Nočný nepokojný spánok dieťatka

natyadko
31. okt 2011

Chcela by som vediet ci tu je nejaka mami
na ktorej dieta ma nepokojny spanok a to hlavne v noci. Niekedu si meviem rady! 🤐 mozu zato zubky?

tinki
31. okt 2011

Ahoj, za nepokoj dieťaťa môže veľa príčin. Bruško, zúbky, nedostatok železa..nenapísala si, koľko tvoje bábätko má mesiacov. Môže to byť aj z jedla, nejaké nové jedlo..dojčíš? alebo dávaš UM? Nezmenila si značku? To železo som spomínala preto, lebo mne hovorila jedna doktorka, že nepokojný spánok dieťatka môže znamenať aj nedostatok železa. Musíš dať viac informácií aby sme ti pomohli.. 🙂

tea333
31. okt 2011

je na to tolko dovodov, a ani jeden z nich to byt nemusi.Niektore deti su jednoducho take..maju fazy plytsieho spanku, su drazdivejsie na podnety, castejsie sa budia.doma mam jeden taky pripad. od novorodeneckeho obdobia som zazila len par pokojnych noci.treba skusit co sa da, ale netreba s tym bojovat 🙂

juranka
11. nov 2011

@tinki ahoj tinki, ja mam babulu, ktora tiez zle spí a o zeleze som este nepocula. mala ma 8 mes. este ju dojcim ale papa aj prikrmi. kde sa nachadza vela zeleza okrem masa? by som to skusila nadopovat ju tym zelezom 🙂))

tinki
11. nov 2011

@juranka ahoj, špenát, brokolica, marhule, žĺtok, mak...a môžeš aj ty brať, resp.jesť a sa k nej dostane cez mliečko.. 😉

aliza
11. nov 2011

je tu vela takych mam, aj vela takych tem 😉, treba pohladat. Moj syn zle spi od narodenia a skusili sme naozaj vsetko, nic nepomohlo, vraj z toho vyrastie, len neviem kedy, uz som fakt na pokraji sil...chronicky nevyspata a vycerpana nie je bohvieco 😠

juranka
11. nov 2011

@aliza pozname 🙂 ked mi sestra vzdycha, ze jej maly spi 2 hod. denne (ale je to vkuse) tak jej mozem len zavidiet 😒 ta moja spi sice 3x denne ale sotva 20-25 min. hovoria mi, ze nech si lahne ked spi ona. ale kym ja zaspim, ona je uz cerstva, pripravena znova santit 😀

bleble
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danusik79
25. nov 2011

aj my patrime do tejto skupinky,malinka este nerpespala ani jednu jedinu noc,tieto dve tyzdne len cele noci poplackava,kazdu hodinku,niekedy pol hodinku je hore,uz neviem,ci su to zubky,ci mliecko,ci ju daco boli,zmeinila som mliecko,davam pozor co papa aby ju moc nezduvalo a zacinam byt pomalicky zufala.Hovorim si ze su to asi tie zubky,ale co ak sa mylim.Kamoskina mala zacala spavat skoro mala styri roky,tak neviem,ci sa mam radovat alebo sa radsej rozplakat,co mi tak ci tak nepomoze.Poznam vela mamiciek,ktorym deticky spia ako medvediky v zime a tisko im zavidim,ale v dobrom.Mozno sa to aj my niekedy naucime,ak mate niedko daaku dobru radu,tak ma potesi

aliza
26. nov 2011

@danusik79 ja si myslim, ze su to zuby. My mame teraz tiez hrozne noci, tisickrat sa zobudi, sada si, lozi, prevaluje, mrnci...ci v postielke alebo u mna v posteli, nie je rozdiel. A prerezavaju sa nam naraz oba horne ocne zuby. Vraj ked sa prerezu vsetky zuby, zacnu deticky v noci spavat, ale 4 roky? preboha, to nie! to urcite nevydrzim 😠

danusik79
26. nov 2011

@aliza boze,hrozne,ze?ja si tak hovorim,ze asi som sama na tejto zemeguli,co ma take dietatko,pritom nie som,nie ze by ma to tesilo,ale hovorim si,ze preco my?na druhej strane ale dakujem bohu,ze mame zdraveho anielika doma a preto si poviem,ze to uz daako prezijeme,tiez mam hociake chvilky a nalady,dakedy sa neznasam za to,ale vycerpanie je hrozne,ked clovek ani oka celu noc nezazmuri a cez den len miminum.nam sa tlacia tiez horne oba naraz,rezaky,ci ako sa im vravi,takze mame naladu cely den ako aprilove pocasie.drzime aj vam palceky,aby sa vam polepsilo...ved nadej zomiera posledna 😀

gledis
26. nov 2011

aj mojej sa nejak pokazilo spanie, a tak som sa tešila že dobre spinká, ale asi je to tými zúbkami lebo nejak jej prestalo aj chutiť ledva do nej dostanem mlieko a predtým spapala všetko čo som jej dala ale zase ked jej išli v 4 mesiaci dva spodné tak to takto nebolo aj spala aj papala, teraz sa celú noc mrví, odkopáva sa,mrnčí,dudel dáva von a dnu, za noc svietim aj 7 krát čo pozerám čo zas robí a nakoniec ma to už nebaví tak ju vezmem za mnou do postele a tam spí jak zarezaná ani sa nepohne

evea80
2. dec 2011

Aj ja som sa tesila, ze ake mam vzorne dieta, prespala mi od 2 mesiacov celu noc a pekne spala aj cez den, ale asi tak od 10mes sa mi zacala v noci budt, tak 3-4krat, niekedy aj viac. Skusala som ju zobrat na ruky a tisit, ale pomoze jedine ked jej dam cucnut. Viem ze v tomto veku by uz nemala jest v noci, ale zaroven sa mi nepaci ta Ferberova metoda, ze nechat dieta vyplakat, lebo mam aj druhu dceru a kedze spia spolu, asi by to nebolo ani mozne... Tak si hovorim, ze teraz si to stupel vynahradza, lebo ma nepotrapila ked bola babatko...co uz..

ansira
6. feb 2012

Ani ja už neviem čo mám robit, maja malá Viki má 4m, este dojcim, ale cca pred mesiacom zacala byť taká nekľudná. Cez den je to O.K., ale v noci sa budí kazdé 2h, niekedy aj kazdu hodinu. Doteraz spala od 18h do 01h, od Vianoc sa to zmenilo.Neviem, či mám menej mlieka, alebo slabsie ( vraj take nieco neexistuje, ale ja nato neverim, kedze papá pekne, a nezdá sa mi ze by mu to nestacilo). Stále papá svoje ručičk
y, a slintá..žeby zúbky. je tu veľa znakov, neviem čomu toto má priísať. napíšze PLZ vaše skúsenosti, možno budem mudrejsia. Ďakujem

helsinka
28. feb 2012

Baby ja neviem, ale odkedy sa malá naučila loziť, akosi nevie spať . . . stále sa vrtí, pretáča sa na bruško ale nožičky má pokrčené, ritkou nahor, potom sa posúva hore, niekedy sa aj posadí . . a pritom keď na ňu pozerám, tak spí, oči zavreté . .akoby bola námesačná . .je to možné? už som jej otočila postieľku, dávam ju spávať bez spacieho vaku lebo sa v ňom nevedela otočiť . . .už neviem čo mám robiť . . zub jej ide druhý dole, ale keď jej liezol von ten prvý tak normálne spávala pekne . . .máte niekto nejaké radu . .? ďakujem 🙂

142230919213
25. aug 2017

Ahojte mamicky.Chcela by som poradit nejaké babske recepty,lieky,utlmujuce vodicky .Rezu sa nam stolicky styri naraz,maly ma 21 mesiacov.Doteraz sme nespali este ani jednu noc celu,ale toto co sa robi posledny tyzden je uz aj na slona vela.On nieze place,on vrieska "au" zo spanku Nurofen nezabera,geliky nezaberaju.Mastila som mu to florsaminom,ale to ma tak ucinok 15 min.Fakt neviem ako mu ulavit od bolesti a dopriat tak kludny spanok.Dakujem za rady ☺