m...
je to zalozene na vztahu "mozog-sval ", podla tvojich reakcii svalov na predlakti, sa urcuje pricina stresu. napr, ona zada otazku, pritom ta drzi za predlaktie , a podla toho sa hlada pricina stresu, nasleduje korekcia, pripadne cvicenia.
u nas to bolo tak, ze zakial ma ona testovala, to trvalo len chvilku, maly sa hral na zemi. a potom okolo nas pobehoval atd..da sa to v pohode absolvovat s dietatom.
chcem len podotknut, ze netvrdim, ze je to vseliek, treba odstranit, vsetky mozne negativa, ktore mozu suvisiet s nepokojom dietata., napr. ak je matka nervozna a prenasa to na dieta, tak asi nemoze cakat kludne dieta apod.. stojim si za tym, ze tato alternativna metoda pomohla uz viacerym, ja sama som ju so synom uz raz absolvovala. urcite je na slovensku viac ludi, ktori sa tomu venuju, ja mam skusenost len tu http://www.onebrainkulichova.sk/metoda-one-brain/ (tak a teraz neviem ci som mohla uviest priamo link, aby ma tu niekto neubicoval za sirenie reklamy 😕
a mozno ste niektore citali znamu knihu od zdenky jordanovej "dite jako sance pro tebe", ktora tam vlastne pise o roznych "detskych pripadoch",. kniha sa naozaj oplati precitat!

janka108
3. mar 2011

, tu som nasla este jeden popis (aj ked som uz mino temu, viem uz nebudem take pisat a budem dobra 😉
Facilitátor, osoba zaoberajúca sa kineziológiou, testuje svalové napätie. Rozdiely v napätí svalov slúžia na identifikáciu stresovej situácie. Je to komunikácia s mozgom prostredníctvom svalov. Bunková pamäť dáva možnosť zistiť vek príčiny, pretože organizmus si pamätá všetko, čo sa v jeho živote udialo. Metóda nepoužíva hypnózu, vek príčiny sa zisťuje pomocou zmeny svalového napätia. Na odstránenie negatívneho zážitku slúži niekoľko desiatok korekcií. Sú to mimoriadne jednoduché fyzické cvičenia, masáže akupresúrnych bodov, pôsobenie farieb, svetla, vizualizácia pozitívnych skúseností, rôzne spôsoby dýchania. Všetky účinne pôsobia pri odstraňovaní energetického bloku, ktorý sa vytvoril v dôsledku negatívneho emocionálneho zážitku. Odstránením negatívnej emócie a jej nahradením pozitívnou informáciou v mysli človeka sa odstránia aj bloky z telesnej úrovne. Metóda odstraňuje bariéry, systémy presvedčenia a strachy, ktorými nás negatívne ovplyvnilo naše okolie ešte v detstve, dospievaní alebo už prenatálnom období.

stresman
15. mar 2011

@janka108 janka ako to prebieha u vas? Bola som tyzden mimo, tak ma zaujima, ako sa vam zlepsil spanok? Pomohlo to teda, lepsie spite?

andrema
15. mar 2011

@lulla ahoj, viem,ze je to uz vyse roka,co si pisala o nespavosti tvojho dietatka a nocnom budeni. Chcem sa spytat,ci sa to nezlepsilo. Ja mam ten isty problem s malou,uplne sa v tvojom vidim. Uz som tiez vyskusala vsetko mozne a stale sa v noci budi. Ked mi svita nadej,ze 1 noc prespi v kuse,lebo som nieco zmenila,tak na druhu noc to uz neplati ☹

andrema
15. mar 2011

Ahojte vsetky nevyspate mamicky, normalne neverim vlastnym ociam,co to tu vsetko citam, kolke z vas ma rovnaky problem ako ja. Pretoze moje kamaratky naokolo maju deticky,co pekne prespia celu noc, zatial co ja chodim vsade unavena s kruhami pod ocami,tak oni si pekne uzivaju matersku. Asi nezostava nic ine len vydrzat.

zuzana315
16. mar 2011

Pridavam sa k vsetkym nevyspatym mamickam,sama sa niekedy cudujem,ze este stale fungujem.Noci su u nas take zle ako u vas ostatnych.Dobra noc je,ked sa budi kazde 2 hodiny,zla noc,ked sa budi snad stale.Uspavanie je na rukach.Stale kojim,tak niekedy v noci aj cuckanie uspinka.Niekedy som uz vsak z tych noci taka unavena a vysilena, ze sa normalne bojim, aby som v tej zlosti malemu nieco neurobila,silno ho nezatlacila alebo nevykrikla na neho.Ach jaj,ked neviem,co to moje bobatko trapi ale aj tak ho lubime najviac na svete 🙂

janka108
16. mar 2011

@stresman maly spi urcite lepsie, najlepsie to bolo par dni po terapii, z x-zobudeni v noci mal len dve tri. potom mu zacali ist zuby (do tyzdna mu vysli horne dva) takze budenie v noci bolo znova, ale potom ako som ho nakojila, hodil otocku a zaspal. predtym sa nervozne prehadzoval zo strany na stranu, plakal, zurivo kusal do podusky niekedy aj tristvrte hodinu. teraz sa nakoji, otoci a spi dalej. ale momentalne to caste budenie ma, ale je tiez fakt, ze to cvicenie co mi dala ta , bolo problematicke mu to robit, nechcel si to nechat. pritom to nebolo nic hrozne, len masirovanie urcitych bodov, a on ani za svet. este sa s nou chcem kontaktovat a uvidim co dalej..

medyna
8. apr 2011

ahojte, tiez sa hlasim do "klubu" ... odkedy sa Natka zacala intenzivne pretacat, tak mi strasne zle spi v noci ..... 😒 . Okolo polnoci zo spanku zacne plakat raz slabsie, inokedy silnejsie, potom na chvilku zaspi a tak dookola ..... Ked pozeram, ci je hore, tak ma zavrete ocka, a lem mrncí, place , je nekludna .... Trva to tak 2-3 hodinky, no radost ..... ☹ .
Beriem ju aj k sebe do postele, potom uz az tak neplace, len strasne sa prehadzuje .... minule som ju zobudila uprostred mrncania (nevediac, co to spraví), spustila mi taky reeeev strasny, aky som u nej uz davno nepocula..... ufffff...... nedala sa chvilu ani utisit ..... 😒 . Citala som vyssie, ze to mozu byt nespracovane zazitky pocas dna, ale to zaciva nieco take hrozne, ze pri tom tak place???? Chuderka moja malicka ...... ☹

slavicita
8. apr 2011

Ahojte, tak my sme mali tiež problémy so spánkom od jeho 5 mesiacov..proste katastrofa...nechcem to zakríknuť ale odkedy spí malý len raz za deň ( a to je taký týždeň ), tak sa mu spánok o dosť zlepšil. Pričom som nemala pocit, že by spal veľa. Spával hodinku doobeda a hodinku poobede.
Teraz večer o ôsmej zaspinká v postieľke a do takej polnoci sa zobudí zo dvakrát, dám mu cumlík, prikryjem ho a spinká ďalej, potom si ho preložím k sebe pre istotu a spí až do rána neprerušene!!!...Vstáva síce už o pol siedmej (predtým to bolo vždy o tej pol ôsmej až ôsmej ) ale to mi nevadí lebo som dokonale vyspatá🙂
Možno sa mu už konečne začína zlepšovať spánok ale nejdem sa tešiť predčasne lebo budem zase sklamaná...🙂)

iwulka23
22. máj 2011

Pripájam sa aj ja:( bohužial k tým ,,nespokojným"mamičkám..malá ma len 4 mesiace a už máme tu hrozné noci :( spinkame katastrofalne..teda aspon pre nas🙂pre väčšinu z vás to bude ,,luxusný"spánok..ale ja som bola zvyknutá že malá spinkala super...a teraz sa to všetko pokazilo..prvý mesiac bol samozrejme ťažky..ale rýchlo sme si zvykli..a potom malinka až do toho 3,5 mesiaca spinkala super..budila sa max.1x v noci..niekedy vôbec..vyspinkala do rana-od 20:00 do 6:30(niekedy aj dlhsie) a aj keď sa 1x zobudila tak vždy sa krasne napapkala a spinkala dalej..bez problemov..ale teraz?..budi sa 2-3x ...a hrozne nieco..myslim ze máva zlé sny..už 2 noci za sebou sa stalo že v čase cca 22:00-23:00 malá začne plakať alebo mrnčať zo spanku...trhá ju..prehadzuje hlávku..a včera to nechcelo prestať..musela som ju vziat na ruky a upokojit..ale ani to velmi nepomáhalo..upokojila sa až ked som jej dala čajik..potom sa zobudi okolo 1(s hrozným plačom,to musia býť všetci susedia v pozore) troška poucucka..(krmime z flaše) zaspi..potom o okolo 3..a zase..plač hrozný,troška sa napije ale ppotom je to už horšie so zaspávaním..a zvykne sa zobudit potom ešte nad ránom..okolo 5 pol 6..a už len občas sa stane že ešte zaspi..

Neviete niekto prečo sa jej tak zmenil ten nočný režim..?a o dennom sa ani nevyjadrujem..pospi max.dokopy 3 hodiny..rekord je ked jeden spánok trva 45minut...a čo som si všimla tak počas dna na nej hrozne vidno že by aj pospala ale akoby nevedela prísť do spánku..a dokonca sa aj počas dna stáva že má sny..trhne s ňou.plače so zavretými očkami..:( ako jej mám pomôcť???niekedy mam pocit akoby v tom sne hrozne trpela..lebo ked plače tak hrozne žalostne :(

azarijka
22. máj 2011

@iwulka23 precitaj si "kazde dieta sa vie naucit spat same" je tam vela popisane aj o spanku deticiek, mozno najdes na zaklade toho odpoved. inak aj u nas sa v tom case zmenil spanok, do vtedy sa budila 1-2krat, od toho obdobia som niekedy aj 10x hore, nie kvoli hladu ale budi sa lebo hadze rucickami, meta sa, sermuje so sebou.... deticky v tom veku uz viac vnimaju a cely den sa im potom premieta v hlave, co som citala tak najhorsi spanok je okolo 6-9mesiaca....

slavicita
24. máj 2011

@iwulka23 no môj názor je ten, že už ju začínajú svrbieť ďasienka a z toho je taká mrzutá...🙂 My sme si tiež týmto všetkým prešli a presne vo 4 mesiaci sa malému rapídne zhoršil spánok. Zo začiatku to boli tiež len 3-4 zobudenia za noc ale potom to prerástlo do takej miery, že sa zobudil aj 15 krát a to každú noc. Normálne som si aj vravela, či mám ísť vôbec spať lebo bol hore každú pol hodinu. Skúšala som všetko možné a nič nezaberalo.
Môže to byť aj tým čo písala azarijka, keďže dieťatko už viac vníma okolie a v noci sa mu o tom môže snívať...bohužiaľ radu na to nemám, jedine sa na to psychicky pripraviť a hovoriť si, že jedného dňa to skončí...mne to pomohlo a v podstate som si tak zvykla na nespavosť, že teraz keď už spí pekne, tak sa aj tak budím🙂)))

iwulka23
25. máj 2011

@slavicita no s tymi dasienkami mas asi pravdu...mala je hrozne mrzuta aj cez den..a ked jej dam cmulat moj palec ..tak keby mala zubky tak mi ho asi odhryzne..velmi ju upokoji ked ma nieco v puske..a ked jej masirujem dasienka tak ani nepipne..spokojna je vtedy..a dnes v noci som ju pzorovala a prisla som na to ze sa hrozne hadze..ruca s hlavkou..noo tak my zatial take caste budenie nemame..uvdime ako bude neskor🙂 ale dakujem za povzbudenie :D

zade
22. jún 2011

Ahojte, pridavam sa do klubu babatiek co nevedia spinkat. Moja mala slecna ale nespi vobec pocas dna, teda ma 6 mesiacov a dokaze bdiet aj 12 hodin!!! Co je pochopitelne nezmysel, ale skutocne nevie spinkat i napriek tomu, ze je skutocne velmi unavena. Sucha si ocka, je napapana, prebalena, vyhrana, prezlecena a vsetko to o com tuna pisete. Skusala som kocik, prechadzky vlastne vsetko... este pomaha prsnik, no to by chcela byt prisata v kuse, co je pre mna neunosne... urcite skusim obvolat v mojom okoli niekoho kto sa venuje tej metode ONE BRAIN, doterza som o tom vobec nepocula, potom napisem. Drzte sa 🙂

zade
22. jún 2011

@iwulka23 presn eviem o com pises... ale predsa zubky sa noemozu tlacit doslova od narodenia?! ci sa mylim? Moja malicka este nikdy nezaspala sama, vlastne ani v porodnici, aj tam som musela aspon zliezt z postele a hovorit na nu, co jej spievat, co bolo posekcii troska narocne.
@azarijka knizku o ktorej pises som citala ... a podla mna je to len pre silnejsie natury, skusala som ju pri prvej dcerke a dopeli sme k tomu, ze sa po dvoch dnoch tak dovracala, pokakala a zataca triast, ze som povedala NIKDY to uz nebudem skusat na vlastnych ani inych detoch!!!

azarijka
23. jún 2011

@zade ta metoda ano,ale je tam aj kopec inych veci co sa tyka spanku, ja som napriklad po jej precitani omnoho lepsie chapala spanok nasej malej.... tu metodu som skusila 1vecer, velmi neplakala len tak mrnkala a zaspala za 10min.... ale nezaspava sama, zacina to byt dost narocne, nechcem ju trapit plakanim ale neviem ako dlho dokazeme este takto fungovat 😒 😒 😒

zade
25. jún 2011

@azarijka ked ja neviem, v knihe sa pise, ze dietatko ostava samo v postielke, po case placu zacina intenzita placu klesat a klesat az dieta zaspava, na tie moje to akosi nefunguje... dnes sme sa vratili z Tatier, stretla som mamicku s chlapcekom, ktory od narodenia len spi a spi. Dokonca aj teraz ked ma 4 roky, po obede si "zdriemne" na 3 hodinky.... o tom mozem len snivat, popoludni si sam pozera telku, vecer celkom sam zaspava. Ja mam doma narocne deti.. nie je sanca aby dokazali byt same dlhsie ako 5-10 minut, ale zvykla som si.

Mensia mi teraz zaspava na prsniku s tym, ze potom ma este isty cas rucicku na mojom tele najlepsie pri srdci, a len tak sa dokaze upokojit, casto ked sa vzdiliam, ze nazaspim s nou je problem a cely kolotoc sa opakuje odznova.

gizmo22
25. jún 2011

ahoj Lulla , nedostala mala v poslednej dobe tretiu davku hexavakciny?
skus pozret moj prispevok tu...tiez nieco podobne sme mali...https://www.modrykonik.sk/forum/staram-sa-o-dietatko/zachvaty-agresie-a-hnevu-v-noci-aj-cez-den-co-robit/

feb13
25. jún 2011

@zade Ahoj ja mam tiez nespave dieta od narodenia. Isty cas - velmi kratko - som ho skusala nechat v postielke, obcas pohladkat a upokojit ale nevybrat. Intenzita placu neklesala ale stupala az kym sa nasteloval uplne a potom zrazu za 10 sekund ticho a spal. Po tyzdni ci dvoch zacal zaspavat sam, niekedy s placom, niekedy aj bez. Fungoval to mesiac, potom sa to zase pokazilo. Takze znovu zaspava na rukach (prip. na prsniku, ale zvycajne tam nezaspi uplne, a po case je mi to uz neprijemne tak mu to zoberiem a este pohojdam). No tak asi po pol roku som sa dopracovala k tomu, ze uz mi to nevadi. Dokonca je strasne zlaty, ako mi spinka na srdci a objima ma cez krk... 🙂 kedze ma uz asi 9 kil, uz ho nevladzem nosit ako volakedy, tak si s nim sadnem a jemne mu bucham po zadocku, prip. aj druhou rukou ho hojdam. Niekedy reve aj takto, ale uz ani nie vzdy, len si tak "rozprava". Ja si myslim, ze je to typ dietata, ktory sa tazko upokojuje, a niekedy k tomu ten plac proste potrebuje, bez toho sa nevie ukludnit. Ale urcite je rozdiel plakat sam v postielke opusteny, alebo plakat v naruci laskavej osoby. A teraz uz zacina prejavovat znaky separacnej uzkosti, tak si myslim ze ma obzvlast potrebuje pri zaspavani.

Niekedy mam dojem, ze knihy o vychove deti pisu ludia, ktori mali bezproblemove deti a tym si myslia, ze fajnovo vedia ako treba dieta vychovat k tomu aby bolo bezproblemove. A vobec netusia, o com su narocne deti a ze ich fajnove metody u nich vobec nefunguju a nie je to chyba vychovy, ale proste niektore deti su take. Este dobre, ze tu na koniku som stretla niekolko mamiciek, ktore tiez maju narocne deti, pretoze aj v mojom okoli su deti viac-menej pohodove takze inac by som sa citila ako nejaky hotentota-idiot ze neviem si rady so svojim dietatom. 😵

fixska
26. jún 2011

@feb13 suhlasim ze tie knihy zrejme pisu ludia-rodicia bezproblemovych deti🙂my mame doma tiez take mega vnimave tornadko...spociatku som to nespanie v postielke brala dost tragicky.ale zmenila som postoj troska.nesnazim sa to tak silit.mali sme aj obdobie bezproblemoveho spania,raz v noci hore.ale to mala ani moc nevnimala,teraz je to uplne ine stvorenie.vecer sa doslova tuzi hrat kym neodkvecne.tu by som zase mohla citovat knihy,ze dieta nema mat pred spanim vela aktivit,ma byt uz pokoj klud tlmene osvetlenie a bla bla,pripadne polozit do postielky a zaspi...no neodsudzujem ani taky nazor,ale u nas uplne nerealne scenar momentalne.myslim ze kazda z nas vie co je pre jej dieta najlepsie.podvedome to robime.dieta sa vyvija pridu zase ine starosti radosti.takze to tak proste skusme nejak stravit🙂caute!

zade
27. jún 2011

@fixska
@feb13 asi tak, ako pisete... treba vydrzat 🙂

kukucka26
30. júl 2011

PORADTE PROSIM ahojte som v koncoch maly ma 1 rok doteraz spal stale takto , stale ho kojim nenormalne stale papa vsetko ale cicu musi mat lebo sa ide roztrhat stale sa zachazda az od placu cez den mi to nevadi no v noci aj 15 x hore, cica,mrnci,laha ny brucho skusala am aj umele mlieko pusu neotvori vobec a hrozne place chyti iba moju cicu a aj tie biogaia kvapky ze ci nie brucho ja uz neviem nevladzem dalej vnoci sa stale budi v rovnakom case12 az 2 hodina uz mi napadlo aj ked tomu neverim ci niekto nanho nechodi 😒