• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. októbra 2017 
@lusil2005 - ta torta Lukasko vyzera ako ziva :astonished: :dizzy_face:
13. aug 2011 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babulky poradte čo dať do kávového korpusu? mletu kavu, alebo uvarenu kavu alebo aj aj?
13. aug 2011 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, nemate niektora navod, ako vyrobit topanocky na tortu na krst? prosiiiim :slight_smile:
13. aug 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumkacka1 tento návod tu už niektorá kočka pridávala, tak preposielam
13. aug 2011 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte šikulky, tak aj ja pridávam svoje najnovšie tortičky. Jedna je svadobná a tá druhá bola bratovi na zásnuby.
Tu ich vidno lepšie https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1306744341610.2042136.1020589176&type=1
13. aug 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@zuzana124 mam blbu otazku. priemery tych tort a vahu. teda tej svadobnej
13. aug 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky prosím o radu - znáte někdo pastu dama top? jak se s ní pracuje, neroztápí se, jak chytá gelový barvy (co třeba ta extra černá/červená, obarví ji to opravdu načerno/červeno) a co třeba nějaký modelování, jde to s ní? :confused: Děkuju :slight_smile:
13. aug 2011 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 vobec to nieje blbá otázka :slight_smile: Priemery boli tuším 28,20 a 12 a váha torty 6,5kg a plnka falošný parížsky a poťah MMF
13. aug 2011 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 dakujem. no vies ja stale prepocitavam aby mala svadobna 10kg. este som netrafila ten spravny priemer :sweat_smile:
13. aug 2011 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 10kg svadobnú tortu som ešte nemala, zatiaľ som mala tak do 6 - 6,5kg :slight_smile:
13. aug 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@peroli, já s ní dnes dělala, dělá se sní dobře, netopí se, trochu hůře schne, ale má to výhodu, že když se něco nepovede, tak se to docela dobře zahladit, gelovky chytala dobře, ale černou jsem nedělala, ... chu´tově nic moc, spíš nic než moc
13. aug 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,chcem sa vas opytat.kde najdem videa -postupy pri modelovani? ako to zadavat napr na youtube? a ako dlho pred dokoncenim torty mozem modelovat? z tej cukrikovej hmoty,oslava je za necele dva tyzdne,ale kedze som zaciatocnik,uz by som aj zacala najradsej pomaly.
13. aug 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumkacka1 ja som robila tiež topánočky podla toho návodu prvého,pre mojho drobca ku krstu,išlo mi to super :wink:
a ďakujem všetkým za "páči sa mi" :slight_smile:

inak som sa tu pýtala,či niekto neviete,ako sa otláča tá podložka do hmoty,ale asi ste to nerobili,no nakoniec na obrázku bolo nakreslené že vyvalkanú hmotu položiť na podložku a valčekom prejsť a otlačiť.
Neviem čo bolo na vine,ale na tú poťahovku smartflex velvet sa mi to podarilo otlačiť akotak rovnomerne na 8.krát,už som myslela,že to šmarím do koša,absolutne to nešlo... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. aug 2011 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulkamartinko preco mne sa pacia torticky krasne :wink: a ja by som ta poprosila o blizsie foto tych kvietkov na 70tke, chcela by som vidiet ako tam mas tie piestiky, akurat som ich objednala a nieco podobne mam v hlave dakujem
@adka_praha :astonished: :astonished: no to je torta :slight_smile:
@tica kraaasna masla na tej krstinovej a to pivne brusko no super
13. aug 2011 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 presne to by zaujímalo aj mňa, ja som to robila ako ty - čiže som dala vyvaľkanú hmotu navrch na podložku a ten vzor bol po prejdení valčekom na niektorých miestach akoby dvojitý, tak som to potom neprechádzala valčekom, ale popritáčala iba rukami, ak zistíš, ako sa to robí, daj mi prosím vedieť
13. aug 2011 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka teda neviem sa vynadivat na tu poziarnicku, to je cele tvoj napad ta voda no uzasne a tesim sa na tu 3D, uz ju mas?
13. aug 2011 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcela by som vám ukázať môj posledný výtvor, tortičky robím iba druhý mesiac, na tejto stránke čerpám inšpiráciu, táto bola moja prvá zákazka, nedá sa porovnávať s vašimi, má kopu nedostatkov, ale snažila som sa :slight_smile:
13. aug 2011 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@mariann2 a ja jaj nebud skromna krasna praca a etiketa je malovana?
13. aug 2011 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina kráááásna tortička.hotové dielo. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: farbíš mmf alebo si potahovala niečim iným.kráááásna je tá červená.taká sýta farba a mne sa nikdy taká krásna nevydarí :cry:
13. aug 2011 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 jeeej tak svadobna kraasna vysla ti a davala si aj vystuz ked bola taka lahsia? Inac hladam tie malinke biele kvietky prosim ta ktore vykrajovacky to su, alebo postup. Dakujem
13. aug 2011 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 neviem ako to robia baby,možno niektorá ešte naapíše,ale mne keď sa to nepodarilo otlačiť asi 5 krát,tak mi mm doniesol takú plastovú ruru,čo bola dlhšia ako tá podložka,aby som proste nemusela tým valčekom po tom behať....a tú ruru sme chytili s mamou /bola akurát u nás/ a tlačili obidve maximálne,ale prejsť iba raz po tej hmote...aj tak sme to spravili asi na tretí pokus :stuck_out_tongue_closed_eyes: .fakt neviem...
13. aug 2011 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 ano maľovala som ju :slight_smile:
13. aug 2011 o 22:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 suprova je. ja ziadne nedostatky na nej nevidim. no a este ked si tu etiketu malovala tak klobuk dole. ja by som to veru nezvladla

aby som tento tyzden nevysla z cviku tak som prave dala do chlanicky gastanove rezy a supla na to cokotransfer.
13. aug 2011 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
caute baby tak moja prva potahovana z MMF,nakoniec som ju nerobila z toho stareho nutrilonu.ale som hotova :frowning2: :frowning2: :frowning2: znicena.a aj tak som neni spokojna,chcela by to pomocky,aj na ciselka a abecedu sablonky aj tu sadu skalpel.......chutovo dobra
13. aug 2011 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (37)
Tak moja prva zemegula a teda je origos ako moj globus velkostou :grinning: som si zopakovala geografiu, ale nepomohlo
13. aug 2011 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
@fatima30 nato, že je prvá, je veľmi pekná, si šikovná :slight_smile:
13. aug 2011 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ikula2 krásna zemeguľa, skvelý nápad, môj najstarší má o pár dní meniny, môžem sa tebou inšpirovať? :slight_smile:
13. aug 2011 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte , tak nakoniec som aj ja dnes robila tortu - u svokrovcov su zajtra hody a pride rodinka tak až maju čo zakusnuť.
13. aug 2011 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (31)
@fatima30 peknučká prvotinka :slight_smile: :slight_smile:
13. aug 2011 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok