• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. septembra 2017 
@jakelina :slight_smile: :slight_smile: .a nechala si ich 4 dni odležať? :grinning: :grinning: .teda cesto.....

@lusil2005 super,žltkom potieram aj ja.....d´ík za odpoveď :wink: .skúsim tento rok niečo aj ozdobiť,ale moc tomu neverím....a kde dostať tie vrecká čo ste tu spomínali na tú bielkovú polevu?jednak si ho neviem predstaviť a aby som vedela kde aspoň ho zháňať :grinning:
20. okt 2011 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 oni su bezne dostatelne, urcite vies o com hovorim len to zle vysvetlujem :sweat_smile: ja ich kupujem v sevte.
20. okt 2011 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 jasně, sotva čtyři hodiny :grinning: :grinning:
20. okt 2011 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 já myslím, že to seženeš v papírnictví nebo tam kde mají různé papírové a igelitové sáčky.
20. okt 2011 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina :grinning: :grinning: ...a vieš že ma potešila tvoja odpoveď?lebo som myslela že sú makké preto,že tak dlho stoja :grinning: .ale takto nemusím toľko čakať,stačí 4 hodiny :grinning:

@lusil2005 no ševt v meste máme....idem ešte raz kuknúť,ako ste ten sáčok opísali,nech viem čo mám hľadať :slight_smile:
20. okt 2011 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73
@lusil2005 áno - v Ševt -e som aj ja kupila v auguste
20. okt 2011 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. okt 2011 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 možná budou stačit i tři hodiny :grinning: :grinning:
20. okt 2011 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 díky za odpověď
20. okt 2011 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak ma prepadla brutalna, a hlavne akutna chut na sladke... Spravila som si traseny vanilkovy krem s mandarinkami a ananasom, a dzgam sa tym s piskotami :grinning: no ale co tym chcem povedat - ja uz som aj zabudla jaka je to dobrota!!!! buduci vikend mam robit "lahku ovocnu" plnku do torty, ja asi spravim toto. ved to je strasne dobre! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. okt 2011 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lusil2005 mne sa dnes stalo to iste :grinning:
moja prva torta bola traseny s mandarinkami a pani z obchodu mi zhanala nejake veci, tak som jej kusok odniesla...teraz jej robim pre syna tortu a chceli ten isty krem....ja som ho odvtedy nejedla az dnes a nevedela som sa dojest, tiez som zabudla, ze ake to je super :slight_smile: som sa musela krotit aby som ho nevyjedla :wink:
20. okt 2011 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky, sem tam sem chodím nakukovat a sbírat rady a nápady :slight_smile: v sobotu bude můj syn mít první narozeniny a díky vám jsem našla skvělý recept na korpus, na krém i na marcipán :slight_smile: budu dělat mašinku Tomáše, tak snad se mi povede. Bude to můj uplně první dort( když nebudu počítat medovník) tak snad se povede. Dnes jsem dělala korpus a krém a obojí je skvělé!!!! snad se mi povede i potáhnout zítra budu dodělávat, tak vše zdokumentuju a pak dám sem foto, můžu? :slight_smile:
20. okt 2011 o 20:43  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky a napisete mi prosim nektera recept na ten tresany krem s mandarinkami kdyz je tak dobry?
20. okt 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dekuji predem :slight_smile:
20. okt 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misa1982 vanilkovy puding od oetrkera ole,33% smotana ,stava z mandariniek spolu pretrepes tak dve minutky alebo vyslahas....hotovo,ja natriem na korpus a na to poukladam mandarinky :slight_smile:
20. okt 2011 o 20:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka @lusil2005 ja ho davam stale do torty pre deti,kazdy chvali striedam bud mandarinky alebo jahody,a je to sup sup :grinning:
20. okt 2011 o 20:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to mam dat vsechno dohromady a vyslehat?
20. okt 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ttterysek můžeš, těšíme se. :wink:
20. okt 2011 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misa1982 ne jenom do misky s víčkem a zatřepat :wink:
20. okt 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ttterysek mooooc sa tesime a drzime palce!
20. okt 2011 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a můžu se zeptat, jestli je lepší si nachystat dortík den dopředu, jako promazat a potáhnout až na druhý den? nebo je to jedno? a stačí nahoru pod marcipán dát jen krém z másla,cukru a vajec?nebo je na to nějaký speciální?
:confused:
20. okt 2011 o 20:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@misa1982 ja to robim tak ze do uzatvaratelnej misy dam 2 pudingy creme ole, dve slahacky, a dve konzervy mandariniek aj so stavou (ovocie mozes dat akekolvek, teraz som davala mandarinky a ananas). zavriem, 30 sekund trepem (potom s tym uz nepohnem lebo je to tuhe jak slak) a hotovo.
20. okt 2011 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ttterysek najlepsie je naplnit tortu den dopredu, cez noc nechat zatazenu v chladnicke a potahovat az na druhy den. a ten krem je pod potah uplne super. pod potah nesmie ist nic vodove ako tvaroh, slahacka, puding a podobne. :wink:
20. okt 2011 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 díky :wink: tak to jdu ještě promazat :slight_smile:
20. okt 2011 o 21:00  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas
@lusil2005
@pristela ďakujem babenky,už som v obraze :slight_smile: :slight_smile:
20. okt 2011 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a ještě jsem se chtěla zeptat, jestli musý být korpus promazaný marmeládou...mám totiž krém s nutelou a nějak se mi tam ta marmeládová chuť nehodí :unamused: jsem otravná, co? :grinning:
20. okt 2011 o 21:08  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. okt 2011 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ttterysek nemusi, ale k nutelovemu kremu by sa hodila nejaka taka kyslasta marmelada, napr. jahodova alebo malinova.
20. okt 2011 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jedna tortička dnes opustila chladničku :cry: :cry: :grinning: :grinning:
20. okt 2011 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
Babule, vy ste ma tak navnadili na to, že budem sama piect krpcom tortu.. ale mam na vas prosbu (a teda aj nejake baby z nasej decembrovej temy) - dufam, ze vas nezatazim
Nemate nejake foto torticiek pre surodencov - rovnake pohlavie, rozne pohlavie (rozne veky) a este aj pre dvojicky.. ono to moze byt asi rovnake.. len tie napady ci nemate.. videla som viacere, este by som sa rada inspirovala :slight_smile:
dakujem moc za vas cas
20. okt 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok