Prsník namiesto dudlíka. Ako ho naučiť, aby zaspával sám?

magdus1
20. jan 2009

Ahojte, potrebujem poradiď, moj synček bude mať už 16 mesiacov, stále zaspávame na prsníku resp. služia mu ako dudlíky, pretože klasické odmieta, už som vyskúšala všeliaké. Rada by som ho už odstavila, ale keď som mu ponúkla fľašu s UM, tak ju ani nechcel chytiť do rúk. Kojím už len máličko, aj v noci si párkrát potiahne a zbytok už len dudká. Tak isto pri dennom zaspávaní. Ako ho odnaučiť a naučiť na UM, resp. aby zaspával sám. Ďakujem za každý názor

timbouctou
20. jan 2009

já ti asi moc neporadím, my taky usínáme u prsa, ale Alex ho vždycky vypije. Ale kamarádka má kluky dva, a oba měli její prsa místo dudlíku. Prý se to upraví samo časem... No, ten Hančin mladší už bude mít 6 a pořád jim leze v noci do pelechu... 😀 😀

kubaka
20. jan 2009

nedat mu prso a zrušit kojení úplně. 🙂 Když nebude nic jiného, dá si i to UM nebo třeba dudlík. Nic jiného se s tím dělat nedá.

winifred
21. jan 2009

Ahoj já souhlasím s kubakou nedát mu prso vůbec.Sice pár dnů bude nevrlej,ale nakonec si zvykne a veme i tu flašku nebo dudlík.ALe musíš vydržet a nenechat se poddat jeho pláčem. 😉
Přžejí mnohu úspěchu v odvykání od prsu uvodíš že se to nakonec podaří a budete oba dva spokojení. 😉

alishia
21. jan 2009

Ahojky, ja sem sice nekojila, ale s timhle bych skoncila hodne rychle. Nejsem typ, ktery by chtel mit dite stale na prsu...videla sem to u kamaradky a v tu chvili sem si rekla, ze kojit ano, ale s nejakymi hranicemi. No kojeni se nezdarilo, tak sem to nemusela ani resit. ale byt tebou, tak udelam to, co radi kubaka. Prso nedavat a zazehnat to lahvi nebo dudlikem, on to prezije.

evina313
21. jan 2009

nedalo by sa skusit odist na 2-3 noci niekam inde? Myslím že ak by sa dalo, problem by bol vyriešeny ked ta nebude citit na blizku. zda sa mi to troška drasticke, ale podla mna to zabera, aspon co viem od znamych. ja ked uspavam maleho, tak si vyžaduje ceckat ale ked ho uspava muž, tak v pohode zaspi a nepýta nič. ktovie, o chvilu budem možno toto riešit aj ja 😉 držim palce, 16 mes. je už asi naozaj dost 😉

tamarka
21. jan 2009

ahojky, ja som takto fungovala 2 roky, keď sa narodila vyskúšali sme asi 6 dudlíkov a ani jeden nechytila, skôr som ju nahnevala, keď som jej ho pchala do úsť. Keď mala 2 roky prelepila som si bradavky leukoplastom, ona sa stále vypytovala, že či mám bolačku, ja že áno, zaspávala vedľa mňa s rukou na prsníku a zvládli sme to. Trvalo to asi 2 týždne.