Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

artepf
8. okt 2011

@anibas
@mizulienka
díky díky, ale k těm vašim se ať dělám co dělám zatím nepřibližuju, ale chodím sem sbírat inspiraci a taky máte všechny maminy můj obrovský obdiv, kolik jich zvládnete udělat při malých dětech, to nechápu 😅

vlada111
8. okt 2011

@anibas teraz si ma zabila, tie kvety sú krásne. Máš na ne nejaký postup?

pristela
8. okt 2011

@bzucinka2 😀 😀 ani nevies ako rychlo som klikala, že odkial si 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale tusin tu bola jedna holka z To , by nebolo na skodu stretat sa s takymi mini tortickami na vymenu 😝

zdenallicka
8. okt 2011

@artepf Ale mléka je tam 400g.. Takže ho máš dle tvého receptu na 2 dávky.. ;) Já používám mléko, vodu, cukr, aroma a med/sirup..

mariann2
8. okt 2011

dievčatá, tie čo robíte čisto čokoládou oblievané torty, čo dávate medzi čokoládovú polevu a korpus?

mariann2
8. okt 2011

@dm1 dani. tvoje čokotorty sú úplne nádherné, neporadíš, čo dávať medzi čokoládu a korpus?

pristela
8. okt 2011

@mariann2 hocičo , mozes dat aj plnku ktorou plnis, cokolade nic nevadi

broucek2
8. okt 2011

@artepf tak to jsme na tom stejně, navíc MMF u nás nikomu nechutná a ještě jsem cítila křupající cukr mezi zuby. Používám jen mléčný marcipán a jsem s ním spokojená. Možná se s ním trochu hůř modelují zvířátka apod.

dadka212
8. okt 2011

@anibas ďakujem 🙂 práveže tie farby sa im až tak nepáčili...no ale už sa s tým nič nedalo robiť....

dadka212
8. okt 2011

@anibas nádherné torty a tá kvetovaná wau 😵

dm1
8. okt 2011

@mariann2 ja davam klasika krem ktory mam aj v torte. Ale ja oblievam vzdy len vrch boky davam zvast coko na struktur folii

baby vy sa bojite tych coko ale oni niesu tazke ked oblievate napr. len vrch pre mna je hroza aj s bokmi naraz to neviem. len ked robim coko tak je 2x tak vela bordelu a vsade sama cokolada 😝 . A aj mi to trva ovela dlhsie ako potahovana to potiahnem na jeden sup a je to tu zvlast vrch a potom boky ktore su niekedy aj na 10x 😝

dadka212
8. okt 2011

kočky nemáte náhodou niekto uloženú nejakú tortu iba s malými kvetinkami? chcú na svadbu nejakú s malými kvetinkami ale nevedia si to predstaviť...podmienka aby boli inej farby ako podklad ten má byť biely...

ikula2
8. okt 2011

@dadka212 moje inspiracie pozri si ja som robila podobne ako je na tej tretej foto

ikula2
8. okt 2011

Pridavam dnesnu tortu a hned upozornujem ze je podla zelania zakaznicky, ktora chodi na MK a robila ju jedna z vas, ma mierne upravy, ale v podstate je taka ako original, som zvedava kto ju z vas robil 😀 , tak dufam ze autorske prava nema vyhradene

dadka212
8. okt 2011

@ikula2 Ďakujem moc 🙂 a tortička je krásna myslím, že ju robila Nika 🙂

mizulienka
8. okt 2011

@ikula2 krasna je, tie zvieratka su podarene, ja tiez dnes robim s vlacikom, tak som zvedava ako dopadne 🙂

zlatat
8. okt 2011

ahojte aj ja pridávam svoje dnešné ... ešte zajtra ma jedna čaká.
Prvá je na želanie kamošky jesenná torta pre jej rodičov, ktorí oslavujú 35 výročie sobáša a tá druhá je pre môjho zlatučkého Tominka k jeho dnešným narodeninám ... je taká pokusná , skúšala som prvýkrát Patchwork

bzucinka2
8. okt 2011

@anibas jej ta fialkova je krasna a teda tiez vyzera byt dost velka 🙂
@dm1 presne ako pises, ja hlavne na torza pouzivam na pradlo 🙂 tak najblizsie kupim sprej 😨) dakujem za radu 🙂 ozaj a tvoja svadobna tu bola uz? rybarska? nejak som ju nepostrehla 😕

dadka212
8. okt 2011

@zlatat prekrásne 😵 ten patchwork máš aký?

lussy23
8. okt 2011

@dadka212 @adka_praha @jakelina @katulkaaaaaa @katy1979 @ikula2 @mrka2 @mizulienka @anibas - krásnučké dielka @artepf - nádherné tortička. na tej prvej bielej sú naozajstné kvietky?
@bzucinka2 - prekrásne a tá žirafka nemá chybu

bzucinka2
8. okt 2011

@pristela 😀 😀 😀 veru by mi to bodlo tiez 🙂 no vidis a moja svadobna isla k vam :.-)
@zlatat uzasna jesenna nema chybu 🙂

lussy23
8. okt 2011

@zlatat @ikula2 . krásne

akme
8. okt 2011

@mizulienka krásne svadobné, ale tá čipka sa mi páči viac keď je vystretá takto mi príde trochu ako pokrčený obrus 😒 😕 nezabite ma
@dm1krásne torty ako vždy, Dani na tej ružovobielej máš aký priemer korpusu, keď robíš torty tú slzu akú ju máš veľkú a z koľko vajíčiek robíš korpus
@anibas tá fialovobiela sánka dole šéfe

mizulienka
8. okt 2011

@akme v pohode, chcela som vyskusat, ci sa da s nou robit aj nieco ine, kolko ludi, tolko chuti, nie? 🙂

marci2305
8. okt 2011

@anibas Tá fialová je úžasná......!!!

marci2305
8. okt 2011

@dm1 Nádherné, jednoduché...super 😉

marci2305
8. okt 2011

Ja pridávam moju dnešnú a idem si ľahnúť..😀

zlatat
8. okt 2011

Holky, ďakujem vám za pochvalu - no tá jesenná ... trochu som sa namakala - hlavne pri listoch, piplačka jedna radosť. Ale od štvrtka mi je nenormálne zle - na zvracanie, páli ma záha, no otras a tak sa mi v tomto stave nechcelo nič robiť - ešte na zajtra jednu zbúchať ... Minnie ale chcú ju na plocho len hlavu
@dadka212 http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/pc-patchw... tento

dm1
8. okt 2011

@akme ona je bielo - oranzova len to blbo vidno 😝 . A je to 30-tka priemer svadobne darovacie robim vacsinou tak. Slzy mam isto mensie ako su wilton mam tie co robi v cechach pan Fiala. Ta stredna ked bola 3x koprus mi vysla iba taka 2 kg torticka, najvacsia slza cca.4 kg. A z kolkych vajec veru netusim ale ja vzdy nechapem ako dokazete baby upiect v 26-tke korpus naraz zo 4 vajec na celu tortu to by mne vyslo tak max. na 2 platy 😒

dm1
8. okt 2011

@ikula2 je krasna a neboj NIke to isto nebude vadit to je jej torticka 😵