Spánok 1,5 mesačného bábätka

misutka27
22. sep 2015

ahojte moja dcérka 1,5 mesiaca nechce cez den spat.....ked ju mám na rukách zaspí ale ako ju uložím do postielky za 5 minút je hore...ešte ako tak zaspí v kočíku ale aj to len niekedy....zato hned ako sa zotmie a uložím ju spat to je cca okolo tej pol 8 až 8 tak mi krásne spinká až do nejakej 4 pol 5 rána....máte to niektorá podobne???dost ma trápi že mi nechce spat aj cez den......

elizita
22. sep 2015

ma 1,5 mesiaca? To je strasne malo spanku. A ked cez den nespi, tak co robi? Je pokojna?

kuriatkomm
22. sep 2015

Skús ju počas dňa nosiť v šatke,keď chce spinkať len na rukách,uvidíš,že si tam schrupne 🙂

sardinka333
22. sep 2015

@misutka27 spánkové rytmi sa jej ešte budu menit...skač od radosti ze ti väčšinu noci prespí...ja som prave uspala moju skoro 3 mesačnu..a o 00:30 najneskor je prve krmenie..okolo 03:00 - 03:30 mame druhe krmenie...a okolo 05:00 - 05:30 zase dalšie zobudenie a potom ešte zaspí ale len tak ,,mrchavo,, moc toho nedospim..Cez den spi bud po kratkych usekoch..alebo raz poriadne... 🙂 čo už narobíme, každé dieťa je ine...ja len ticho zavidim mamičkám čo im deti aspon väčšinu tej noci pospia...tak ale nebude to trvať večne - tým sa utešujem lebo ja osobne si rada pospím a to budenie je des, bes...človek ma pocit ze ved prave si lahol a už zase ho budia... 🙂
Pokial je dieťatko spokojné, priberá..tak to ze cez den nejako nepospí nie je nič vazne. Druhe dieťa - dcera mi spavala podobne...ta bola hore snad nonstop cez den...oči ako sova. Neskor sa to ustalilo na jeden spanok na obed.

misutka27
autor
22. sep 2015

viem že je to málo spánku mla by spat aj cez den ale čo mám robit???ked nespí tak pozerá okolo seba alebo aj v kočíku sleduje ale vidno na nej že si brhlí očká a vyzyvuje že by aj spala ale proste ked zaspí tak len na chvilku...nie je to tak každý den...niekedy spinká aj v kočíku zo 2 hodky...ale väčšinou je to tak že nechce spat...

drobcek89
22. sep 2015

Moj maly cez den spava max 2xpo 45min a to asi od 1 mesiaca a v noci sa zobudi 1az2 dvakrat

misutka27
autor
22. sep 2015

práveže priberá super doktorka nás stále chváli mala by priberat od 100 do 250g za týžden podla takzvaných ,,tabuliek,, a splname tých 250g číže sme na hornej hranici...

pribinak
22. sep 2015

Ale ved v noci krasne spinka, takze bud happy, lebo pridu tyzdne, ked pojem nocny spanok nadobudne vysoko abstraktny charakter ;(

elizita
22. sep 2015

@misutka27 tak ked nepisti, nie je jedovata, prospieva, tak neries.. keby bola mrchava, zacni je nosit v nejakom nosici kde ti bude spat...

zabina27
22. sep 2015

mozno, ked stale pozera, ma vela podnetov, aj by spala, ale ten svet je zaujimavejsi 😉 skus si s nou lahnut do postele alebo ak je v kociku, tak na lavicke posediet, nech je to monotonnejsie, nech nema pocit, ze musi vsetko zachytit 🙂 ak bude vidiet stale to iste, mozno pomaly zaspi. alebo cez kocik prehodit plienku. ja som nosic nemala, ale tu baby pisu, ze to spaniu pomaha. inak nas maly tiez spaval v noci dobre, cez den pomenej a velmi skoro presiel len na 1 denny spanok, ale ja som radsej, ked si v noci pospime. ano, taka malinka by mala podla tabuliek spat asi viac dokopy za 24 hodin, ale co spravis? ak vidis, ze je unavena, tak sa ulozte spolu, ak je v pohode, nemrnci, tak nech sa rozkukava po svete 🙂 a mozno za tyzden, mesiac, bude spavat uplne inak, zacne sa viac hybat, viac sa unavi, uvidite

misutka27
autor
23. sep 2015

ved aj ja dufam ze je to len prechodne obdobie a bude spavat aj cen den a v noci tak ako spava 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

elizita
23. sep 2015

@misutka27 uvidis, to sa este pomeni... mne spavala od 7.-8. tydna celu noc, a ked mala 4,5 mesiaca, tak raz a niekedy aj dvakrat k nej vstavam... cez den mala obdobie, ze spala 2krat pol hodinu... teraz prespi v dobry den aj 2,5h vkuse a este potom dvakrat po pol hodke 🙂

sardinka333
23. sep 2015

@misutka27 jáááj ty by si to chcela nejako ,,ideálne,, aj denne spanky aj v noci spat...(ako myslím to v dobrom) 🙂 🙂 🙂 Bud rada, že tie noci spite...ja som na ,,maderu,, tuto noc každé 2 hodiny ma budila a to si hovorim ze ved už bude mať 3 mesiace tak snad by sa to mohlo nejako ,,ukludniť,, Možno ked ,,nasadím,, kaše. tak vydrží viac, ale radšej sa na to nespolieham. Už si furt hovorim že ked bude doobeda spat tak si aj ja lahnem...lenze ked vidim ten bengal naokolo, riady, pranie, kopy na žehlenie...a poobede s deťmi na kružok tak je po spani. 😖 Jedine šťastie čo mam je ze dam malu do kočika a je klud..bud pozerka alebo zaspi a tam spi pekne... 🙂

misutka27
autor
23. sep 2015

no ano predstavujem si to ideálne ja viem ale tak ved ktorá mama by to tak nechcela nie? 😀

michaelamc
25. sep 2015

https://weissbluthmetoda.wordpress.com/2011/04/... odporucam vam precitat na, to pomohlo mali sme rovnaky problem

elisvic
26. okt 2015

@misutka27 ahoj ja som mala s mojou to iste a pomohol nam dudlik, kupila mi sestra , (Zifco-ukludnujuci-tvar gulaty), ale ten ma iba ako pomocku na zaspanie. inak ho nechce alebo nepotrebuje.
Ja som tiez prve dva mesiace mala Elis stale na rukach a chodila som zu ako zombi s kruhami pod ocami. Na rukach dokazala prespat niekolko hodin, hoci som mala dojem , ze ma absolutne tuhy spanok a teraz je ten spravny Moment ju ulozit do postielky, akonahle som sa opatrne nahla a sa len dotkla matraza. Otvorila mi oci. Neskor som si vsimla , ze jej chyba moj tlkot srdca alebo aj teplo. Elis dobre vzdy spala uz v nemocnici , pretoze som ju zakryla dekou ale aj so mnou, prespala mi na hrudi.